10 Personen verhaftet in Sarande um den Vize Direktor des Krankenhauses: Florenc Llanaj und dem PS Clan des „Astrit Llanaj!

Drogen Schmuggel, Geldwäsche, Dokumenten Fälschungen, Landräuberei und illegales Bauen, arachische Raubzüge und Mord, die Haupt Kultur der Albaner und erneut führende Fussball Spieler und Clubs: Adrian Xhibro – Fussballer im Club  Delvina, wo die Drogen und Verbrecher Familie des Klement Balili, auch den Bürgermeister stellt: Rigel Balili. Natürlich sind die Deutschen KfW, GTZ Banden dann nicht weit und Partner auch über Sokol Dervishi

.Bildschirmfoto vom 2019-05-07 16-25-39

PS Gründer in Sarande: Astrit Llanaj, viele hohe Posten, auch für seinen Sohn, der nun als Drogen Boss verhaftet wurde. Ex-Abgeordneter usw.

Nachdem Klement Balili Skandalen, den Betrugs Skandalen mit der Bürgermeisterin und der KfW, geht es wieder weiter. Financier der Partei: Super Drogen Boss: Hekuran Hoxha, erhielt neue Identitäten usw.. unter Edi Rama. Hier im Wahlkampf, hatte eigene Drogen Labore inzwischen.

 

 

https://shqiptarja.com/uploads/1547915474_hekuranhoxha2.jpg

Illegale Geldwäsche Tankstellen, Lokale für die Financier der Partei des Edi Rama. Hekuran Hoxha und Bruder wie Bande.

VIDEO-EMRAT/ Kush është zv/drejtori i Spitalit i arrestuar si kryetrafikant droge

Florenc Llanaj, nën/drejtor i Spitalit të Sarandës, është një nga personat e ndaluar në orët e fundit nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, në megaoperacionin që ka nisur që në orët e para të mëngjesit.

Llanaj akuzohet si kreu i një bande që merrej me trefikimin e lëndëve narkotike.

Emri i tij thuhet se ka dalë nga përgjimet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ku ka rezultuar i përfshirë në trafikun e drogës.

Të ndaluar të tjerë në këtë operacion janë edhe shtetasit: Adrian Xhibro, Edvin Xhibro, Mikel Jorgji, Armando Zholi.

Ndërkohë FNSH arrestoi më herët edhe dy femra, por që më pas u lanë të lira.

https://sarandaweb.net/vijon-aksioni-i-fnsh-ne-sarande-me-shume-se-10-te-arrestuar/

 

2 Gedanken zu „10 Personen verhaftet in Sarande um den Vize Direktor des Krankenhauses: Florenc Llanaj und dem PS Clan des „Astrit Llanaj!“

 1. Albaner sind die schlimmsten Nationalisten in Europa und so werden illegal die Griechische-Albanischen Strassenschilder im Raum Sarande, Süd Albanien

  Dumme Frauen leiten nun das Transport Ministerium, eine Frau und Freundin der Ministerin, wurde gerade zur Chefin ernannt.

  Gefällt mir

 2. Auch Fussball Spieler, Tankstellen Besitzer, ein grosses Netzwerk wieder einmal. von den Deutschen KfW, GTZ Kriminellen rund um die Botschaft finanziert, was man in 2000 auch schon wusste und immer wieder wie bei Klement Balili, Ilir Meta, die Ehefrau Monika usw. Teil B). Der festgenommen „Malo Malaj“ ist der Bruder des Gjolek Mala, der in 1997 die Kadetten der Militär Akademie damals festnahm, in die Flucht schlug, welche Berisha in der Rebellion entsandte.

  Nëndrejtori i Spitalit të Sarandës, Florenc Llanaj është arrestuar për trafik ndërkombëtar droge pas disa orësh aksion nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe Forcave Operacionale në qytetin e Sarandës.

  Gjatë aksionit, FNSH ka arrestuar dhe shoqëruar 8 persona, të cilët dyshohen si persona me rrezikshmëri. Të arrestuarit janë shoqëruar drejt Krimeve të Rënda, nën masa të rrepta sigurie. Ndërkohë, dy femra po hetohen në gjendje të lirë.

  Aksioni i FNSH në Sarandë vjen vetëm dy ditë pas super-aksionit në Komunën e Parisit, në Tiranë, ku u arrestua një person me rrezikshmëri të lartë.

  Pesë prej të ndaluarve janë: Florenc Llanaj; Adrian Xhibro; Edvin Xhibro; Mikel Jorgji; Armando Zholi.

  http://www.gazetadita.al/nendrejtori-i-spitalit-te-sarandes-arrestohet-per-trafik-nderkombetar-droge/

  Teil B)

  Një nga të arrestuarit në megaoperacionin „Brezi i Gjelbër“ që shkatërroi një grup kriminal të trafikut të drogës nga Saranda në Greqi, është Malo Malaj nga Tepelena, por me banim në Tiranë.

  Ai është vëllai i Gjolek Malajt.Në Tepelenë, në prill të 1997-ës pati protesta dhe rebelim të armatosur kundër shtetit dhe pushtetit absolut të Sali Berishës, në atë kohë President.

  Bashkim Gazidede i SHIK u gradua me dekret të posaçëm, si komandant i përgjithshëm i shtypjes së rebelimit popullor. Sali Berisha nisi drejt Sarandës 220 nxënës të shkollës së mesme ushtarake “Skënderbej”, me mision të plotë ushtarak kundër revoltës në Tepelenë. Gjolekë Malaj ishte një nga komandantët e këtij rebelimi. Operacioni i quajtur „Ora e fundit“ u dekonspirua dhe dështoi ku rebeluesit kapën rob 75 “Skënderbegas”, dhe i mbajtën peng 12 ditë.

  https://shqiptarja.com/lajm/vwllai-i-komandantit-rebel

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s