Joana Qeleshi, will doppelt soviele Richter wie aktuell in Durres

Mafia Braut Joanna Qeleshi, welche in unheimliche Skandale verwickelt ist rund um Damir Fazlic, Argita Berisha, ist eine Klientel Richterin der Familie Berisha. Vergab Grundstücke mit gefälschten Dokumenten und Zeugen, ohne die Grundstücks Agentur zu fragen. Die Richter und Staatsanwalt Skandale sind unendlich in Durres der Zentrale aller Albaner Mafia Gruppen. Der korrupte Durres Richter: Petrit Çeno, wurde entlassen.

Vetting Commission Dismisses Head of Durrës Appeal Court

The Independent Qualification Commission (KPK) dismissed the Head of the Durrës Appeal Court Petrit Çeno. The High Inspectorate of the Declaration and Audit of Assets and Conflict of Interest (ILDKPKI) and KPK presented negative reports on Judge Çeno’s assets, including wrong declaration, hiding and failure to declare assets. Judge Çeno had not submitted documents…

Mbingarkesa e 15 gjyqtarëve të gjykatës së Durrësit, 10-15 çështje në ditë për secilin (VIDEO)

25/02/2019 – 14:20
Teksa reforma në drejtësi synon rritjen e cilësisë, transparencës dhe shpejtësisë, në gjykatën e Durrësit çdo vit mesatarisht regjistrohen afro 8 mijë çështje dhe me to përballen vetëm 15 gjyqtarë, teksa gjatë vitit 2019 pritet që organika të zbresë në 14 gjyqtarë. Kryetarja e gjykatës së rrethit Gjyqësor Durrës, Joana Qeleshi, sqaron se ky numër nuk i përgjigjet ngarkesës së çështjeve që shqyrton gjykata, e cila vit pas viti ka ardhur në rritje. Fluksi i padive që regjistrohen çdo ditë, sjell jo vetëm një ngarkesë të dosjeve por edhe zvarritje gjyqesh. Një gjytar pranë këtij institucioni në ditë ka trajtuar 10-15 çështje, ose rreth 450 çështje për vitin 2018. Kjo ministrukturë gjyqtarësh mundohet të mbajë nën kontroll zgjidhjen e dosjeve, por fluksi në rritje i padive vë në diskutim përballimin e tyre. Në këto kushte, gjykata e rrethit Durrës, mbetet në pritje të miratimit të hartës se re gjyqësore, me qëllim rritjen e numrit të gjyqtarëve, të paktën me dyfishin e numrit aktual të togave të zeza. /portali DurresLajm/ Video:
https://durreslajm.al/aktualitet/mbingarkesa-e-15-gjyqtareve-te-gjykates-se-durresit-10-15-ceshtje-ne-dite-secilin-video

Ein Gedanke zu “Joana Qeleshi, will doppelt soviele Richter wie aktuell in Durres”

 1. Ferngesteuerte Handy Bombe gegen das Gerichts Hochhaus in Tirana.

  Wahrscheinlich war ein Mafia Clan beleidigt, wo der Justiz Vertreter, Richter rausgeworfen wurde und im System der korrupten EU, erhält man neue Gelder für neue Gerichtsgebäude, also wird Alles mit System zerstört und schon gibt es Geld.



  Policia në vendin e ngjarjes



  Pallati ku ndodhi shpërthimi



  Foto nga vendi i ngjarjes



  Foto nga vendi i ngjarjes
  Foto nga vendi i ngjarjes


  Tiranë, eksploziv me telekomandë pallatit të gjyqtarëve, zbulohet shënjestra (FOTO+VIDEO)


  Mbrëmjen e sotme një shpërthim i telekomanduar me eksploziv ka
  tronditur zonën e ‚Vasil Shantos‘. Tritoli ishte vendosur në pallatin e
  gjyqtarëve dhe prokurorëve në derën e banesës së Vasillaq Stavrit. Nga shpërthimi nuk raportohet për të lënduar, ndërsa policia ka nisur hetimet për të zbardhur ngjarjen.


  25 Jahre, Kandidaten Verkauf durch Geld, Kauf der Wählerstimmen

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s