Taulant Balla, promotet das Gangster Syndikat: des Vangjush Dako in Durres

 

Taulant Balla, der Elbasan Gangster mit dem Beruf: Schläger und Enver Hoxha Sänger Knabe, gefälschte Diplome, sagt natürlich das Vangjush Dako einen guten Job macht, nochmal gewählt werden sollte. Edi Rama, drohte Vangjush Dako, mit Festnahme, wegen den vielen illegalen Bauten in Durres, vor allem an der Küste, seine Drogen Financier sind gut dokumentiert. Mit KfW und EU Geldern, wurden schlimmer wie die Taliban, viele Antike Stätte zubetoniert, jedes Projekt übelster Bauschrott und Baumüll wurde immer noch ins Meer gekippt. Mörder, Drogen Gangster seine Partner seit 20 Jahren und sogar übelste Mörder versorgte er mit Arbeits Garantien, des Rathaues zur Show, damit sie freikommen, wie Lulizim Berisha. Eledorado für Kriminelle, Geldwäsche ist Durres, ebenso der übelsten Justiz, direkte Partner der Mörder, Gangster und Baumafia. Es gibt Gerüchte, das Donika Prela, direkt die Verhaftung von Vangjush Dako verhinderte, weil die EU finanzierte Frau wie bewiesen ebenso korrupt ist, mit einem Appartment geschmiert wurde, Akten stehlen liess. Gefälschte Dokumente, vollkommen korrupt schon als Baupolizist, in 2000. Vangjush Dako. Und erneut Ende 2018, für Wild West Baugenehmigungen angeblich, welche meistens gefälscht sind. Das wird geduldet.

Die Internationale Mafia: Durres Taliban schlägt wieder zu: Mafia Familie Laku: DCI Company und Wild West in Tradition

 

Das Mafia Hotel „ADOR“ am Flugplatz von „Ronni“ Hoxha – Edi Rama und Vangjush Dako Financier wurde nun beschlagnahmt

 

Das Mafia Hotel „ADOR“ am Flugplatz von „Ronni“ Hoxha – Edi Rama und Vangjush Dako Financier wurde nun beschlagnahmt

Balla: Dako meriton të rizgjidhet, ka punuar shumë mirë

https://i2.wp.com/www.bulevardionline.com/wp-content/uploads/2019/02/C1A1D287-146C-43D6-BA50-AB3C13EE1F7E.jpegKreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla thotë se kreu i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka bërë një punë të shkëlqyer për 16 vite në këtë detyrë dhe se meriton të rizgjidhet.

Por ai theksoi se është asambleja e PS ajo që vendos. Balla ka replikuar me gazetarët përballë tij duke kundërshtuar blerjen e votave dhe deklaroi se PS kërkon të marrë edhe bashkinë e Shkodrës dhe Kukësit.

Pjesë nga intervista nw emisionin “Dritare me Rudinën” në News24:

Xhunga: Ju çfarë do bëni zoti Balla?

Taulant Balla: Kuvendi dhe qeverisja do vazhdojnë punën normalisht. Jemi në proces përmbyllës të kandidatëve për 61 bashkitë.

Tela: Me kë do konkurrojnë?

Taulant Balla: Do konkurrojmë me çdo parti që do marrë pjesë.

Tela: S’ka parti? Thatë që nuk do i digjnin mandatet por i dogjën.

Taulant Balla: Uroj të mos dëgjojnë ty. Se në përgjithësi dëgjojnë Shkullakun. Partitë janë krijuar si instrument për të shkuar në zgjedhje.

Elementë të tillë ndodhin shpesh. Si dje në Rumani, në fundjavë në Francë, apo në Greqi. Nëse atje udhëhiqen nga një ekstrem…

Tela: Elbasani qeveriset shumë mirë, Durrësi qeveriset jashtëzakonisht mirë..

Taulant Balla: Po-po, këto janë konceptet tuaja. Ju ftoj të vini në Elbasan.

Tela: Ju doni t’i komandoni të gjitha?

Taulant Balla: Me organizimin që ka PS me lidershipin që ka PS, me programin që ka PS ne konkurrojmë. më vjen keq që në 2015 kemi humbur me vetëm pak vota në Bajram Curri. Por po ju them…

Tela: Keni bërë reformën territoriale siç keni dashur dhe rezultati vjen siç e doni.

Taulant Balla: Unë po ju thosha se kemi marrë 46% të votave në Bajram Curri në 2017. Bashkia Tropojë nuk ka ndryshuar.

Tela: Për gabimin e PD që ju la ta votoni vetëm reformën territoriale e vuan në kurrizin e saj por nuk është mirë që ju të qeverisni 61 bashki sikur në këtë vend shkon çdo gjë mirë?

Taulant Balla: Ne duam që dhe Kukësin dhe Shkodrën t’i qeverisim ne.

Murati: Do ta rikandidoni Dakon?

Taulant Balla: Vangjush Dako ka bërë një punë të shkëlqyer në këto vite. Ne nuk kemi deklaruar zyrtarisht rikandidimin për asnjë kandidat. Është një gjë që i takon asamblesë. Në 23 mars do të them dhe kandidatët për të gjitha bashkitë e vendit.

Xhunga: Nuk doni të rikandidoni bashkinë e Durrësit, Elbasanit?

Taulant Balla: Ju niseni nga emrat ne nisemi nga parimet. Ajo që është diskutuar sot është një lexim që KQZ i ka bërë kodit për sa i përket referencës për numrat, për mandatet.
Unë kam një lexim që referenca në ligj i referohet tre mandateve. KQZ ka bërë këtë lexim sot, por përsëri insistoj që Vangjush Dako ka bërë një punë që meriton të rizgjidhet. Megjithatë kjo është një vendimmarrje që i takon Asamblesë së PS.

http://www.bulevardionline.com/balla-dako-meriton-te-rizgjidhet-ka-punuar-shume-mire/


https://balkanweb.com/balla-ps-nuk-blen-vota-pd-lsi-drejt-vetasgjesimit/

Neue Durres Kanalisation und Land unter bei Regen in Tradition des KfW Betruges mit Vangjush Dako

4 Gedanken zu „Taulant Balla, promotet das Gangster Syndikat: des Vangjush Dako in Durres“

 1. Uralt,gut dokumentiert, der Stimmen Kauf in Albanien, aber auch in Montenegro, Bulgarien, usw..

  Gefälschte Wahlerlisten, ID Karten, wo keine Adresse stimmt, jede Überprüfung scheitert, gibt es allein in Durres, über 100.000 Stück, wobei Kollegal Elvin Rroshi, 5 ID Krten hat, in Fushne Kruje ebenso, damit nach Europa reiste

  Democrat Deputy Chairman Spaho reveals names of Socialist high officials involved in vote buyout
  16:25, 25/02/2019

  Deputy Chairman of the Democratic Party Edmond Spaho revealed names of Socialist deputies and mayors that are linked to organized crime and vote buyout in the elections won by the Socialist Party.

  Speaking to host Alen Xhelili on TV Syri.net, Spaho called for punishment of everyone who has influenced unlawfully the elections.
  Lexo edhe:
  Protestat dhe narkotrafiku/ Rrëfehet gazetari i TG2 që u fut në ’strofullën‘ e trafikantëve në Shijak

  “(Durrës Mayor) Vangjush Dako, (former Minister of Energy) Damian Gjiknuri, (Socialist MP) Ulsi Manja are those that have put their hand in the vote buyout in Dibër, Lezhë, Durrës, Elbasan and other places”, Spaho said. https://www.syri.net/politike/233818/video-dako-gjiknuri-manja-ne-pergjimet-e-blerjes-se-votave/?gjuha=En

  Gefällt mir

  1. Solche Kriminelle, ohne Schule wurden als Stadt Direktor nie entlassen, nur suspentiert, die Posten schon mehrfach verkauft an Kriminelle, Vorgänger als gesuchte Verbrecher festgenommen. Adhurim Qehajaj, ein Profi Krimineller der Nichtsweiß, keine Vorschriften kennt, diese kriminelle Hotel Bau Genehmigung gab, direkt am Meer, in einer Nationalen Verbots Zone. Im Dezember 2019 wurde dort nicht gebaut, aber nun erneut, hob das korrupte Durres Gericht die Beschlagnahme des Baues auf, weil auch die Staatsanwaltschaft unfähig ist, oder käufliche. Die „Domi“ Mafia aus Shiak, einer der übelsten alten kriminellen Clans. Illegales Bauen, auf fremden Grund, trotz Schutz Zone
   Mehrfach konnte die Kanalisation in der alten National Strasse, Plepa – Durres, EU finanziert dort nicht fertigebaut werden, weil illegale Bauten den Abfluss ins Meer verhinderten womit das Chaos in Albanien System ist.

   Mafia Durres Direktor: Adhurim Qehajaj


   Hetim i dobët apo “gjobë”? Prokuroria e Durrësit: Të lejohet ndërtimi i hotelit në rërë


   Shkurt 19, 2019
   Share

    

    

    

    

   Nga Boldnews.al


   Prokuroria e Durrësit është dakord për ndërtimin e një hoteli nëzonën e rërës, pranë Urës së Dajlanit, për të cilin vetëm 10 muaj mëparë vendosi sekuestrimin e tij, për shkak se po ngrihej shuë pranëvijës së detit.


   Në fund të Dhjetorit 2018, gjykata e Durrësit pranoi kërkesën endërtuesit të hotelit për heqjen e sekuestros, pasi edhe Prokuroria ushpreh pro, duke shënuar një prej rasteve më skandaloze të hohëve tëfundit në sistemin e drejtësisë.


   Në Mars 2018, prokurorja Ornela Rrumbullaku kërkoi sekuestrimin ehotelit në ndërtim, pasi, fillimisht nga mediat dhe më pas, bazuar nëveprimet paraprake, rezultoi se leja e ndërtimit ishte dhënë në shkeljetë ligjit.


   Madje, për këtë rast, prokuroria e Durrësit kërkoi edhe arrestimin eDrejtorit të Urbanistikës në Bashkinë e Durrësit, Adhurim Qehajaj, porqë gjykata vendosi vetëm “pezullimin e tij nga detyra”.


   Në një njoftim zyrtar të Prokurorisë së Durrësit në atë kohë, renditeshin një seri shkeljesh në dhënien e lejes së ndërtimit.


   – Zona ku është dhënë leja e ndërtimit është përcaktuar si zonë eRëndësisë Kombëtare dhe miratimi i lejeve bëhet vetëm nga Këshilli iRregullimit të Territorit (KRRT), ndërkohë që në rastin konkret lejaështë dhënë nga Bashkia Durrës;


   – Deri në miratimin e Planit të Përgjithshëm Vendor, autoritetetvendore (bashkitë) do të miratojnë leje, me përjashtim të atyre që janënë zonë me rëndësi kombëtare, të trashëgimisë kulturore dhe në brezinbregdetar;


   – ndërtimi (objekti hetimi) është brenda kufirit kufizues tëpërcaktuar si zonë me rëndësi kombëtare, në pjesën e BrezitBregdetar


   Hoteli, në momentin e sekuestrimit (bllokimit). Dallohet afërsia me detin


   Nga hetimet e kryera nga vetë prokuroria në atë kohë, rezultonte seobjekti ishte vetëm 47 metra nga vija e detit. Afërsia e objektit medetin dallohej qartësisht edhe në materialet filmike dhe fotografike tëpublikuara nga media.


   Në momentin e sekuestrimit dhe bllokimit të punimeve, hoteli ishte në fazën e ndërtimit të katit të dytë.


   Por, rreth 10 muaj më pas, Prokuroria konstaton se pozicioni indërtimit, megjithëse shumë pranë detit, nuk është në shkelje ligjore.Këtë qëndrim, prokuroria e mbajti në procesin gjyqësor, ku pronari iobjektit kërkonte zhbllokimin e pronës së tij.


   Në 3 Dhjetor 2018, ndërtuesi i drejtohet gjykatës me kërkesë përlejimin e vijimit të punimeve. Në argumentat e tij, ai zbulon faktin seprokuroria e Durrësit nuk e ka pasur asnjëherë nën hetim ndërtuesin dhebllokimi i objektit të tij është i pabazuar.


   Prokuroria, nga ana e saj, pranoi që nuk e ka pasur në hetim pronarine objektit për këtë rast. Sipas përfaqësuesit të prokurorisë, në hetimka qenë zyrtari i Bashkisë. Por, gjithnjë sipas prokurorisë, hetimet përish-Drejtorin e Urbanistikës, Adhurim Qehajaj, do të pushohen, pasi nukprovohet se ai ka konsumuar elementët e veprës penale “shpërdorimdetyre”.


   Duke iu përmbajtur këtij argumentimi, Prokuroria e Durrësit relatoipara gjykatës se, në bazë të veprimeve hetimore, rezulton që ndërtiminuk shkel rregullat e urbanistikës. Ndërtimi i është përmbajtur lejes sëndërtimit dhe, për këtë arsye, duhet hequr sekuestroja.


   Pas qëndrimit të prokurorisë, gjykata ka qenë e detyruar nga ligjipër të pranuar kërkesën për heqjen e sekuestros së hotelit, vendim tëcilin e ka marrë në datë 27 Dhjetor 2018.


   Vendimi i gjykatës për heqjen e sekuestros   Tashmë, ndërtimi i hotelit ka mbërritur në katin e pestë. Pasverifikimeve të Prokurorisë së Durrësit, rezultoi që nuk përbën aspakproblem që godina është ngritur në rërë, shumë pranë vijës së detit.


   Hoteli pas heqjes së sekuestros   Në vendimin e zbardhur të Gjykatës së Durrësit për heqjen esekuestros, konstatohet se veprimet e prokurorisë së Durrësit ka qenë tëmangëta në momentin fillestar. A është një hetim i dobët apo ka fshehurinteresa të tjera në këtë “sipërmarrje” të prokurorisë, kjo nuk është eqartë. Fakti është që hoteli në rërën pranë Urës së Dajlanit po vijontë ndërtohet.


   https://boldnews.al/2019/02/19/hetim-i-dobet-apo-gjobe-prokuroria-e-durresit-te-lejohet-ndertimi-i-hotelit-ne-rere/

   Gefällt mir

 2. Edi Rama promotet in seinem Verbrecher Club „Nicia“ von Shiak, also einen Berufsverbrecher, dessen Identität unbekannt ist. Freund von PF Ex-Abgeordneten Ervin Salianji, eng mit dem Verbrecher Kartell des Gjoka Clans, Hekuran Hoxha verbunden.

  Abhör Protokolle zeigen das „Nicia“ sich mit Vangjush Dako traf, die Wahlfälschungen mit den Drogen Clans organisierte unter dem Schutz der EU Banditen und Verbrecher.

  ‘Lapsusi’ i Ramës në parlament/ Shoku i kujt është Niçja i Shijakut?
  Mars 28, 2019

  Foto
  Kryeministri Edi Rama, nga foltorja e parlamentit, bëri një ‘lapsus’, ndoshta me qëllim, teksa u shpreh se “Niçja” (i Shijakut) është shoku i ish-deputetit të PD-së Ervin Salianji.

  “Sot Shqipëria është një vend shumë më i sigurt se pesë vite më parë edhe pse diskutohet rregullisht pa pushim në të gjitha klubet mediatike. Një mori episodesh me lajme pa lajm që ziejnë dhe arrijnë pikët e vlimit kur shfaqet Babalja dhe Nicja e Shijakut, apo shoku i tyre i pandashëm Ervin Salianji”, tha Rama.

  Kreu i qeverinë, në fakt, harron, apo ndoshta bën sikur (kjo e fundit me shumë gjasë) se Niçja i Shijakut është shoku i kryebashkiakut të Durrësit të zgjedhur prej tij, Vangjush Dako. Miqësinë mes Dakos dhe Niçes e kanë faktuar edhe përgjimet e prokurorisë, në dosjen e shumëpërfolur “339”.

  Përgjimet e publikuara në media kanë treguar se Dako darkonte me Niçen dhe fliste për blerje votash. Jo vetëm kaq, por miqësia mes tyre ishte aq e ngushte saqë anëtarët e bandës së Shijakut, e kishin pagëzuar me një tjetër emër kryebashkiakun e Durrësit: “Xhuxhi”.

  Megjithatë, kryeministrit Edi Rama nuk i intereson të flasë për këtë miqësi. Për atë, ashtu siç e shprehu edhe në vijim të fjalimit të tij të gjatë në parlament, për shumëçka që shkon keq në këtë vend, e ka fajin opozita. /Boldnews.al/
  https://boldnews.al/2019/03/28/lapsusi-i-rames-ne-parlament-shoku-i-kujt-eshte-nicja-i-shijakut/

  Gefällt mir

 3. Vorladung, wegen der Wahlkampf Finanzierung durch kriminelle Clans

  siehe wikeleaks, Lulzim Basha, Berisha, Sokol Olldashi, Enkel Alibeja, machen das selbe System und Ilir Meta sowieso

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s