Das Wahlfälschungs System mit Vangjush Dako, der Mord und Drogen Mafia Gruppe: Aydilli

Das Mord, Drogen Wahlfälschungs System der EU für Kriminelle. Hier nochmal die Peinlichkeit der gekauften und gefälschten Wahlen in Albanien in 2017, von der EU bejubelt, wo man nicht einmal die Statements der OSCE und Wahlkommission abwartete. Danach gab es Berichte, wo man den Beginn der EU Kandidaten Gespräche mit den Langzeit Profi Kriminellen empfahl. 62 CD mit abgehörten Telefonaten gibt es.

Die Abhör Protokolle, wobei sich Vangjush Dako persönlich in Restaurants mit der Gruppe traf, was normal ist auch bei Oerd  Bykylbashi, mit der „Splendid“ und sonstigen Verbrecher Clans, Polizei Chefs und Direktoren.

Për të parë dokumentet e përgjimeve klikoni këtu.

Vangjush Dako, der als Baupolizei schon in 2000, die Geldwäsche Bauten des Profi Kriminellen Lulzim Berisha aus dem Kosovo duldete und seiner Gang, holte 35 Extrem Kriminelle und verurteilte Mörder aus dem Gefängnis mit Schein Arbeits Platz Garantien im Rathaus, in der Abteilung Stadt Reinigung.

Deshalb erklärte der ESI Dummkopf Erion Veliaj, Sander Leshaj, auch das die abgelaufenen ID Karten noch bis 31.12.2019 gültig sind, ein wichtiger Bestandteil der gefälschten Wahlen, wo „Militante“ als Reisetross, überall mehrfach wählen. wikileaks ez. US Botschater Withers, beschrieb alle Details, wie man Wahlen fälscht vo r10 Jahren, aber die Details sind viel früher schon bekannt.

EU Mafia und Vangjush Dako, Adrian Cela, Hekuran Hoxha, Dash Gjoka, Yassin Avdyli, die Profi Verbrecher von Durres, im Focus der Internationalen Ermittler

wahlen tote

Diese illegalen Luxus Bauten der Aydylli Gruppe, duldete Vangjush Dako, in Nord Albanien das selbe Mafia System des Edi Rama, mit Arben Nodka, anderen Super Kriminellen wie Tom DoshiLuxus Bau, der Altin Avdyli Gruppe: National Strasse, Tirana – Kavaje, an der Abzweigung nach Shiak

Deutsche Politiker, Diplomaten, Botschafter sind immer dabei, denn für
die Erlöse werden gepanzerte Luxus Autos gekauft, von VW, Mercedes, oder
BMW Super getunte Maschinen, wie der Dalipi Mord zeigte.
n einem illegalem Mafia Bau
bei Elbasan vor.
GTZ Vangjush Dako Mafia, KfW: Betrugs Finanzierung der angeblichen Infrastruktur, wo nie etwas funktioniert
Im Zentrum der kriminellen Lokale an der Küste, gegenüber der UniversitätDas illegale Lokal, der Aydylli Familie, im Winter 2018,19 geschlossen und leer, weil Einheimische das Lokal meiden.

Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar një video në Facebook, ku hedh akuza në drejtim të kreut të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako.

Vangjush Dako, in Tradition
30 Jan 2019
Përgjimet zbulojnë rolin e krimit të organizuar në blerjen e votave

Dhjetra përgjime dhe dokumente të siguruara nga BIRN përmes dy hetimeve në Prokurorinë e Krimeve të Rënda hedhin dritë mbi përfshirjen e krimit të organizuar në episode të blerjes së votës në Durrës, Kavajë, Lezhë dhe Dibër, ndërkohë që Shqipëria po shkon drejt një procesi të ri zgjedhor.

Autor:Klodiana Lala BIRN Tiranë

Printo

Në katin e tretë të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, zyrat e prokurorëve që drejtojnë hetimet e dosjeve 339 dhe 339/1 janë të mbushura dëng me dokumente. Fletët e fashikujve gjenden të shpërndara mbi tavolina dhe dysheme, ndërkohë që një seri kutish kartoni të mbushura me CD presin radhën për t’u zbardhur.

Mbi njërën prej kutive dallon shënimi me shkrim dore “korrupsion dhe blerje votash; 42 CD”.

Një kat më poshtë, katër oficerë të policisë gjyqësore transkriptojnë përgjime që datojnë nga viti 2016. Nuk ka ende një bilanc të qartë, por mbeten ende dhjetra CD me përgjime të patranskriptuara.

Dosja hetimore 339 zuri fill në vitin 2016 me përgjimin e anëtarëve të një organizate të krimit të organizuar me bazë në Shijak dhe me fije të shpërndara në të dy skajet e Shqipërisë, të përfshirë në trafikun e heroinës dhe të kokainës. Bisedat telefonike me grupin “Avdyli” e zgjeruan rrethin e hetimeve edhe te një numër zyrtarësh dhe dy ish-deputetë të Partisë Socialiste, të cilët akuzohen për korrupsion dhe falsifikime me tokat.

E ndarë më vete në vitin 2017, nga dosja 339/1 është zbuluar vetëm “maja e ajsbergut”.

Por të dhënat e siguruara nga BIRN hedhin dritë mbi episode të dyshuara të përfshirjes së krimit të organizuar në zgjedhjet parlamentare të vitit 2017 në Durrës, Kavajë dhe Lezhë, ndërkohë që Shqipëria po shkon drejt një procesi të ri elektoral pa kryer ende një reformë të thellë zgjedhore.

Dokumente hetimore dhe përgjime të siguruara nga BIRN ngrejnë dyshime se anëtarët e grupit Avdyli u përfshinë në blerje votash në ndihmë të kryetarit të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako gjatë zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit 2017.

Bisedat telefonike tregojnë gjithashtu një marrëdhënie të shtrirë në kohë mes Dakos dhe vëllezërve Avdyli, kontributi i të cilëve në zgjedhje duket se është shpërblyer me akses pranë disa institucioneve kyçe në Durrës.

Përfshirja e grupit “Avdyli” në shit-blerje votash nuk është një rast i izoluar. Një hetim i dytë i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, i nisur pas kallëzimit të Partisë Demokratike për manipulimin e zgjedhjeve të 11 shtatorit 2016 në Dibër ekspozon gjithashtu persona me precedentë si dhe aparatin shtetëror lokal në orientimin apo manipulimin e votës.

Rekrutimi i personazheve të krimit të organizuar për mbushjen e hambarit të votave fajësohet si një ndër arsyet kryesore për rrënimin e besimit për zgjedhje të lira në Shqipëri.

Opozita akuzon kryeministrin Rama se e ka kthyer bashkëpunimin me krimin në një strategji për mbajtjen e pushtetit, ndërkohë që Partia Socialiste dhe kryeministri i kanë mohuar akuzat dhe i cilësojnë ato alibi për humbjen e zgjedhjeve.

Megjithatë, ekspertë të zgjedhjeve u bien këmbanave të alarmit se roli i grupeve kriminale në disa zona periferike është tanimë edhe më i madh se ai i partive politike.

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka konfirmuar vazhdimin e hetimeve për përfshirjen e dyshuar të Avdylajve në zgjedhje apo në korrupsion me sektorë të ndryshëm të administratës.

Në tetor 2018, prokuroria deklaroi se po hetonte edhe veprimtarinë e kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako-por pa specifikuar konkretisht se për çfarë. Dy prokurorët e çështjes, Vladimir Mara dhe Dritan Prençi refuzuan të komentonin mbi ecurinë e hetimeve.

Dako nuk i ka mohuar bisedat telefonike me vëllezërit Avdyli dhe i ka paraqitur komunikimet me ta si të barabarta me qytetarët e tjerë që e mbështesin në zgjedhje.

I kontaktuar nga BIRN, Dako refuzoi të komentonte mbi marrëdhëniet e shtrira në kohë me vëllezërit Avdyli, mbi ç’mënyrë ishte ndihmuar prej tyre në zgjedhje apo nëse në këmbim, u kishte ofruar atyre zgjidhje të problemeve.

“Unë nuk jam marrë asnjëherë në pyetje nga Prokuroria,” tha ai.

Lexo më shumë: 

Zyrtare: Veprimtaria e kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako nën hetim nga prokuroria

Hetimi për trafik droge rikthen akuzat për blerje të votave

Goditja e organizatës kriminale, zbulon lidhjet e krimit në politikë e administratë

Vota, dreka dhe trafik influence

Përpara se të shfaqte interes për kryebashkiakun Dako dhe procesin zgjedhor në qarkun e Durrësit, Astrit Avdyli, 45 vjeçari nga Shijaku që akuzohet nga Prokuroria e Krimeve të Rënda si kreu i grupit të organizuar në trafikun e drogës, kishte probleme të tjera.

I dënuar me 16 vjet burg për një vrasje të ndodhur në vitin 1997, Avdyli ndërmori një betejë ligjore 10 vjeçare për lirim të parakohshëm nga burgu i Shënkollit-dhe në fund e fitoi……………

https://www.reporter.al/pergjimet-zbulojne-rolin-e-krimit-te-organizuar-ne-blerjen-e-votave/

gregor rama
Gregor Rama, ohne Beruf: 60.000 $ Brille von Maybach

Im Solde der „Ilir Meta“ Verbrecher Kartelle und in Tradition: von Frank Walter Steinmeier bis Anduena Stephan
Original Edi Rama Mafia Stile, weil er nur in illegalen Mafia Bauten an der Küste, hier nun bei Elbasan verkehrt.
bildschirmfoto vom 2019-01-07 07-45-52
Edi Rama Tradition. Kabinetts Sitzungen bei der Super Mafia in
illegalen Bauten, die nie eine Genehmigung erhielten in seinem Landraub
System
http://top-channel.tv/wp-content/uploads/2019/01/WhatsApp-Image-2019-01-06-at-11.50.14-1038x675.jpeg

Erst Anfang Januar 2019

14 Gedanken zu „Das Wahlfälschungs System mit Vangjush Dako, der Mord und Drogen Mafia Gruppe: Aydilli“

 1. Berliner und EU Politik, sind Financiers der Verbrecher Kartelle (inklusive Mord an Poliizisten), was schon im Visa Skandal bewiesen wurde.

  Das Berliner und Brüssler Wahlfälschung System ist Programm, siehe auch Ukraine, Albanien, wo es sogar im Parlament Mehrfach Wähler gibt, die Knöpfe für abwesende Abgeordnete drücken. Kriminelle als Partner Weltweit werden bevorzugt, weil man über angebliche Projekte so schön und einfach Geld stehlen kann, was natürlich viele Ratten der Deutschen Politik anzog, auch als Steinmeier Modell und Scheckbuch Politik bekannt.

  Abhör Protokolle bringen Nichts Neues, was nicht vor 10 Jahren bekannt ist, für jeden ersichtlich ist, der Bauschrott in Durres und Idioten Betrug, auch mit der KfW finanzierten angeglichen neuen Kanalisation, was schon Tradition hat, seit 15 Jahren in Pogradec mit einer Kanalisation ohne jeden Anschluß begann. Man verbudelte nur Rohre, was keinen Sinn gibt.

  Was jeder in Durres wusste, die sogenannte „Eliten“ Verbindung des Rathauses von Durres, wo auch die Handys verschwanden, vom 4 fach Polizisten Mörder Dritan Dajtj, der 4 Polizei Direktoren im August 2009 erschoss, als man den verurteilten Mörder und Bauunternehmer in der Pista Illiraia festnehmen wollte, einem Lieblings Projekte des Vangjush Dako und der Durres, Kosovo Mafia. Identisch der Morde an Polizei Präsideten, wo immer die Spuren nach Shiak, dem Gjoka clans und anderen Kriminellen führte und zu Politikern.
  Die Hinrichtung des Polizei Präsidenten Gani Malushi vor dem Polizei Präsidium in 2004 durch Agim Pepa, Partner der kriminellen Familie des Spartak Braho, der Söhne sind ein anderer Skandal, denn die Ehefrau leitet ein Drogen Imperium und eine Rekrutierungs Stelle für Bordelle. Spartak Braho, Partner des Ilir Metas seit 2004, Urgestein der Schmuggler Banden nach Italien, schon vor 40 Jahren im Zigaretten Schmuggel, als MIlitär Staatsanwalt und sein damaliger Stellvertreter: Sokol Kociu.


  Përgjimet zbulojnë rolin e krimit të organizuar në blerjen e votave në Shqipëri
  Dhjetra përgjime dhe dokumente të dy hetimeve në Prokurorinë e Krimeve të Rënda hedhin dritë mbi përfshirjen e krimit të organizuar në blerje votash në Durrës, Kavajë, Lezhë dhe Dibër, ndërkohë që Shqipëria po shkon drejt një procesi të ri zgjedhor.

  Mbi njërën prej kutive dallon shënimi me shkrim dore “korrupsion dhe blerje votash; 42 CD”.

  Një kat më poshtë, katër oficerë të policisë gjyqësore transkriptojnë përgjime që datojnë nga viti 2016. Nuk ka ende një bilanc të qartë, por mbeten ende dhjetra CD me përgjime të patranskriptuara.

  Embed share

  Përgjimet zbulojnë rolin e krimit të organizuar në blerjen e votave në Shqipëri

  Dosja hetimore 339 zuri fill në vitin 2016 me përgjimin e anëtarëve të një organizate të krimit të organizuar me bazë në Shijak dhe me fije të shpërndara në të dy skajet e Shqipërisë, të përfshirë në trafikun e heroinës dhe të kokainës.

  Bisedat telefonike me grupin “Avdyli” e zgjeruan rrethin e hetimeve edhe te një numër zyrtarësh dhe dy ish-deputetë të Partisë Socialiste, të cilët akuzohen për korrupsion dhe falsifikime me tokat.
  https://www.zeriamerikes.com/a/4765322.html

  Pa

  Liken

  1. Die neue Kanalisation, reine Geldwäsche, Betrug und Idiotie, der KfW der EU in Tradition, seitdem diese EU Trottel Tirana fluten. Gab es vor dem Jahre 2000 überhaupt nicht, solche Situttionen.

   Schon wieder Land unter, nachdem die KfW, EU eine neue Kanalisation finanziert hatten, die ohne Rohre im Meer, bereits 1,5 Meter unter dem Normal Hochwasser Stand des Meeres liegt, 3 Meter unter Strassen Niveau. Ein Premiere der Dummheit, wie in Vlore mit dem EU Projekt Lungomare.

   Situatë e rëndë në Durrës, shiu përmbyt rrugët (FOTO)

   25/11/2018 – 22:33

   Reshjet e dendura të shiut, që vijojnë prej disa orësh në Durrës, kanë krijuar një problematikë të theksuar në disa lagje dhe rrugë të Durrësit.

   Rrjeti i kanalizimeve nuk ka mundur të pëballojë sasinë e madhe të reshjeve dhe për pasojë niveli i ujit në rrugë ka arritur në disa cm.

   Siç shihet edhe nga fotot që ka siguruar DurrësLajm, lëvizja e automjeteve është thuajse e pamundur.

   Nëse reshjet vijojnë me të njëjtin intensitet edhe përgjatë natës, situata mund të përkeqësohet edhe më shumë.

   /portali DurresLajm/

   https://durreslajm.al/aktualitet/situate-e-rende-ne-durres-shiu-permbyt-rruget-foto

   News 26 Oct 18
   Albanian Drugs Probe Exposes Alleged Vote-Buying

   Albania’s opposition is demanding an investigation of alleged vote-buying by ruling party supporters at the 2017 elections after a police probe into drug-trafficking revealed information about possible wrongdoing.

   Gjergj Erebara
   BIRN
   Tirana

   The mayor of Durres, Vangjush Dako. Photo: Malton Dibra/LSA

   Albania’s opposition leader Lulzim Basha said on Friday that he wants an in-depth investigation into alleged vote-buying by the ruling Socialists, claiming that the party secured its comfortable victory in the 2017 elections through collaboration with criminals.

   Ein Satelliten Foto, was ca. 30.000 qm Bebauung aufzeigt. Kopie an der Präfekt und den Chef der Grundstücks Agentur. Andere illegale Mafia LokaLE wie von Shuaipi, versuchten die kriminellen Banden in Durres mit Vangjush Dako, zu legalisieren, obwohl auf absoluten Grundstücken mit Staatsgarantien

   —-Dokument Nr. 1 ist von dem höchsten Grundstücks Direktor von Albanien: Arten Lame, dessen eigene Direktoren ihn vo 15 Jahren als Bau und Tourismus Vize Minister als Idioten bezeichneten. Artan Lame, sandte nochmal unsere absoluten Dokumente nach Durres, wo immer eine Kopie seit über 20 Jahren in der Präfektur ist, aber ständig gestohlen werden. Man schickte ebenso die richten Grundststücksurkunden, absolute Urkunden auch nach Albanischen Gesetz und dem Gestz 7665 nach Durres, wo Selbige ständig gestohlen werden.

   Kurz gesagt: Alles gefälscht, von Durres und der höchsten Bau Inspektorin Bici, was eine Abteilung des Innenminister ist. Ein Dokument, oder Antrag für ein Grundstücks bei uns existiert nicht auf den Namen Bledi Shuapi, noch irgendwelche Baugenehmigungen von Dritten. oder für eine Obst Plantage.

   Obstplantage des Shuipi mit gefäschten Dokumenten

   Schreiben der Dallendyshe Bici in 2018, mit gefälschten Grundstücksurkunden, gefälschter Topographie, gefälschten angeblichen Obstplantagen mit 720 qm auf unserem Grundstück und einer vollkommen gefläschten Topografie, des Durres Büros inklusive Vangjush Dako dem Bürgermeisters.

   Liken

 2. Spezialität von Edi Rama, Vangjush Dako, in illegalen Luxus Bauten feiern und illegale Baugenehmigungen auf gestohlenen Grundstücken zu geben.

  Das wird von der EU promotet, von Georg Soros sowieso und seinem Schwuchtel Sohn: Alex

  Blerja e votave/ Del VIDEO e drekës së Dakos me Avdylajt

  Salianji poston videon: “Vangjush Dako duke festuar me 7 kriminelë”

  Die Internationalen Verbrecher Banden jubeln, wenn sie die Drogen Mafia trifft, Wahlen käuft, allen voran, die korrupten EU Banden, Knut Fleckenstein, Johannes Hahn in 2017 denn jeder sieht ja die illegalen Geldwäsche Bauten überall im Lande, direkt an Nationalstrassen u.a. von Herkuran Hoxha, oder dem Adylli Clan

  Orginal Treffpunkt auch von Edi Rama, Vangjush Dako, der Shuaipi Mafia Bau, ohne jedes Dokument, nur von der Durres Mafia zusammengefälscht, als Obst Plantage, ebenso erste Regierungs Sitzung der 2017, in den offzielle beschlagnahmten Appartment Blocks des Profi Mafiosi. Sait Fishta in Velipoje.

  Mafia Bledi Shuapi, komplett gefälschte Dokumente der Durres Mafia, erneut Deutsch Albanische Drogen Mafia auch in Bari verurteilt, mehrfach in Deutschland festgenommen

  Vangjush Dako direkt bei Wahlkampf Fest im Luxus Palast des Adylli Clans.

  Deputeti i partisë demokratike Ervin Salianji, akuzon kryetarin e
  Bashkisë së Durrësit Vangjush Dakon, se ka festuar me 7 kriminelë
  fitoren e zgjedhjeve.

  Salianji deklaron se 7 persona të dënuar dhe në kërkim kanë qenë duke festuar me Dakon.

  “Fitorja e zgjedhjeve festohet bashke me bandat, në Tetor
  në seancën e Kuvendit denoncova me emra dhe me video se si festohej
  vjedhja e zgjedhjeve.

  Vetëm në këtë tavolinë, 7 persona të dënuar dhe disa në kërkim. Sot
  të provuar dhe në përgjime zyrtare të prokurorisë!” shprehet Salianji në
  rrjetet sociale.

  Hareja e krimit! Triumfi i së keqes!Fitorja e zgjedhjeve festohet
  bashke me bandat, në Tetor në seancën e Kuvendit denoncova me emra dhe
  me video se si festohej vjedhja e zgjedhjeve.Vetëm në këtë tavolinë, 7
  persona të dënuar dhe disa nê kërkim. Sot të provuar dhe në përgjime
  zyrtare të prokurorisë!

  Publiée par Ervin Salianji sur Vendredi 1 février 2019

  Blerja e votave/ Del VIDEO e drekës së Dakos me Avdylajt

  Përse Vangjush Dako tashmë e ka rrëzuar Ramën dhe Rilindjen nga pushteti!

  https://video.syri.net/embed/lRaqj6QTnLzMfgY

  Ja çfarë shkruan Ervin Salianji në Facebook:

  Hareja e krimit! Triumfi i së keqes!

  Fitorja e zgjedhjeve festohet bashke me bandat, në Tetor në
  seancën e Kuvendit denoncova me emra dhe me video se si festohej vjedhja
  e zgjedhjeve.

  https://video.syri.net/embed/lRaqj6QTnLzMfgY

  Vetëm në këtë tavolinë, 7 persona të dënuar dhe disa nê kërkim. Sot të provuar dhe në përgjime zyrtare të prokurorisë!

  https://www.syri.net/politike/228488/

  Diese illegalen Luxus Bauten der Adylli Gruppe, duldete Vangjush Dako, in Nord Albanien das selbe Mafia System des Edi Rama, mit Arben Nodka, anderen Super Kriminellen wie Tom Doshi  Luxus Bau, der Altin Avdyli Gruppe: National Strasse, Tirana – Kavaje, an der Abzweigung nach Shiak

  Deutsche Politiker, Diplomaten, Botschafter sind immer dabei, denn für
  die Erlöse werden gepanzerte Luxus Autos gekauft, von VW, Mercedes, oder
  BMW Super getunte Maschinen, wie der Dalipi Mord zeigte.

  n einem illegalem Mafia Bau
  bei Elbasan vor.
  GTZ Vangjush Dako Mafia, KfW: Betrugs Finanzierung der angeblichen Infrastruktur, wo nie etwas funktioniert
  Im Zentrum der kriminellen Lokale an der Küste, gegenüber der UniversitätDas illegale Lokal, der Aydylli Familie, im Winter 2018,19 geschlossen und leer, weil Einheimische das Lokal meiden.

  Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar një video në Facebook, ku hedh akuza në drejtim të kreut të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako.

   
  Vangjush Dako, in Tradition
   

  Im Solde der „Ilir Meta“ Verbrecher Kartelle und in Tradition: von Frank Walter Steinmeier bis Anduena Stephan
  Original Edi Rama Mafia Stile, weil er nur in illegalen Mafia Bauten an der Küste, hier nun bei Elbasan verkehrt.
  bildschirmfoto vom 2019-01-07 07-45-52
  Edi Rama Tradition. Kabinetts Sitzungen bei der Super Mafia in
  illegalen Bauten, die nie eine Genehmigung erhielten in seinem Landraub
  System
  http://top-channel.tv/wp-content/uploads/2019/01/WhatsApp-Image-2019-01-06-at-11.50.14-1038x675.jpeg

  Erst Anfang Januar 2019

  Liken

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s