Verhaftet: Elvis Gaçaj, Oltion Loga und Dritan Agaj aus dem Verbrecher Zentrum Deutschland

Auf dem Niveau, der Angela Merkel Fachkräfte, fährt so ein Idiot, mit einer Russischen Auto Nummer in Albanien herum, war auch schon in Morde verwickelt, natürlich in Deutschland gelernt, den Vertrieb von Drogen. Die haben Alle beste Ausbildung in Deutschland, aber nur für Drogen Netzwerke, Betrug, Geldwäsche, Frauen und Kinder Handel. Es sind Alles nur kleine Fische, denn die Grossen sitzen in Deutschland, Albanien und dem Kosovo ganz Oben.

 

Deutsche Politiker, Diplomaten und die Drogen Kartelle mit Hekuran Hoxha, Saimir Gjepali, Admir Hoxha

Bildschirmfoto vom 2019-02-08 04-09-24
5 Schwerverbrecher aus dem Kosovo, Kopfabschneider, Mörder und vollkommen korrupt. + Edi Rama

EU Mafia und Vangjush Dako, Adrian Cela, Hekuran Hoxha, Dash Gjoka, Yassin Avdyli, die Profi Verbrecher von Durres, im Focus der Internationalen Ermittler

Eigene Konsultate haben Verbrecher Clans in Deutschland, auch der Kurdische Banditen Clan: Barzani in Berlin

Der Berufsverbrecher: Enver Shala des Kosovo Mafia Konsulats in Stuttgart ist auf der Flucht

Ekskluzive/ Arrestohen Gaçaj dhe Duka Grupi kriminal i drogës do bënte atentat në Tiranë (FOTO)

Një grup i strukturuar kriminal në fushën e trafikut të drogës nga Shqipëria drejt Gjermanisë, është kapur nga policia shqiptare, në një super-aksion që ka çuar në ndalimin e 4 personave në Tiranë. Leonard Duka 33 vjeç dyshohet të jetë koka e këtij grupi, ndërsa bashkë me të u arrestuan Elvis Gaçaj 44 vjeç, Oltion Loga 38 vjeç dhe Dritan Agaj 38 vjeç.

Aksioni u mësua ekskluzivisht nga Report Tv, ndërsa ishte duke u zhvilluar, ndërsa më tej policia e Tiranës, përmes një njoftimi tha se u sekuestruan një mjet të blinduar, një armë zjarri pistoletë me krehër me fishekë, 46 fishekë luftarak, si dhe doza me lëndë narkotike kanabis. Një automjet i blinduar, BMW seria 7 është me targa të Rusisë, foton e të cilës Shqiptarja.com e siguron ekskluzivisht, u kap nga policia pranë shkollës „Partizani“, nga skuadra operacionale, dhe i përket pikërisht të arrestuarit Elvis Gaçaj.

Aksioni i sotëm u krye për të parandaluar një vrasje e cila ishte planifikuar dhe do kryhej nga ky grup personash.

Makina blind me targa ruse e sekuestruar

Policia thotë se gjatë kontrollit të ushtruar në banesën me qira pranë shkollës „Partizani“ ku të arrestuarit jetojnë, disa prej tyre kanë tentuar të largojnë sendet e kundraligjshme duke hedhur pistoletën nga ballkoni i banesës

Pistoleta e hedhur nga ballkoni nga te arrestuarit

Policia thotë se aksioni nisi falë bashkëpunimit me qytetarët për të luftuar krimin, pas informacioneve se këta persona mbanin në banesë sende të kundraligjshme.

Urdhër-arrestet janë firmosur nga Prokuroria e Tiranës, ndërkohë që janë kryer një sërë kontrollesh në disa banesa në kryeqytet. Procedimi ka nisur nga sektori i Anti-drogës dhe më pas ka hyrë në lojë Prokuroria e Tiranës. Veprat penale në ngarkim të tyre janë “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike” dhe “Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve e municionit luftarak e kryer në bashkëpunim“

Elvis Gaçaj i forti me BMW seria 7 të blinduar me targa ruse, i shpetoi 3 atentateve…Pronar i parcelave te droges ne Shengjergj

Elvis Gaçaj, ne 2015 ka qenë objektiv i një atentati tek „Lulishte 1 Maji“ në Tiranë, ku mbetën të vrarë gabimisht dy persona, ndërsa ai u plagos.  Ai akuzohet edhe për parcelat e hashashit në zonën e Shëngjergjit, si personi që i disponon dhe financon parcelat me lëndë narkotike.

Në atentatin tek Lulishte „1 Maji“  u vranë gabimisht Aurora Oskian dhe Kevin Rugova. Nga atentati shpëtoi shoqja e Aurorës, Eda Gjura. Për këtë atentat, në muajin tetor të vitit 2016, togat e zeza të kryeqytetit dënuan me burg përjetë Sael Sulajn dhe për shkak të gjykimit të shkurtuar do të vuajë 35 vite burg. Ndërsa bashkëpunëtori i tij, Vasiel Çavo u dënua me 30 vite burgim dhe për shkak të gjykimit të shkurtuar do të vuajë 20 vite burg. Sipas autorëve, shkaku i konfliktit mes tyre ishte sepse disa muaj para ngjarjes, i arrestuari në aksionin e sotëm, Elvi Gaçaj, u kishte propozuar që të punonin për të për të shpërndarë drogë, hashash, në zonën e Tiranës së Re dhe kompleksin sportiv “Dinamo”.

Dy të pandehurit nuk kanë pranuar, ndërsa Gaçaj i kishte dhunuar. Elvis Gaçaj u gjykua i veçuar nga dy të pandehurit të akuzuar si autorë të masakrës. Ai u dënua me 3.4 vite burg për akuzën e “prodhimit dhe shitjes së narkotikeve”. Sipas gjykatës, ai është zotëruesi i një sasie prej 3.8 gr kokainë, e sekuestruar në banesën e viktimës Rugova pas ngjarjes. Origjina e lëndës narkotike u sqarua nga Kristjana I., e cila u gjet e mbyllur në banesën e Rugovës. Ajo shpjegoi para hetuesve se bashkëjetonte me Rugovën që prej gjashtë muajsh. Sipas saj, kokaina i ishte dhënë Kevinit nga Elvis Gaçaj.

Elvis Gaçaj u gjykua i veçuar nga dy të pandehurit të akuzuar si autorë të masakrës. Ai u dënua me 3.4 vite burg për akuzën e “prodhimit dhe shitjes së narkotikeve”. Sipas gjykatës, ai është zotëruesi i një sasie prej 3.8 gr kokainë, e sekuestruar në banesën e një prej viktimave në atentatin e lulishtes ‚1 Maji‘.

https://shqiptarja.com/galeri/2667

Elvis Gaçaj, 44 vjeç, brenda viteve 2013-2015 u ka shpëtuar edhe dy atentateve të tjera, ndërkohë që sulmet e mëparshme për ta eliminuar ishin kryer me eksploziv.

Ne atentatin e parë u plagos lehtë nga shpërthimi i një sasie tritoli në makinë. Atentati i dytë mbeti në tentativë, pasi lënda plasëse nuk shpërtheu.

Elvis Gaçaj ka kryer një vrasje në vitin 1992 dhe një plagosje në vitin 2008. Eshtë një personazh shumë i njohur në trafikun e drogës në kryeqytet.

Kreu i bandes dhe vellai i tij, te kerkuar per atentatin…qe u shkoi ‚huq‘

Ndërkohë, kreu i bandës, Leonard Duka 33 vjeç, së bashku me vëllain e tij, ishin shpallur në kërkim pas një atentati që i bënë një personi me inicialet E.D, më 20 mars të 2017-ës. E.D mori plumb në gjoks, por i shpëtoi vdekjes.

https://shqiptarja.com/lajm/superaksion-nw-tiranw-shkatwrrohet-

 

„#BalkanSpring“ nennen es die Aktivisten in sozialen Netzwerken: Protestfrühling auf dem Westbalkan: In Serbien, der bosnischen Republika Srpska, Montenegro und Albanien demonstrieren derzeit regelmäßig unzufriedene Bürger gegen ihre korrupten und autoritären Machthaber. Meistens an Sonnabenden, manche seit einigen Wochen, manche auch schon seit Monaten…………..Ein hochrangiger europäischer Diplomat in Belgrad, der ungenannt bleiben möchte, geht gegenüber dem SPIEGEL hart ins Gericht mit der EU: „Wir erleben gerade den Zerfall der Westbalkan-Politik der EU. In der Brüsseler Kommission scheinen Kohärenz und Überblick verloren gegangen zu sein. …….. http://www.spiegel.de/politik/ausland/balkanspring-protestfruehling-auf-dem-westbalkan-a-1255863.html

2 Gedanken zu „Verhaftet: Elvis Gaçaj, Oltion Loga und Dritan Agaj aus dem Verbrecher Zentrum Deutschland“

 1. Verbrecher Zentrum Golem, Plepa, Fels von Kavaje. Ragip Haxhiajdini, wurde Teilhaber des Flugplatz Raubes, mit Berufs Kriminellen in seinem illegalem HOtel und Lokal am Fels von Kavaje verhaftet, wurde vor Jahren wegen Raub von 25 Kilo Gold aus einer Bank von Istok verhaftet und floh dann nach Albanien, als Super Investor, Terroristen und Vertreter Krimineller Clans.

  Alle Mafia Familien haben in Deutschland Konsulate, Dokumenten Fälschungs Werkstätten, Bordelle mit Kinder und Koks Handel, was Nichts Neues ist, oder Koks und Cannabis Vertrieb

   

  Arrestohet autori i gjashtë për grabitjen në Rinas, ‚Daja‘ nga Kosova (FOTO)

  Pas dëshmisë së të penduarit që pranoi që të bashkëpunonte me drejtësinë, arrestohet personi i gjashtë për grabitjen brenda aeroportit të Rinasit në datë 9 prill, ‚Daja‘ nga Kosova. Ai është Ragip Haxhiajdini i njohur edhe me mbiemrin Hajdini 50-vjeç nga Peja, ndërsa u arrestua pasditen e sotme tek Shkëmbi i Kavajës në një pronë të tijën.

   

  Gefällt mir

  1. Eine Bombe wurde angeblich ins Auto von Armando Gjini gelegt, der zur Gruppe des Super Drogen Kartelles des Met Kanani in Fiere gehört. Kajolli in Fiere, oder auch die Cilotaj Gruppe, welche Frauen sehr viele Jahre entführte, für die Zwangs Prostitution auch an Organ Händler verkaufte, es sollen in ganz Albanien 30.000 junge Frauen sein, die von 1992-2005 entführt wurde, oft nach Italien, männliche Buben an die Griechen verkauft wurden, wo ebenso 500 bis heute verschwunden sind, direkt von der NATO finanziert die Zustände.

   Vladimir Çilotaj festgenommen, wegen Drogen Netzwerken bis zu Frauen Entführungen in Fiere

    

   Bombë ushtarit të Met Kananit, mirditori me fëmijët shpëtojnë për mrekulli, ja si e zbuloi (FOTO+Detajet)

   Një 47-vjeçar bashkë me fëmijët kanë shpëtuar për mrekulli. Makinës në pronësi të Armando Gjinit, i njohur për drejtësinë si pjesë e grupit të Met Kananit ishte vendosur një sasi eksplozivi në sedilje, por fatmirësisht nuk ka shpërthyer. Armando Gjini rrëfen se ka mundur ta diktojë pakon me lëndën plasëse të llojit eksploziv, por me shumë vonesë, vetëm pasi dërgoi fëmijët në shkollë dhe po rikthehej për në banesë. 47-vjeçari u arrestua vitin e kaluar në datë 12 maj si pjesë e grupit të baronit të drogës, Met Kanani, por qëndroi vetëm 4 ditë në burg.

   Vendi ku ishte vendosur eksplozivi në makinë dhe dëmtimi i makinës nga shpërthimi

   Redaksia 6 Maj, 22:36 | Përditesimi i fundit: 6 Maj, 23:04

   Fatmirësisht një ngjarje tragjike është shmangur mëngjesin e sotëm në Rrëshen. Një 47-vjeçar bashkë me fëmijët kanë shpëtuar për mrekulli. Makinës në pronësi të Armando Gjinit, i njohur për drejtësinë si pjesë e grupit të Met Kananit ishte vendosur një sasi eksplozivi në sedilje, por fatmirësisht nuk ka shpërthyer. Gjini tregon se në mëngjes ka marrë makinën tip ‚Benz‘ me targa ‚AA334 UJ‘ të parkuar poshtë pallatit për të dërguar fëmijë në shkollë pasi ishte shi, por pa e ditur se automjeti i tij kishte qenë një “minë me sahat” dhe që mund të shpërthente nga momenti në moment.

   Foto nga skema e operacionit „Preçizioni“ ku u arrestua Armando Gjini
   Armando Gjini rrëfen se ka mundur ta diktojë pakon me lëndën plasëse të llojit eksploziv, por me shumë vonesë, vetëm pasi dërgoi fëmijët në shkollë dhe po rikthehej për në banesë. Ai ka deklaruar para grupit hetimor se e diktoi pakon e çuditshme, pasi po e shqetësonte diçka në shpinë.

   Pasi zbriti nga makina dhe e konstatoi pakon ai njoftoi menjëherë policinë, e cila e spostoi në një distancë të largët nga pallatet duke bërë shpërthimin e kontrolluar. Gjini deklaron se bomba ka shpërthyer menjëherë sapo është prekur, në tentativë nga forcat xheniere për ta nxjerrë pakon nga makina. Nga shpërthimi i fortë është dëmtua totalisht makina.

   Grupi hetimor ka sekuestruar kamerat e sigurisë pranë pallatit ku ishte parkuar makina gjatë natës për të shkuar në gjurmët e personave që i kanë vendosur eksplozivin. Armando Gjini ka deklaruar se nuk ka konflikte me asnjë person dhe nuk e ka idenë se kush mund ta ketë vendosur eksplozivin. Por Report Tv zbulon të kaluarën e Armando Gjinit.

   Momenti i arrestimit të pjesëtarëve të grupit të Met Kananit
   47-vjeçari u arrestua vitin e kaluar në datë 12 maj si pjesë e grupit të baronit të drogës, Met Kanani. Vitin e kaluar në kuadër të operacionit ‘Precizioni’ Gjini u arrestua së bashku me 37 persona të tjerë, ndërsa u sekuestruan 8 ton drogë. Ushtria e Met Kananit shkëmbente kanabisin nga Shqipëria me heroinë nga Turqia. Por 4 ditë pas arrestimit Gjini u lirua nga burg, ndërsa hetimet e para janë pikërisht në këtë pistë.

   Met Kanani njihet nga mediat turke si „Eskobari shqiptar“ për shkak të famës që ai ka marrë atje si koka e një rrjeti të madh të trafikut të lëndëve narkotike përfshirë edhe heroinë e kokainë. Nga operacionet e zhvilluara më herët edhe në Itali, Greqi, Turqi e Shqipëri, bandës i është sekuestruar mbi 8.4 ton kanabis me vlerë tregu 10 mln euro.

   d.ba.
   https://shqiptarja.com/lajm/udheton-me-femijet-me-bombe-ne-makine-si-e-pikasi-dhe-shpetoi-per-mrekulli-mirditori-foto

   Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s