14 Festnahmen in Shkoder und 500.000 €, in bar beschlagnahmt, des LSI – Steinmeier Verbrecher Kartells.

Direkter Partner dort von Edi Rama: Tom Doshi, Sait Fishta usw. und unzählige Verbrecher in Tradition. Der Chef des Verbrecher Kartelles, direkt Ilir Meta Vertreter vor Ort: Ex-Chef der Führerstelle Ilir Sokol, was an den Ex-Transport Chef für Süd Albanien erinnert. Drogen Baron: Klement Balili, Alles vom Super Verbrecher Frank Walter Steinmeier, kriminellen Diplomaten schon in 2000 promotet und finanziert. Ilir Sokol, wurde bei seiner Flucht direkt am Grenzübergang Morina festgenommen. Und erneut führen alle Spuren wie immer zu den in Deutschland installierten Verbrecher Kartellen, wie bei der Cannabis und Kokain, wie Heroin Route, von Deutschland finanziert in alter Tradition. BKA Bericht, über diese Banden aus SHIAK, identische Leute. Eine mächtige Verbrecher Gruppe rund um den Autohandel, Geldwäsche, welche sogar erreichte, das Gesetze rund um den Auto Import nie in Kraft traten.

Levizja socialiste per integrim selia

Leiter der LSI Partei in Shkoder im Steinmeier – Ilir Meta Verbrecher Kartell: Ilir Sokoli

Noch ein Mord mit besten Verbindungen in die Deutsche Regierung mit Auftragsmördern

Richter Ali Koleci, verlor seinen Job und der Auftragskiller und Verbrecher: Jürgen Kurti wurde hingerichtet

Wild West auf allen Ebenen und das seit sehr vielen Jahren

Die Albanische Mafia und der Null Rechtsstaat, zerstörte ebenso die Fischerei

Meister der Geldwäsche: Deutschland, Roland Koch, Schäuble, Kohl, oft über Bildungs Institutionen, Consults und die KfW.

Mafia Darlehensgeber, mit Zinsen von 3-23 % pro Woche, und Drogen wie Geldwäsche auch im Valbona Tal. Ein Ex-Gerichts Kanzler war ebenso daran beteiligt, wie aus prominenter Verbrecher und Politik Familie: die Notarin: Valbona Hajdari, eine echte Berufs Kriminelle, weil Notar Lizensen nur gegen Geld verkauft werden an Klientel.

Bildschirmfoto vom 2019-03-14 15-28-12
Tankstelle in Shkoder des LSI Partners: Ilir Sokoli

Super Wirtschafts System, was die gefährlich korrupten Weltbank, EU, und US Gangster mit den dummen Deutschen finanzieren. Zitat: „Drogen sind ein wichtiger Wirtschaft Faktor“, sagte mal Steinmeier und die Finanzgangster leben davon ebenso. Die kaufen gepanzerte Mercedes, Audis, BMW und Porsche ab.

Eine geschichtliche Legende, wie Deutsche Berufsverbrecher der Politik von Strauss, Kinkel, angefangen die Verbrecher Kartelle in Deutschland fianzierten und immer noch finanzieren, mit Gestalten wie Steinmeier oder den Mafia Bankern der Deutschen Bank, KfW. Die Betrügerin und Mafia Vertreterin: Essener Konsult, als Drehscheibe, wie die Albaner Botschaft in Berlin, andere Konsulate Weltweit hat man an Mafiosi verkauft. Auduena Stephen „Sprint“, Ilir Meta, Monika Hohlmaier erhält Orden, also billig eingekauft.
Deutsche Politiker, Diplomaten und die Drogen Kartelle mit Hekuran Hoxha, Saimir Gjepali, Admir Hoxha

 

Ish-drejtorit të LSI në Shkodër, pjesë e skemës së fajdeve: Kthe borxhin ose jep pronat! (VIDEO)

 

 

Ish-kancelarë gjykate, policë dhe noterë, dhe ish-drejtori i LSI-së i Patentave në Shkodër janë përfshirë në një skemë të fajdeve të zbuluar nga hetimet e nisura prej 25 janarit të 2018-ës nga Prokuroria e Shkodrës në sajë të referimeve nga policia e këtij qarku. Në skemë është provuar se janë të përfshirë 22 persona, 12 prej tyre kanë rënë në pranga, katër janë shpallur në kërkim, dhe tre janë pezulluar nga detyra dhe janë me masë detyrim paraqitje, mes të cilëve një polic dhe një notere.

Me vendim gjykate janë arrestuar në kuadër të operacionit të koduar „Maranaj“ 12 persona, 7 prej të cilëve ish-kancelarë në Gjykatën e Shkodrës.

Sipas hetimeve të prokurorisë, është vërtetuar përfshirja e këtij grupi personash në veprimtarinë e organizuar të dhënies së huasë, jashtë sistemit bankar, të shumave të konsiderueshme të të ardhurave monetare. Huatë janë dhënë me interesa shumë të larta, që variojnë nga 3-20 % në javë nga ana e personave të implikuar.

Përmes kësaj skeme, të dyshuarit kanë përfituar pasuri të paluajtshme (toka, apartamente, dyqane), dhe automjete, të cilat i kanë kaluar në pronësi të tyre. Kjo, pasi kush nuk paguante borxhin, për 1 javë anëtarët e kësaj organizate kriminale, i merrnin makinat dhe pronat dhe i kalonin në emër të tyre.

Një specialist i zonës në komisariatin e Shkodrës, Ergys Lohja, është pezulluar nga detyra, si dhe janë në kërkim E.M; J.A.; Gjithashtu, u pezullua nga detyra edhe noterja Valbona Hajdari, dhe një person tjetër me incialet A.S., nga Shkodra.

Një person u arrestua pasi policia publikoi rezultatet e operacionit. Ish drejtori i LSI tek Patentat, Ilir Sokoli 38 vjeç banues në Shkodër, po udhëtonte në drejtim të Kosovës përmes pikës kufitare në Morinë, për tu larguar jashtë vendit.

Ish drejtori i LSI tek Patentat, Ilir Sokoli

Prokuroria thotë se me vendim të gjykatës është ushtruar kontroll në një numër të madh banesash, ku janë gjetur dhe sekuestruar një numër i madh automjetesh, vlera të konsiderueshme monetare, rreth 500.000 euro, aparate celularë dhe të tjera.

Prokuroria ka bërë përgjime telefonike, ambientale, vëzhgime, të gjitha të legjitimuara nga Gjykata, prej nga është faktuar përfshirja e 22 personave në veprat penale “Ushtrim pa licencë i veprimtarisë bankare”, me pasoja të rënda, ne bashkëpunim, “Pastrim i produkteve të veprës penale”, “Shpërdorim detyre”, “Prodhim dhe Mbajtje pa leje e armeve luftarake dhe municioneve” dhe “Moskallzim te krimit“

https://shqiptarja.com/galeri/2531

Të arrestuarit:

1.Byrhan Alija 61 vjeç nga Shkodra

2.Edi  Memcaj, 33 vjeç nga Shkodra

3.Adri Bala 22 vjeç nga Shkodra

4.Artan Dragani 39 vjeç nga Shkodra

5.Marjan Bregu 31 vjeç nga Shkodra

6.Vinko Nikprelaj 37 vjeç lindur në Podgoric dhe banues në Shkodër

7.Eduard Fusha, 38 vjeç nga Shkodra

8.Elidon Qerimaj, 41 vjeç, nga Shkodra

9.Pashko Vuksanlekaj, 54 vjeç nga Shkodra

10.Lul Sylja, 48 vjeç nga Shkodra

11.Naim Ahmetaj  52 vjeç lindur në Pukë dhe banues në Tiranë

12.Ilir Sokoli 38 vjeç, banues në Shkodër

 

U ekzekutua gjithashtu edhe masat e sigurisë „Pezullimi i ushtrimit të një detyre  dhe ”Detyrim Paraqitje” për:

1.    V.H., nga Shkodra;
2.    A.S., nga Shkodra
3.    E.L., nga Shkodra.

U sekuestruan

– 238 600 Euro CASH

– 272  400 dollare CASH

– 414 000 Lekë

– 510  Paund Britanik

– 20 automejte  transporti

– 1 revolver,

– 1 krëhër pistolete me fishekë

– 1 armë gjahu pa leje

– 5  kompjutera laptop

– 50 celualarë

– Dokumente, kontrata, akte dhe deklarata noteriale, për pasuri e transaksione financiare të dyshuara.

G.M./b.ha.

Operacioni kundër fajdeve, policia jep detaje. Sekuestrohen edhe 500.000 euro

Fajdet në Shkodër ishin kthyer në një fenomen shqetësues ndaj prej dy muajsh përgjimesh, një aksion u ndërmor këtë mëngjes në qytet.

Pas operacionit të forcave të policisë në Shkodër dhe efektivëve të RENEAS, FNSH dhe Shqiponjës të dërguara nga Tiranë, në pranga ranë 14 persona

Të arrestuarit huazonin para në mënyrë të paligjshme për qytetarët .

Nga veprimet e kryera me mjete te hetimit proaktiv, të autorizuara nga Prokuroria dhe legjitimuar nga Gjykata e rrethit gjyqësor Shkodër rezultoi e provuar përfshirja e një numri të madh shtetasish në veprimtarinë e organizuar të dhënies hua, jashtë sistemit bankar, së shumave të konsiderueshme të të ardhurave monetare.

Dhënia hua e këtyre shumave është për interesa shumë të larta që variojnë nga 3%-20% në javë nga ana e personave të implikuar.

Gjatë hetimit të kryer rezultoi përvetësimi nga ana e të dyshuarve të disa pasurive të luajtshme, automjete të regjistruara në emër të tyre dhe pasurive të paluajtshme (toka, apartamente, dyqane), prona per te cilat kishte kaluar pronësia në emër të të dyshuarve.

Si rrjedhojë e veprimeve të përgjimeve telefonike, ambientale, vëzhgimit, te legjitimuar nga Gjykata, administrimit te akteve shkresore, këqyrjeve etj rezultoi përfshirja ne veprimtari kriminale e 22 personave emrat e te cilëve u regjistruan si autore te veprave penale te “Ushtrim pa liçence i veprimtarisë bankare”, me pasoja te renda, ne bashkëpunim, “Pastrim i produkteve te veprës penale”, “Shpërdorim detyre” dhe “Moskallzim te krimit”, te parashikuar nga nenet 170/c/2, 25, 287, 248 dhe 300/1 te Kodit Penal.

Me miratim të Gjykatës së rrethit gjyqësor Shkodër jane caktuar dhe ekzekutuar masat e sigurimit personal “arrest ne burg” per 11 shtetas, që janë B. A; I. M, M. B; L.S; N. A; A. B; A. D (me detyren ish kancelar ne Gjykaten e Shkodres); V. N; E. F,; E. Q; P. V.
Jane shpallur ne kerkim shtetasit me inicialet E.M; J.A.; I.S dhe E.L.

Jane ekzekutuar masat e sigurimit personal ”pezullim i ushtrimit te detyres” per noteren pprane Dhomes se Noterise Shkoder, V. H dhe SPZ pranë Komisariatit të Policisë Shkodër E. L.

Është ushtruar kontroll në një numër të madh banesash, kontroll i kryer me vendim të gjykatës. Gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar një numër i madh automjetesh, vlera te konsiderueshme monetare (rreth 500.000 euro), aparate celulare etj.

Veprimet e kontrollit, sekuestrimit dhe veprimeve te para hetimore vijojnë.

Top Channel

9 Gedanken zu „14 Festnahmen in Shkoder und 500.000 €, in bar beschlagnahmt, des LSI – Steinmeier Verbrecher Kartells.“

  1. Die nächste Mafia Show des Ilir Meta: Er will auch zurück treten, wenn er zu einer Lösung beitragen kann

    Hohlmeier Mafia Vertreterin in Essen : Auduena Stephen „Sprint“, Ilir Meta, Monika Hohlmaier erhält Orden. Wie der korrupte Edmond Stoiber hat man einen Posten bei der EU, für Nichts Tun und Steuerfrei

    President Meta Ready to Resign to Help Solve Crisis

    President Ilir Meta said he is willing to resign if that helped to overcome the political and constitutional crisis in the country, and restore legitimacy to the Albanian parliament. “I’m the first one to be ready to resign and sacrifice [myself] for a political solution that will reinstate the normal constitutional, institutional,…

    Like

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s