Die „Vetting“ Experten: Suela Zhegu und Valbona Sanxhaktari, reine Betrügerinnen, mit Verbrechern verheiratet

Die zuständige Vetting Expertin Suela Zhegu, hat 8 Jahre keinen Strom bezahlt, hätte wie 650 andere Staatsangestellte, entlassen werden müssen, wie ihr Ehemann, In 3 Jahren kaufte diese Betrügerin, 4 Immobilien.

EU „Vetting“ Expertin: Valbona Sanxhaktari und der Ehemann „Arten“ ein Berufsverbrecher, die auch noch illegal bauten

Dokumenti/ Komisionerja e Vetingut, 8 vjet pa paguar dritat. Borxhi, 3 mln lekë

Nga Boldnews.al

Komisionerja e Vetingut, Suela Zhegu, rezulton se është borxhlie me mbi 3 milionë lekë të vjetra energji elektrike, të papaguara pranë OSHEE-së për periudhën 2011-2019, në një prej katër apartamenteve në pronësi të saj.

Zhegu, ish-zyrtare në Inspektoratin e Këshillit të Lartë të Drejtësisë, i shpëtoi shkarkimit nga detyra në vitin 2015, kur nisi fushata e largimeve nga administrata të punonjësve, të cilët rezultonin debitorë nga Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike.

Përkundrazi, juristja Zhegu u promovua fuqishëm kur, në vitin 2017, u zgjodh një prej 12 Komisionerëve që kryejnë aktualisht vetingun e gjyqtarëve dhe prokurorëve të Republikës së Shqipërisë.

“Boldnews.al” ka siguruar një faturë të energjisë elektrike të muajit Shkurt 2019, të një apartamenti të regjistruar në emrin e Idi Zhegu, bashkëshort dhe bashkëpronar me 50% të kësaj pasurie të paluajtshme me Suela Zhegun, komisionere e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit.

Në këtë faturë, rezulton se Idi Zhegu (dhe Suela Zhegu) kanë një detyrim në vlerë 312 mijë lekë të reja (mbi 3 milionë lekë të vjetra).

Po sipas kësaj fature, për apartamentin e ndodhur në rr. ‘Hodo Beg” në Tiranë, detyrimi është i mbartur që prej vitit 2011. Konkretisht, në vitin 2011, detyrimi ka qenë 153 mijë lekë të reja. Deri në Shkurt 2019, këtij detyrimi i janë shtuar edhe 23 mijë lekë të reja konsum energjie elektrike.

Së bashku me kamatë-vonesat, detyrimi i Idi dhe Suela Zhegut arrin në rreth 3.2 milionë lekë të vjetra në fillim të vitit 2019.

Akulimi i kwsaj shume përkon pikërisht me fushatën agresive të ndjekur nga qeveria e Edi Ramës për detyrimin e debitorëve të shlyenin faturat e dritave.

Në fund të vitit 2014 dhe në fillim të vitit 2015, mbi 650 punonjës të administratës publike u larguan nga detyrat e tyre, për shkak se rezultonin debitorë të energjisë elektrike.

LEXO EDHE  ‘Shenjtori’ i Fevziut zbulon mashtrimin e Gurusë së Gjiknurit

Të shkarkuarit ishin nga të gjithë degët e institucioneve publike, përfshirë edhe në administratën e lartë shtetërore.

Pjesa më e madhe e të larguarve për mos-pagim të energjisë elektrike ishin punonjës të administratës së burgjeve, tatimore, doganore, të vetë OSHEE-së, në arsim e shëndetësi.

Në bazë të një vendimi të posaçëm të Këshillit të Ministrave të Dhjetorit 2014, rreth 90 mijë punonjës të administratës u detyruan që të dorëzonin pranë sektorëve të Burimeve Njerëzore librezat e energjisë elektrike.

Në rastet e konstatuara me detyrime të mbartura për energjinë elektrike, titullarët e institucioneve kanë urdhëruar menjëherë ndërprerjen e marrëdhënieve të punës.

Avokati i Popullit i asaj kohe, Igli Totozani, në një komunikim zyrtar, konstatonte largimin nga detyra të rreth 650 punonjësve për shkak të debive pranë Operatorit të Energjisë Elektrike. Ndërkohë, kjo shifër ishte edhe më e lartë……

https://boldnews.al/2019/05/01/dokumenti-komisionerja-e-vetingut-8-vjet-pa-paguar-dritat-borxhi-3-mln-leke/

Kommunal Wahl am 30. Juni, als Show Programm der EU finanzierten Gangster Clans

Super Gangster mit mehreren Identitäten, Cannabis Export Modellen mit Flugzeugen wie Arthur Bushi in Durres, Kruje, oder Pjerin Ndreu, kanditieren in Lezhe. Albanien sclimmer wie in 1997. Gekaufte und gefälschte Wahlen, werden direkt von der EU promotet, weil man seine kriminellen Partner braucht, um weitere hohe Millionen Summen in Betrugs Projekten zustehlen.

 

1; 1 kopiert das korrupte System für Idioten der Politiker, ohne Beruf aus Deutschland


Original Mafia Klientel Politik in Deutschland, was dritte Staaten kopieren. Idioten erhalten die besten Posten.

Der Fehler liegt im System

Charakterköpfe kommen in der Politik kaum noch nach oben − Der aufgeblähte Parteienstaat lässt das nicht mehr zu

 

Ibrahim Lici

Sinn und Zweck der OSCE Botschaft wird in Frage gestellt, wenn die EU Commission: Wahlen Stimmenkauf, gefälschte Auszählungen duldete, promotete

Bernd Borchardt zu den Wahlen, und der Profi Kriminelle Edi Rama Mann: Pjerin Ndreu, gibt Kommentare zum Polizei „Vetting“ ab

Lezhe und Fran Frogaj, ein Profi Krimineller, gegen den wegen Tausenden gefälschter Grundstücks Urkunden ermittelt wird, führte zur Ablösung wie in Durres, aber der neue Kanditat ist auch nicht besser.

Keine Kommune hat je funktioniert, als die EU Idioten Dezentralisierungs Aktivismus finanzierten um kriminelle Regionen zu schaffen vor 15 Jahren, es bildeten sich nur Kriminelle Clans, welche sich die Bürgermeister Posten kauften, inklusive Wahl Fälschungen ohne Ende, auch mit über 4 Millionen ID Karten und neuen Identitäten, oder Hunderten von angeblich über 100 jährigen Personen, als Grabstein Wahlen bekannt. In Durres, kanditiert der aktuelle Chef der Wasserwerke OSHEE: Spartak Kovaçi, ein Original Super Mafia Posten, auch des Adrian Cela, der einmal Vize Bürgermeister war, die Justiz dort kaufte, für seine kriminellen Geschäfte.

Keine Qualifikation, keine Berufserfahrung, gefakte Diplome und Mafia Klientel Posten, bis zu Ministern wie in Deutschland

Spartak Koveci: Kanditat in Durres

Në Lezhë është zyrtarizuar kandidimi i deputetit Pjerin Ndreu, si dhe rikonfirmohet në Mirditë Ndrec Deda. Në Kurbin PS do të guxojë të garojë me një zonjë në një bastion demokrat. Kandidatja socialiste pritet të jetë Edona Veliaj.

VIDEO/Detajet në studio nga gazetarja e Report TV Esiona Konomi

BERAT

1. Berat Ervin Demo

2. Kuçovë Sybi Shehu

3. Poliçan Adriatik Zotkaj?

4. Skrapar Adriatik Mema

5. Ura Vajgurore Juliana Memaj

DIBËR

1. Bulqizë E papërcaktuar

2. Dibër E papërcaktuar

3. Klos E papërcaktuar

4. Mat E papërcaktuar

ELBASAN

1. Elbasan Gledian Llatja

2. Belsh Arif Tafani

3. Cërrik Andi Salla

4. Gramsh Klodian Taçe

5. Librazhd Kastriot Gurra

6. Peqin Saimir Hasalla ose….?

7. Përrenjas Nuri Belba

VLORË

Vlorë Dritan Leli

Konispol Shuaip Beqiri

Sarandë Ardian Kola, Ardian Gurma, Alket Qendro

Selenicë Vullnet Sinaj ?

Delvinë (Femër)

Himarë Jorgo Goro

Finiq Aleatët MEGA

KORCË

1. Korçë Sotiraq Filo

2. Devoll Edlira Bode?

3. Kolonjë Erjon Isai (ose një arkitekt)

4. Maliq Gëzim Topçiu

5. Pogradec Ilir Xhakolli

6. Pustec Vasil Sterofski

FIER

1. Fier Armando Subashi

2. Lushnjë Fatos Tushe?

3. Divjakë Fredi Kokoneshi

4. Patos Rajmonda Balilaj

5. Mallakastër Qerim Ismaili

6. Roskovec Majlinda Bufi

GJIROKASTËR

1. Gjirokastër Flamur Golemi/ Artemisa Dralo

2. Tepelenë Tërmet Peçi

3. Këlcyrë Klemend Ndoni

4. Libohovë Luiza Mandi?

5. Memaliaj E papërcaktuar

6. Përmet Alma Hoxha

7. Dropull Dhimitër Tola

DURRËS

1. Durrës Spartak Kovaçi

2. Krujë Artur Bushi

3. Shijak Elton Arbana, Elton Varaku

SHKODËR

1. Shkodër Valdrin Pjetri

2. Fushë-Arrëz Fran Tuçi

3. Malësi e Madhe Tonin Marinaj

4. Pukë Gjon Gjoni

5. Vau i Dejës Mark Babani

KUKËS

1. Has Adem Lala

2. Kukës Safet Gjici

3. Tropojë Rexhë Biberaj

TIRANË

1. Tiranë Erjon Veliaj

2. Vorë Sadi Vorpsi?

3. Kamëz Rakip Suli

4. Kavajë Arben Rugia?

5. Rrogozhinë Shpati Kolgega

LEZHË

1. Lezhë Pjerin Ndreu

2. Kurbin Edona Veliaj ose Agron Ivani

3. Mirditë Ndrec Deda

System Stimmenkauf 6 Präfekten traten zurück, kanditieren nun für einen Abgeordneten Posten. Die Staatsanwalt von Kukes unter dem neuen Justizminister, erstattet Anzeige gegen den Präfekten von Kukes: Liman Morina, der sein Amt Missbrauch, gezielt Stimmen zusammen kauft für die Edi Rama PS Partei. Liman Morina, Präfekt Kukes Liman Morina, Präfekt Kukes http://www.shekulli.com.al/kallezohet-ne-prokurori-prefekti-kukesit-liman-morina/ Aufgebaut, geduldet von den korrupten EU, OSCE und Berliner Banden als System, was in 1996 schon bekannt war. Wir waren bei jeder Wahl vor Ort, seit 20 Jahren, wobei das die ersten Wahlen sind, wo wir uns das Theater, einer angeblichen „Demokratischen“ Wahl nicht ansehen, weil viele in der Bevölkerung sogar das Land verlassen haben, weil es zu gefährlich ist. Warum die Deutsche und korrupte EU Botschafterin einen Aufruf machte, zu den Wahlen zugehen, zeigt die Sinnlosigkeit der Internationalen, wenn nicht einmal die Parteiführer, die Kandidaten Intern demokratisch gewählt werden, man alle Posten nur verkauft, wo die Intelligenz, die gut ausgebildeten Leute, längst das Land verlassen haben, weil die EU nur Verbrecher Kartelle für die Privatisierung und dem Diebstahl der Aufbau Milliarden unterstützen. Und die Rolle von Edi Rama, und Konsorten, beim Einsatz von Schlägertrupps, der Adminstration, von Regierungs Fahrzeugen, mit Drohung eines Job Verlustes, ist Anarchie. Unkontrollierte ID Karten, gefälschte Wählerlisten, Stimmen Kauf, gesuchte Kriminelle, können mit neuer Identität kanditieren dienen ebenso der Wahl Manipulation, wenn „Militante“, vor allem der DP, so mehrfach wählen.

Glaubt selbst nicht, das es reicht für korrupte Wahlen, wenn man die Polizei entsprechend, alle paar Jahre wieder für Wahlen ausbildet.

The Endless Presence of the OSCE