14 Festnahmen in Shkoder und 500.000 €, in bar beschlagnahmt, des LSI – Steinmeier Verbrecher Kartells.

Direkter Partner dort von Edi Rama: Tom Doshi, Sait Fishta usw. und unzählige Verbrecher in Tradition. Der Chef des Verbrecher Kartelles, direkt Ilir Meta Vertreter vor Ort: Ex-Chef der Führerstelle Ilir Sokol, was an den Ex-Transport Chef für Süd Albanien erinnert. Drogen Baron: Klement Balili, Alles vom Super Verbrecher Frank Walter Steinmeier, kriminellen Diplomaten schon in 2000 promotet und finanziert. Ilir Sokol, wurde bei seiner Flucht direkt am Grenzübergang Morina festgenommen. Und erneut führen alle Spuren wie immer zu den in Deutschland installierten Verbrecher Kartellen, wie bei der Cannabis und Kokain, wie Heroin Route, von Deutschland finanziert in alter Tradition. BKA Bericht, über diese Banden aus SHIAK, identische Leute. Eine mächtige Verbrecher Gruppe rund um den Autohandel, Geldwäsche, welche sogar erreichte, das Gesetze rund um den Auto Import nie in Kraft traten.

Levizja socialiste per integrim selia

Leiter der LSI Partei in Shkoder im Steinmeier – Ilir Meta Verbrecher Kartell: Ilir Sokoli

Noch ein Mord mit besten Verbindungen in die Deutsche Regierung mit Auftragsmördern

Richter Ali Koleci, verlor seinen Job und der Auftragskiller und Verbrecher: Jürgen Kurti wurde hingerichtet

Wild West auf allen Ebenen und das seit sehr vielen Jahren

Die Albanische Mafia und der Null Rechtsstaat, zerstörte ebenso die Fischerei

Meister der Geldwäsche: Deutschland, Roland Koch, Schäuble, Kohl, oft über Bildungs Institutionen, Consults und die KfW.

Mafia Darlehensgeber, mit Zinsen von 3-23 % pro Woche, und Drogen wie Geldwäsche auch im Valbona Tal. Ein Ex-Gerichts Kanzler war ebenso daran beteiligt, wie aus prominenter Verbrecher und Politik Familie: die Notarin: Valbona Hajdari, eine echte Berufs Kriminelle, weil Notar Lizensen nur gegen Geld verkauft werden an Klientel.

Bildschirmfoto vom 2019-03-14 15-28-12
Tankstelle in Shkoder des LSI Partners: Ilir Sokoli

Super Wirtschafts System, was die gefährlich korrupten Weltbank, EU, und US Gangster mit den dummen Deutschen finanzieren. Zitat: „Drogen sind ein wichtiger Wirtschaft Faktor“, sagte mal Steinmeier und die Finanzgangster leben davon ebenso. Die kaufen gepanzerte Mercedes, Audis, BMW und Porsche ab.

Eine geschichtliche Legende, wie Deutsche Berufsverbrecher der Politik von Strauss, Kinkel, angefangen die Verbrecher Kartelle in Deutschland fianzierten und immer noch finanzieren, mit Gestalten wie Steinmeier oder den Mafia Bankern der Deutschen Bank, KfW. Die Betrügerin und Mafia Vertreterin: Essener Konsult, als Drehscheibe, wie die Albaner Botschaft in Berlin, andere Konsulate Weltweit hat man an Mafiosi verkauft. Auduena Stephen „Sprint“, Ilir Meta, Monika Hohlmaier erhält Orden, also billig eingekauft.
Deutsche Politiker, Diplomaten und die Drogen Kartelle mit Hekuran Hoxha, Saimir Gjepali, Admir Hoxha

 

Ish-drejtorit të LSI në Shkodër, pjesë e skemës së fajdeve: Kthe borxhin ose jep pronat! (VIDEO)

 

 

Ish-kancelarë gjykate, policë dhe noterë, dhe ish-drejtori i LSI-së i Patentave në Shkodër janë përfshirë në një skemë të fajdeve të zbuluar nga hetimet e nisura prej 25 janarit të 2018-ës nga Prokuroria e Shkodrës në sajë të referimeve nga policia e këtij qarku. Në skemë është provuar se janë të përfshirë 22 persona, 12 prej tyre kanë rënë në pranga, katër janë shpallur në kërkim, dhe tre janë pezulluar nga detyra dhe janë me masë detyrim paraqitje, mes të cilëve një polic dhe një notere.

Me vendim gjykate janë arrestuar në kuadër të operacionit të koduar „Maranaj“ 12 persona, 7 prej të cilëve ish-kancelarë në Gjykatën e Shkodrës.

Sipas hetimeve të prokurorisë, është vërtetuar përfshirja e këtij grupi personash në veprimtarinë e organizuar të dhënies së huasë, jashtë sistemit bankar, të shumave të konsiderueshme të të ardhurave monetare. Huatë janë dhënë me interesa shumë të larta, që variojnë nga 3-20 % në javë nga ana e personave të implikuar.

Përmes kësaj skeme, të dyshuarit kanë përfituar pasuri të paluajtshme (toka, apartamente, dyqane), dhe automjete, të cilat i kanë kaluar në pronësi të tyre. Kjo, pasi kush nuk paguante borxhin, për 1 javë anëtarët e kësaj organizate kriminale, i merrnin makinat dhe pronat dhe i kalonin në emër të tyre.

Një specialist i zonës në komisariatin e Shkodrës, Ergys Lohja, është pezulluar nga detyra, si dhe janë në kërkim E.M; J.A.; Gjithashtu, u pezullua nga detyra edhe noterja Valbona Hajdari, dhe një person tjetër me incialet A.S., nga Shkodra.

Një person u arrestua pasi policia publikoi rezultatet e operacionit. Ish drejtori i LSI tek Patentat, Ilir Sokoli 38 vjeç banues në Shkodër, po udhëtonte në drejtim të Kosovës përmes pikës kufitare në Morinë, për tu larguar jashtë vendit.

Ish drejtori i LSI tek Patentat, Ilir Sokoli

Prokuroria thotë se me vendim të gjykatës është ushtruar kontroll në një numër të madh banesash, ku janë gjetur dhe sekuestruar një numër i madh automjetesh, vlera të konsiderueshme monetare, rreth 500.000 euro, aparate celularë dhe të tjera.

Prokuroria ka bërë përgjime telefonike, ambientale, vëzhgime, të gjitha të legjitimuara nga Gjykata, prej nga është faktuar përfshirja e 22 personave në veprat penale “Ushtrim pa licencë i veprimtarisë bankare”, me pasoja të rënda, ne bashkëpunim, “Pastrim i produkteve të veprës penale”, “Shpërdorim detyre”, “Prodhim dhe Mbajtje pa leje e armeve luftarake dhe municioneve” dhe “Moskallzim te krimit“

https://shqiptarja.com/galeri/2531

Të arrestuarit:

1.Byrhan Alija 61 vjeç nga Shkodra

2.Edi  Memcaj, 33 vjeç nga Shkodra

3.Adri Bala 22 vjeç nga Shkodra

4.Artan Dragani 39 vjeç nga Shkodra

5.Marjan Bregu 31 vjeç nga Shkodra

6.Vinko Nikprelaj 37 vjeç lindur në Podgoric dhe banues në Shkodër

7.Eduard Fusha, 38 vjeç nga Shkodra

8.Elidon Qerimaj, 41 vjeç, nga Shkodra

9.Pashko Vuksanlekaj, 54 vjeç nga Shkodra

10.Lul Sylja, 48 vjeç nga Shkodra

11.Naim Ahmetaj  52 vjeç lindur në Pukë dhe banues në Tiranë

12.Ilir Sokoli 38 vjeç, banues në Shkodër

 

U ekzekutua gjithashtu edhe masat e sigurisë „Pezullimi i ushtrimit të një detyre  dhe ”Detyrim Paraqitje” për:

1.    V.H., nga Shkodra;
2.    A.S., nga Shkodra
3.    E.L., nga Shkodra.

U sekuestruan

– 238 600 Euro CASH

– 272  400 dollare CASH

– 414 000 Lekë

– 510  Paund Britanik

– 20 automejte  transporti

– 1 revolver,

– 1 krëhër pistolete me fishekë

– 1 armë gjahu pa leje

– 5  kompjutera laptop

– 50 celualarë

– Dokumente, kontrata, akte dhe deklarata noteriale, për pasuri e transaksione financiare të dyshuara.

G.M./b.ha.

Operacioni kundër fajdeve, policia jep detaje. Sekuestrohen edhe 500.000 euro

Fajdet në Shkodër ishin kthyer në një fenomen shqetësues ndaj prej dy muajsh përgjimesh, një aksion u ndërmor këtë mëngjes në qytet.

Pas operacionit të forcave të policisë në Shkodër dhe efektivëve të RENEAS, FNSH dhe Shqiponjës të dërguara nga Tiranë, në pranga ranë 14 persona

Të arrestuarit huazonin para në mënyrë të paligjshme për qytetarët .

Nga veprimet e kryera me mjete te hetimit proaktiv, të autorizuara nga Prokuroria dhe legjitimuar nga Gjykata e rrethit gjyqësor Shkodër rezultoi e provuar përfshirja e një numri të madh shtetasish në veprimtarinë e organizuar të dhënies hua, jashtë sistemit bankar, së shumave të konsiderueshme të të ardhurave monetare.

Dhënia hua e këtyre shumave është për interesa shumë të larta që variojnë nga 3%-20% në javë nga ana e personave të implikuar.

Gjatë hetimit të kryer rezultoi përvetësimi nga ana e të dyshuarve të disa pasurive të luajtshme, automjete të regjistruara në emër të tyre dhe pasurive të paluajtshme (toka, apartamente, dyqane), prona per te cilat kishte kaluar pronësia në emër të të dyshuarve.

Si rrjedhojë e veprimeve të përgjimeve telefonike, ambientale, vëzhgimit, te legjitimuar nga Gjykata, administrimit te akteve shkresore, këqyrjeve etj rezultoi përfshirja ne veprimtari kriminale e 22 personave emrat e te cilëve u regjistruan si autore te veprave penale te “Ushtrim pa liçence i veprimtarisë bankare”, me pasoja te renda, ne bashkëpunim, “Pastrim i produkteve te veprës penale”, “Shpërdorim detyre” dhe “Moskallzim te krimit”, te parashikuar nga nenet 170/c/2, 25, 287, 248 dhe 300/1 te Kodit Penal.

Me miratim të Gjykatës së rrethit gjyqësor Shkodër jane caktuar dhe ekzekutuar masat e sigurimit personal “arrest ne burg” per 11 shtetas, që janë B. A; I. M, M. B; L.S; N. A; A. B; A. D (me detyren ish kancelar ne Gjykaten e Shkodres); V. N; E. F,; E. Q; P. V.
Jane shpallur ne kerkim shtetasit me inicialet E.M; J.A.; I.S dhe E.L.

Jane ekzekutuar masat e sigurimit personal ”pezullim i ushtrimit te detyres” per noteren pprane Dhomes se Noterise Shkoder, V. H dhe SPZ pranë Komisariatit të Policisë Shkodër E. L.

Është ushtruar kontroll në një numër të madh banesash, kontroll i kryer me vendim të gjykatës. Gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar një numër i madh automjetesh, vlera te konsiderueshme monetare (rreth 500.000 euro), aparate celulare etj.

Veprimet e kontrollit, sekuestrimit dhe veprimeve te para hetimore vijojnë.

Top Channel

9 Gedanken zu „14 Festnahmen in Shkoder und 500.000 €, in bar beschlagnahmt, des LSI – Steinmeier Verbrecher Kartells.“

 1. Aktiv dabei im GTZ fianzierten Valbana Mafia Zentrum, diese dummen Leute.
  Dumm wird Kultur Träger in Albanien, stellt ein Foto vor, wo das Kind auf dem Vordersitz mitfährt, wo nur extrem Dumme machen, aber Albanischer Standard ist überall. Sängerin Poni, mit dem IQ unter 70, ohne Schule, oft im Drogen Handel und als Prostituierte unterwegs, was auch Standard ist. Der Der Erzeuger, ebenso Standar: Ein Dumm Masfiosi und Ziegenhirte, was ebenso normal ist in Albanien, alternativ, ein Dumm Politiker, was das Selbe ist, wie in Deutschland.

  Straflos in Deutschland, Ilr Doci ist bei dieser Geldwäsche dabei, als Darlehensgeber aus Bochum einer Schaltzentrale des Drogen Hanelshandels des Geld Transfer aus Drogen und Frauen Handels. Es wurden 20 Auto Transporter besclagnahmt, wo jeder Idiot in 1998 schon wusste, das das Top Mafia ist.

  Poni uron ‘Ditën e Verës’ në mënyrën më speciale, publikon VIDEON e të birit duke kënduar

  Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 11:13 14-03-2019 Poni uron ‘Ditën e Verës’ në mënyrën më speciale, publikon VIDEON e të birit duke kënduar

  Këngëtarja e njohur Poni ka uruar ditën e verës në mënyrën më speciale.

  Poni ka publikuar një video të djalit të saj duke kënduar

  Siç mund të dëgjohet, zëri i tij është mjaft i intonuar, duke na bërë të kuptojmë se Frenk ka të trashëguar pasionin për muzikë nga e ëma. Nuk dimë të themi nëse kur të rritet i vogli i këngëtares do ndjekë rrugën e mamasë së tij, por talenti nuk mungon. Krahas kësaj video këngëtarja ks shkruar: “Mëngjes vere, gëzuar Ditën e Verës”.

  Natü

  Neben Petro Nini, wurde die Polizei Offizierin der Mafia: Blerta Dervishi suspendiert, als ihr illegal gebautes Haus, auf besetzten Grundstücks abgerissen werden sollte und die Verbrecherin das illegal besetzte Grundstück verteidigte. Standard Albanische Polizei Traidtion als Verbrecher Bande.

  Tausende von Kriminellen kauften sich Posten in der Polizei, kassierten schon vor 25 Jahren Geld, wenn man Kriminellen illegales Bauen und Land Besetzung duldete, vor allem auch der Kosovo Mafia.

   

  Kids clash with police to defend their mothers and houses

  Kids clash with police to defend their mothers and houses

  16:30, 11/03/2019

  Members of four families clashed with police forces today in attempt to protect their houses from being pulled down. The incidents took place in the area known as Petro Nini in Tirana, where children, women and senior citizens confronted the police.

  Many citizens joined the protest of the four families against the corruptive affair, while many others posted pictures and memes in the social networks showing solidarity with the fight of unprotected innocent citizens against the state brutality.

  Lexo edhe:

  SHBA: Korrupsioni, mungesa e fondeve kufizuan mediat e pavarura në Shqipëri

  Divorced mother-of-two police officer suspended after protecting her property in Tirana

  Mafia POlizei Banden in Tirana

  Divorced mother-of-two police officer suspended after protecting her property in Tirana

  11:09, 12/03/2019

  A police officer has been suspended from the force following yesterday’s protest in Tirana against the sequestration of a residential building in the area known as Petro Nini.

  The police officer is a divorced woman, mother of two, who appeared on the news yesterday while trying to protect her property against a corruptive ruling from the Court of Tirana. The little boy who was pictured while lying on the police car hood was her minor son, also fighting to protect his home, along with other members of four families.

  Lexo edhe:

  Aksident i rëndë, humb kontrollin makina, plagosen dy të rinj

  The suspension of police effective Blerta Dervishi was announced by a resident of the area.

  “I’d like to share some news with the media today”, the man said, pointing to the lady by his side. “Blerta has been suspended. She is a divorced mother of two little children”.

  Ms. Dervishi also spoke for the reporters.

  “I am a police officer. I have been announced that I am suspended for obstruction of bailiff activity. My colleagues wept with me, they did their best to do their duty. I compliment them, they had to do their job, both the effectives and the superiors. For the case in question, I am a resident, a common citizen, free to protect my property and my children, because I have no other place to go”, the suspended officer said.

  6 / 6

  © SYRI.net

  1 / 8

  Die Betrügerische Zahnärztin Olesia Duka, in Durres, lieh sich über 2 Millionen € von 14 Personen, zum Aufbau vieler Zahn Kliniken, obwohl sie nie eine Lizenz hatte, und wurde nun für den Betrug zu 10 Jahren Haft verurteilt. Betrug und Geldwäsche als System und Tradition

  Dënohet me 10 vite burg për mashtrim dentistja Olesia Duka

  Stomatologia Olesia Duka e akuzuar nga prokuroria e Durrësit për veprën penale të “Mashtrimit më shuma të mëdha”, është dënuar nga gjykata me 10 vite burgim. Dy seanca më parë, gjatë dhënies së pretencës prokurori i çështjes Madrid Kullolli, ka kërkuar 15 vite burg për stomatologen e transformuar në mashtruese.

  Duka ka pranuar gjykimin e shkurtuar duke përfituar ulje dënimi me 1/3. Stomatologia Olesia Duka që ndodhet në burg prej 28 shkurtit 2018 rezulton të ketë mashtruar 14 persona, duke arritur t’u marrë atyre një shumë financiare që përllogaritet nga prokuroria në totalin e 3.033.532 eurove. Duka, arrinte t’i mashtronte qytetarët duke i premtuar se do ua kthente paratë e marrë me një përqindje më të lartë, pasi biznesi që dispononte, një klinikë dentare, arrinte të gjeneronte sasi të mëdha parash. Ndërsa në një rast të vetëm, Olesia Duka me anë të mashtrimit i ka marrë Idlir Hoxhës shumën prej 935 mijë e 432 euro, duke mos ja kthyer më.

  Hetimet kanë zbardhur se Olesia Duka prezantohej si administrator e subjektit “Shëndeti” shpk me profesion mjeke që kishte në pronësi disa klinika dentare me anë të të cilave, fitonte shumë para dhe i duhej valutë në euro me qëllim blerje materialesh.Për t’u dukur si një biznesmene e sigurt, Duka mbante të punësuar dhe dy shoferë.

  Duka prezantohej si një biznesmene shumë e suksesshme dhe person që ka lidhje të forta politike dhe njohje të mëdha në fushën e biznesit, ku me të ardhurat që fitonte sponsorizonte aktivitetet bamirësie për shtresat në nevojë dhe fëmijët në nevojë. Për të arritur qëllimet e saj s’qaron prokuroria e Durrësit, Olesia Duka, kishte aktivizuar një rrjet të tërë informimi me anë të medias dhe rrejteve sociale, reklamave në automjete, si dhe me anë të reklamave të vendosura nëpër Tiranë.

  Nga të dhënat e mbledhura në funksion të hetimeve ka rezultuar e provuar se Olesia Duka për gjatë periudhës nga viti 2015 deri në fund të vitit 2017 ka mashtruar një numër të konsiderueshëm personash, duke ju marrë atyre nëpërmjet mashtrimit shuma të konsiderueshme parash.

  Vlerat totale e parave që Duka ju ka vjedhur 14 personave kallëzuesve në total janë 2.733.049 Euro, 26.100.000 lekë dhe 103.000 USD.Këto detyrime pjesërisht janë të dokumentuara me dokumente noteriale (kontratë huaje, deklarata noteriale), pjesërisht me kontrata të thjeshta huaje ndërmjet palëve, pjesërisht me dokumente të thjeshta dore, pjesërisht vetëm nga kallëzimet e të dëmtuarve dhe dokumente të tjera provuese,me anë të mandat pagesave, me kartela financiare, komunikime midis palëve, përgjime telefonike,etj.

  Personat e mashtruar nga dentistja:

  1. Gerta Lumi

  2. Enver Xhengo

  3. Etleva Lasku

  4. Idlir Hoxha

  5. Ilir Doci

  6. Miranda Hitaj

  7. Adem Selamaj

  8. Drita Kristo

  9. Viktor Hoxha

  10. Lando Vito

  11. Rezart Shtino

  12. Edlira Shtino

  13. Fjorza Mullai

  14. Besnik Daci

  https://shqiptarja.com/lajm/denohet-me-10-vite-burg-per-mashtrim-dentistja-olesia-duka

  Deutsche Politiker, Diplomaten und die Drogen Kartelle mit Hekuran Hoxha, Saimir Gjepali, Admir Hoxha

  Im 18 seitigem Brief an den US Kongreß, schrieb der Generalstaatsanwalt Adriatic Llalla, das er 2015 Ilir Meta verhaften wollte,

  Ifimes: Albania: One step forward, two steps back – Skrapari Mafia Partei LSI des Ilir Meta und Lefter Koka

  Die Penner des BKAs waren auch mal wieder da, einer der vermurksten Klientel und Justiz Organisationen, was Rot-Grün zerstört hat.

  EU Mafia und Vangjush Dako, Adrian Cela, Hekuran Hoxha, Dash Gjoka, Yassin Avdyli, die Profi Verbrecher von Durres, im Focus der Internationalen Ermittler

  https://i0.wp.com/www.gazetadita.al/wp-content/uploads/2016/08/unnamed-2-1-300x200.jpg

  Frank Handkte FES, Ilir Meta, Friedbert Pflüǵer, gut bezahlte Ganster, als Lobbyisten für Verbrecher Organisationen

  Immer mit bei Verbrecher Banden: Edi Rama, von Bledi Shuapi, Hekuran Hoxha,Sait Fista bis zur Elbasan Mafia

   

  Tankstelle, Firmen, Geldwäsche Produktionen und Bars. Allgemein bekannt, ohne Nummern unterwegs: „Ronni“ Hoxha, der ein eigenes Netzwerk für den Vertrieb von Visa einmal hatte mit der Deutschen Botschaft, inklusive Produktion von sogenannten Einladungen.

   

  • Im Solde der „Ilir Meta“ Verbrecher Kartelle und in Tradition: von Frank Walter Steinmeier bis Anduena Stephan
   Original Edi Rama Mafia Stile, weil er nur in illegalen Mafia Bauten an der Küste, hier nun bei Elbasan verkehrt.
   bildschirmfoto vom 2019-01-07 07-45-52
   Edi Rama Tradition. Kabinetts Sitzungen bei der Super Mafia in
   illegalen Bauten, die nie eine Genehmigung erhielten in seinem Landraub
   System
   http://top-channel.tv/wp-content/uploads/2019/01/WhatsApp-Image-2019-01-06-at-11.50.14-1038x675.jpeg

   Erst Anfang Januar 2019

  • Ilir Doci in Bochum, ist der Organisator des Transportes

   Er spricht Albanisch Konzessionär in Deutschland: Toyota den Papierkram fertig, aber ich habe nicht nach innen sehen

   Ilir Doci ein Autohändler in Deutschland, der nie in Haft kam schon im Visa Skandal, hat ebenso mit dem dubiosen Geldtransport, mit Autos zutun. MIt Geldwäsche und mit Bochum als Verteiler auch rund um Import von Granit Steinen, voll gepackt mit Drogen.

   „Toyota-t me 3.4 milion EURO“, zbulohet PLANI KRIMINAL, i shpëtuan dy herë policisë, si vepruan për të sjellë PARATË E PISTA në Durrës (DETAJE)

   Publikuar tek: aktualitet, më 14:24 28-06-2018

   Edi Cani (pronar i kamionit) dhe Klevis Cani (Shoqeruesi i shoferit)

   Detaje të reja zbulohen nga plani kriminal për të sjellë 3.4 milion euro në Durrës, me dy makina Toyota Yaris.

   Shtetasit Edi Lika, Alban Mollaymeri, Elvis Vladi dhe Alfred Vladi kanë bërë të njëjtën rrugë dhe dy herë të tjera brenda disa javëve, gjë që tregon për testim të kësaj forme të pastrimit të parave përmes transportit rrugor-detar, rrugëtime të cilat kanë rezultuar të suksesshme dy herët e para.

   Referuar hetimit të prokurorisë, siguruar nga gazetarja Klodiana Lala shpjegohet roli specifik i gjithësecilit prej anëtarëve të grupit kriminal.

   …..

   http://www.newsbomb.al/toyota-t-me-3-4-milion-euro-zbulohet-plani-kriminal-i-shpetuan-dy-here-policise-si-vepruan-per-te-sjelle-parate-e-pista-ne-durres-detaje-126039

   

  Gefällt mir

 2.  

  Valbona Hajdari, die Notarin wurde ebenso verhaftet, uralte Berisha Verbrecher System in Shkoder mit dem Ex-Präfekten Paulin Radovani und Mitglied im Rathaus von Shkoder. Er ist ein Geschäftsmann mit einer erfolgreichen Textli Fabrik , verkaufte die geraubten Grundstücke, um es an Dritte gegen Pfand von Grundstücken zu leihen. Seine Söhne flüchteten ins Ausland inzwischen, welche dem Glücksspiel verfielen

  Von Paulin Radovani, war die Anzeige, weil die Söhne tief bei der Darlehens Mafia verschuldet waren, das gesamt Vermögen verspielten.

  Seine beiden Söhne, einer von ihnen Mitglieder des derzeitigen Rates der Gemeinde Shkodra, Elton Radovani, begannen aus Glücksspiel und Casinosucht damit, verschiedenen Personen in Shkodra große Geldbeträge zu gewähren,

   

  Festnahmen durch die Erschießung der Bürger vorgenommen: Byrhan Alija, 61, Edi Memçaj 33, Adri Bala 22, Artan Dragani, ehemaliger Kanzler in Shkodra, 39 Jahre, Marjan Bregu 31 Vinko Nikprelaj 37, Eduart Fusha 38, Elidon Qerimaj 41, Pashko Vuksanelaj 54, Lul Sylja 48, Naim Ahmetaj 52 und Ilir Sokoli 38, ehemaliger Patentdirektor in Shkodra.

  Detaje/ Denoncimi i ish-prefektit fundosi fajdexhinjtë e Shkodrës

  Detaje të reja janë mësuar rreth operacionit “Maranaj” të policisë së Shkodrës ku u arrestuan 12 shtetas ndërsa katër të tjerë janë ende në kërkim. Të arrestuarit sipas burimeve pranë prokurorisë janë arrestuar pas një denoncimi të bërë nga ish-prefekti i qarkut Shkodër Paulin Radovani si dhe ish-këshilltar në këshillin bashkiak të Shkodrës.

  Paulin Radovani ishte për shumë vite me radhë edhe një biznesmen i njohur në Shkodër, sipërmarrës në fushën e fasonerisë. Në gjithë këto vite erdhi duke përforcuar biznesin e tij derisa prej 2-3 vitesh nisi një histori e paparashikuar. Dy djemtë e tij, një prej të cilëve anëtar në këshillin aktual të bashkisë Shkodër, Elton Radovani, si shkak i bixhozit dhe varësisë ndaj kazinove nisi duke marrë hua shuma të mëdha parash tek persona të ndryshëm në Shkodër të cilët ia lëshonin me një përqindje që varion nga 3-20% siç bën të ditur prokuroria e Shkodrës.

  Këto fajde bënë që ish-prefekti të nisë dhe të shesë disa prej pronave të tij. Disa i shiti brenda një kohe të shpejtë ndërsa disa prona të tjera ia morën fajdexhinjtë duke qenë se nuk kishte shlyer tek ata borxhet që kishte. Disa të tjerëve nuk arriti që t’ia shlyente fajdet dhe kështu nisën që edhe t’i bënin presione.

  Në një moment ish-prefekti edhe është goditur teksa ka qenë duke shkuar në shtëpinë e tij ndërsa mësohet se ka dy urdhëra mbrojtjeje nga gjykata pikërisht për shkak të këtyre problemeve.
  Besnik Barbullushi, një emër i njohur në Shkodër pak kohë më parë u vetëvar dhe kjo ngjarje dyshohet se ka ndodhur pikërisht për shkak të një borxhi të madh që i ka dhënë familjes Radovani dhe duke ditur pamundësinë për t’i marrë mbrapsht ato para është vetëvarur.

  Dy djemtë e ish-prefektit kohët e fundit janë arratisur jashtë Shqipërisë për t’i shpëtuar përndjekjes nga fajdexhinjtë ndërsa vetë ish-prefekti mësohet se ndodhet ende në Shkodër. I ndodhur mes këtyre problemeve në një moment Paulin Radovani ka vendosur që të shkojë në prokurori dhe të denoncojë disa prej emrave të cilëve ai vetë apo dy djemtë e tij i kishin marrë para hua.

  Pas denoncimit të tij, prokuroria dhe policia nisën hetimet ndërsa shumë prej bisedave janë regjistruar nga vetë ish-prefekti Radovani, i cili ka patur një përgjues që ia kanë dhënë prokurorët kur ka diskutuar këto çështje me fajdexhinjtë. Pas rreth dy muajsh erdhën edhe arrestimet në kuadër të operacionit “Maranaj” duke vënë në pranga shtetasit: Byrhan Alija, 61 vjeç, Edi Memçaj 33 vjeç, Adri Bala 22 vjeç, Artan Dragani ish kancelar ne gjykatën e Shkodrës 39 vjeç, Marjan Bregu 31 vjeç, Vinko Nikprelaj 37 vjeç, Eduart Fusha 38 vjeç, Elidon Qerimaj 41 vjeç, Pashko Vuksanelaj 54 vjeç, Lul Sylja 48 vjeç, Naim Ahmetaj 52 vjeç dhe Ilir Sokoli 38 vjeç, ish drejtor i patentave në Shkodër. Policia ka të shpallur në kërkim edhe tre shtetas të tjerë E.M, J.A dhe E.L ndërsa janë pezulluar nga detyra dhe kanë masën e sigurisë “detyrim paraqitje” shtetasit Valbona Hajdari notere në Shkodër dhe Ergys Lohja, efektiv policie.

  Sipas burimeve në çdo lëvizje që bën ish-prefekti Radovani shoqërohet me polici për shkak të këtyre problemeve dhe kërcënimeve që mund të ketë. Policia po heton për rolin e gjithsecilit nga 12 të arrestuarit, një pjesë e të cilëve janë të njohur të ish-prefektit apo djemve të tij më përpara.

  http://www.tpz.al/2019/03/14/detaje-denoncimi-i-ish-prefektit-fundosi-fajdexhinjte-e-shkodres/

  Gefällt mir

  1. Hinrichtung wegen Schulden:

   U ekzekutua në sy të djalit të mitur. Autori i kishte 46 mijë euro borxh

   17/03/2019 12:19

   Viktima Haxhi Baçinozi

   Detaje të reja janë mësuar nga ekzekutimi i një nate më parë tek Parku i Liqenit, ku viktima Haxhi Bacinovski kishte dalë për vrap bashkë me djalin e tij të mitur.

   Nga hetimet e para rezulton se konflikti për një borxh prej 46 mijë euro, që autori i kishte viktimës ka qenë arsyeja e kësaj ngjarje të rëndë.

   Vritet në sy të fëmijës; 62-vjeçari ekzekutohet te parku i liqenit në Tiranë

   Autori është identifikuar menjëherë pas vrasjes nga djali i viktimës, i cili ka qenë dëshmitar në vendngjarje dhe ka parë vrasësin.

   Burime për Top Channel bëjnë me dije se autori është Islam Myslaj, i cili në momentin e ngjarjes ka qenë i shoqëruar edhe me një person tjetër.

   Top Channel

   Gefällt mir

   1. Hingerichtet als Freund und alter Bekannter

    Aktualitet
    Ekzekutimi i ish-të dënuarit politik në Tiranë, arrestohet shoku i vrasësit

    Myftar Pasha, 56 vjeç ka pasur dijeni për vrasjen e Haxhi Baçinozit, 62-vjeçar, pasi është shok me autorin, ka qenë me të kur është kryer vrasja, dhe dyshohet ta ketë ndihmuar për t’iu fshehur drejtësisë. Baçinozi ishte duke shëtitur me djalin e tij kur u qëllua me armë nga një person, i cili pavarësisht errësirës, u arrit të identifikohej nga djali i viktimës, pasi njihej me babain e tij të ndjerë. Autori ende në kërkim.
    Redaksia 17 Mars, 12:10 | Përditesimi i fundit: 17 Mars, 17:55

    [Rrit madhesinë e shkrimit] [Zvogëlo madhesinë e shkrimit]

    Një ditë pas vrasjes tek Kodrat e Liqenit, policia ka arrestuar një person, i cili akuzohet se ka qenë me autorin në momentin e ekzekutimit, dhe nuk e ka kallëzuar krimin. Myftar Pasha, 56 vjeç ka pasur dijeni për vrasjen e Haxhi Baçinozit, 62-vjeçar, pasi është shok me autorin, ka qenë me të kur është kryer vrasja, dhe dyshohet ta ketë ndihmuar për t’iu fshehur drejtësisë.

    Baçinozi ishte duke shëtitur me djalin e tij kur u qëllua me armë nga një person, i cili pavarësisht errësirës, u arrit të identifikohej nga djali i viktimës, pasi njihej me babain e tij të ndjerë.

    Autori i identifikuar si Islam Myrtaj, është shpallur në kërkim nga policia. Ai u largua nga vendi i ngjarjes me një motor, në drejtim të zonës së Saukut, dhe ende nuk ka rënë në pranga.

    Nga hetimet e kryera deri më tani, policia dyshon që vrasja e Baçinozit, të jetë kryer për konflikte të vjetra mes tij dhe autorit. Ky i fundit dyshohet se i kishte marrë borxh një vlerë të konsiderueshme 62-vjeçarit, dhe konfliktet kanë nisur pikërisht për faktin se autori, Islam Myrtaj, nuk po i kthente lekët 62-vjeçarit, tashmë të vrarë prej tij.

    Baçinozi është me origjinë nga fshati Radostinë i Fierit. Ai ka qenë i dënuar politik, nga Gjykata Ushtarake e Tiranës më 30 janar 1982, për agjitacion dhe propagandë, me 10 vjet heqje lirie dhe humbje të së drejtës elektorale për 5 vjet. Sipas informacioneve të mëparshme që ka pasur për të në media, thuhet se ai u dënua sërish më 3 qershor 1984, kësaj radhe me 21 vjet heqje lirie dhe humbjen e së drejtës elektorale për 5 vjet kohë për „veprën e terrorit në bashkë-punim“ (dënim i kombinuar). https://shqiptarja.com/lajm/hetimet-pwr-vrasjen-e-ishtw-dwnuarit-politik-dje-nw-tiranw-djali-njohu-autorin?r=kh1

    Gefällt mir

 3. Nach einer Schiesserei von Jugend Banden, wurde noch auf einen 26 jährigen geschossen

  Atentat te Komuna e Parisit, qëllohet tre herë në drejtim të 26-vjeçarit, e kap plumbi në këmbë https://www.youtube.com/watch?v=MAal8ae8voA

  Një person është plagosur në këmbë mbrëmjen e sotme në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:50. I plagosuri është Enea Keqa 26 vjeç, ndërsa ndodhet në spitalin e Traumës jashtë rrezikut për jetën. Report Tv sjell pamjet nga vendi i ngjarjes.
  Redaksia 14 Mars, 22:18 | Përditesimi i fundit: 14 Mars, 23:22
  https://shqiptarja.com/lajm/atentat-te-komuna-e-parisit?r=kh1

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s