2 jung Mafiosi aus Laprake wurden hingerichtet und der Super Gangster Edi Rama mit Arben Ndoka

Original Nachwuchs Mafiosi, bereits mit Luxus Auto unterwegs und immer ohne Beruf. Man lebt in Nachtclubs hat schon 2 Villen. Gangster Boss,ist das einzige Berugs Ziel der Albanischen Jugend, was ja lange bekannt ist. Alternativ, wandern die besseren Eltern aus. Der Rest faelscht Dokumente, wird dann Fachkraft in Deutschland, erhaelt sogar das Essener Albanische Konsulat fianziert von dummen und kriminellen Deutschen Politikern. Identisch uberall auch das Kosovo Konsultat des Enver Shala Clans, einem rein kriminellen Clan.

https://tse2.mm.bing.net/th?id=OIP.9IlUkRdPU96NL9ZlrwkviAHaHZ&pid=15.1&P=0&w=300&h=300

Sohn des Edi Rama: Gregor Rama, was Alles sagt: 60.000 $ Brille, mit Sicherheit echt.

Gesuchter Profi Verbrecher rund um Prostituion und Drogen Handel Arben Ndoka immer dabei und Edi Rama Partner

Lexo më shumë:

298.000 qm gefälschte Dokumente an der Küste von Shengin und der Mafia Bürgermeister von Lezhe, + Edi Rama und sein Partner Sait Fishta und viele Kosovo Gangster. Alles Luxus Geldwäsche Projekte seit weit über 10 Jahren bekannt.
Analize 21 Dec 2018

Amnezi dhe falsifikime: Skema e tjetërsimit të pronave në Shëngjin

Gjykata e Lezhës miratoi dërgimin në gjyq të dosjes në të cilën akuzohet kryebashkiaku Fran Frrokaj dhe 19 persona të tjerë për tjetërsimin e rreth 298 mijë metrave katrorë në bregdetin e Shëngjinit. Hetimet e prokurorisë tregojnë se të njëjtët njerëz u përfshinë edhe në tjetërsimet për të cilat akuzohet ish-deputeti i PS, Arben Ndoka e të tjerë. Të pandehurit mohojnë akuzat.

Zyrtarët akuzojnë njëri-tjetrin

Lexo edhe:

Nga Frrokaj te Ndoka, e njëjta skemë, të njëjtat duar

Kërkesa për gjykim ndaj kryebashkiakut të Lezhës Fran Frrokaj dhe 19 personave të tjerë miratuar nga Gjykata e Lezhës  dhe vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda të Shkallës së Parë për caktimin e masës së sigurisë ndaj ish-deputetit të Partisë Socialiste Arben Ndoka, vëllait të tij Gjevi Ndoka dhe personave të tjerë të arrestuar me ta, dëshmojnë se dy grupet e ndryshme përdorën të njëjtën skemë dhe në disa raste, të njëjtët njerëz për të tjetërsuar sipërfaqe të bregdetit të Shëngjinit.

Vrasja e 17-vjeçares në Laprakë/ Erion Benga u konfliktua një javë më parë me autorin 19-vjeçar nga Puka

Makina ku u qëlluan Erion Benga dhe 17-vjeçarja Griselda Gjikolaj

TIRANE – Zbardhen detaje të reja nga vrasja e 17-vjeçares, Griselda Gjikolaj dhe plagosjen e të dashurit të saj Erion Benga, 23-vjeç, pasditen e djeshme në Laprakë (Lexo këtu). Report Tv mëson se Erion Benga është konfliktuar me autorin i identifikuar dhe shpallur në kërkim tashmë nga policia i cili është një 19-vjeçar nga Puka, pasi dyshohet se ky i fundit kishte ngacmuar të miturën. Ndërsa dje Benga në shoqërinë e dy vajzave, mes tyre edhe viktima, kanë qenë në ambientet e një lokali te blloku „Gintash“ kur kanë hasur edhe dy të rinj të tjerë me të cilët ishte në konflikt, një prej të cilëve autori.

Erion Benga largohet më pas nga lokali i shoqëruar nga e dashura e tij dhe mendohet se autori i ka ndjekur nga pas. Benga dhe Griselda Gjikolaj kanë ecur në drejtim të një rrugice të errët për te automjeti i tij i parkuar disa metra larg lokalit. Sapo kanë hipur në një „Benz E Class“ dhe kanë nisur të lëvizin, ata kanë parë autorin. 19-vjeçari nga Puka ka qëlluar menjëherë me armë zjarri në drejtim të shoferit Benga. Por, siç duket edhe nga pamjet e sigururuara nga Report Tv (Lexo këtu)plumbi ka shkuar në xhamin e pasëm të automjetit dhe ka kapur në kokë Griselda Gjikolajn.

E mitura humbi jetën, ndërsa Erion Benga mbeti i plagosur. Në drejtim të automjetit mësohet se është qëlluar katër herë, ndërsa autori, i ndihmuar edhe nga një person tjetër, duke përfituar edhe nga errësira, është larguar me shpejtësi duke humbur gjurmët. Report Tv mëson se policia ka ushtruar kontrolle në banesën e të dyshuarit nga Puka, me banim në Tiranë, por ai nuk është gjetur.

Ora 10:12

Kamerat e sigurisë fiksuan vrasjen e 17-vjeçares në Laprakë/ Policia sekuestron pamjet filmike

Disa kamera sigurie të bizneseve përreth kanë filmuar momentin e atentatit ndaj Erion Bengës në Laprakë pasditen e djeshme ku mbeti e vdekur 17-vjeçarja Griselda Gjikolaj. Report Tv mëson nga burime pranë grupit hetimor se janë sekuestruar pamjet filmike. Policia ka identifikuar autorin e krimit i cili është një 19-vjeçar nga Puka. I riu ka pasur për qëllim ekzekutimin e Erion Bengës me të cilin ishte konfliktuar një javë më parë për shkak të Griselda Gjikolajt.
Ora 09:49

Mbeti i plagosur dje/ Zbardhet vendimi i Gjykatës për Erion Bengën i dënuar me 1.8 vite burg për shantazh me video intime 

Erion Benga, 23-vjeçari që u plagos dje në atentat në Laprakë, ndërsa mbeti e vdekur Griselda Gjikolaj, e cila ndodhej në shoqëri me të, nuk është një emër i panjohur për policinë (Lexo këtu). Report Tv siguron vendimin e Gjykatës së Tiranës që e dënoi Bengën mer 1.8 vite burg në 2016-ën për shantazh me foto intime ndaj ish të dashurës së tij, K.L, nëse nuk do t’i jepte 2 mijë euro. Benga u arrestua në vitin 2016 sëbashku me shokun e tij 25-vjeçarin A.S, pas denoncimit të vajzës, e cila pasi negocioi me Bengën dhe mikun e tij, vendosi që të njoftonte Policinë (Lexo të plotë këtu).
Ora 09:24

Ky është ‚Benz‘-i ku u qëlluan Erion Benga dhe Griselda Gjikolaj, shenjat e plumbave në xhama (VIDEO-FOTO)

Në foton që shihni është automjeti tip „Benz E Class“ ngjyrë e zezë me targë AA266MS ku po udhëtonte Erion Benga, 23 vjeç, me të dashurën e tij Griselda Gjikolaj, 17-vjeçe, në momentin kur u qëlluan me armë zjarri (Lexo këtu). Nga plumbat humbi jetën 17-vjeçarja në Spitalin e Traumës ku u transportua nga Benga, i cili gjithashtu mbeti i plagosur. Siç duket nga kjo foto e siguruar nga Report Tv, autorët kanë qëlluar nga pjesa e pasme e makinës gjë e cila tregohet nga shenjat e plumbave në automjet. Xhami i pasëm i makinës, nga krahu i shoferit, është thyer. Autori, i ndihmuar edhe nga një person tjetër, ka pasur për objektiv Erion Bengën me të cilin kishte debatuar një javë më parë pasi i kishte ngacmuar të dashurën Griselda Gjikolaj.

Benzi ku u qëlluan Erion Benga dhe Griselda Gjikolaj

2 Gedanken zu „2 jung Mafiosi aus Laprake wurden hingerichtet und der Super Gangster Edi Rama mit Arben Ndoka“

 1. 3 Jung Gangster bei Elbasan hingerichtet, als auf ihr Fahrzeug geschossen wurde. Drogen Familie des ehemaligen Justiz Minister Alibeaj, wo ja der Bruder mit falschen Pass in Deutschland und mit Waffen festgenommen wurde vor Jahren

  Masakra me 3 viktima në Elbasan, dyshohet për pazare droge (FOTO)
  Dec 29, 2018
  SHPËRNDAJE

  Endrit-Alibeaj-Elbasan-vrasja

  UPDATE- Nga ngjarja e sotme e ndodhur në Bradashesh të Elbasanit, ka humbur jetën shtetasi Endrit Alibeaj, 34 vjeç dhe Arben Dylgjeri 54 vjeç.

  Burime bëjnë të ditur se personi i tretë që ka humbur jetën është ende i paidentifikuar, por mësohet se ai është me shtetas me origjinë të huaj më inicialet E.K.

  Mësohet se Endrit Alibeaj ka lidhje farefisnore me Arben Dylgjerin. Sipas Informacioneve paraprake mësohet se Dylgjeri është xhaja i Endrit Alibeajt. Korrespondetja e “Panorama“ bën të ditur se viktimat ishin drejtuar drejtë Peqinit.

  Sipas informacioneve, Endrit Alibeaj është me origjinë nga Peqini, ndërsa xhaja i tij, Aben Dylgjeri jetonte në Elbasan.

  Endrit Alibeaj është arrestuar me herët në Itali gjatë një operacioni antidroge, asokohe ishte 29 vjeç. Endrit Alibeaj mësohet se ka ndryshuar mbiemrin e tij për shkak të precendetëve të mërparshme penale.

  Alibeaj është i njohur në qytetin e Elbasanit dhe me precedent për trafik lëndësh narkotike.

  Ngjarja ndodhi në Bradashesh, ndërsa tre viktimat ishin duke udhëtuar me një mjet me targa italiane AG71WYP kur janë qëlluar me breshëri kallashnikovi.

  Dyshohet se vrasja e tre fishtë ka ndodhur për pazare droge kryesisht në Holandë dhe Angli ku edhe qëndronin viktimat prej më shumë se 5 vitesh.

  Makina-Endrit-Alibeaj2

  Njoftimi i Policisë

  “Sot rreth orës 21:15, në fshatin Bradashesh, Elbasan është qëlluar me armë zjarri në drejtim të një mjeti. Për pasojë kanë mbetur te vrare 3 shtetas që udhëtonin me te. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave dhe indetifikimin e kapjen e autoreve.

  Forca te shumta policie kane rrethuar zonen ne nje perimeter te gjere. Policia po kryen kontrolle e shoqerime dhe nje sere veprimesh te tjera per te bere te mundur zbardhjen e ngjarjes. Nje grup specialistesh nga Krimet e Renda ne Drejtorine e Pergjithshme te Policise se Shtetit jane nisur ne ndihme te Policise se Elbasanit”, thuhet në njoftimin paraprak të Policisë.

  UPDATE/22:35/ Policia ka reaguar lidhur me ngjarjen në Elbasan.

  “Sot rreth orës 21:15, në fshatin Bradashesh, Elbasan është qëlluar me armë zjarri në drejtim të një mjeti. Për pasojë kanë mbetur te vrare 3 shtetas që udhëtonin me te. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave dhe indetifikimin e kapjen e autoreve. http://www.panorama.com.al/lajm-i-fundit-far-west-ne-elbasan-si-ndodhi-atentati-me-1-viktime-dhe-2-te-plagosur/

  Gefällt mir

 2. Endrit Alibej, Langzeit überwachter Drogen Boss aus Elbasan, war mit 5 Identitäten in Europa, wie andere Edi Rama Verbrecher, wo wir Elvis Rroshi erwähnen wollen. Ende Dezember 2018 in Elbasan hingerichtet, gehört zum Capaj Clan, des Salih Berish. Edi Rama, Salih Berisha, Lulzim Basha die Deutsche und EU Botschafterin mit der Elbasan Mafia: Alles normal. Andere Verbrecher: Kastriot Kiles.

  Anfang Januar 2019 machte Edi Rama erneut in illegalen Bauten wie auch von Sait Fishta in Velipoje, bei Elbasan, seine erste Kabinetts Sitzung, was normal ist.

  Exklusiv-Massaker in Elbasan / Entdeckung kriminelle Vergangenheit in Italien Alibej, mit fünf Namen und Spitznamen 2

  An diesem Abend im Mittelpunkt der Diskussion Programms ‚Repolitix‘ war ein Dreifachmord in Elbasan am Dezember 29 ( hier lesen ). Opfer des Angriffs waren Endrit Alibej Mafia, die das Ziel zusammen mit seinem Onkel, Arben Dylgjeri und Turk Erdal Durunay, und bisher keine Verhaftung war. Verfolgen , wo Abriss wird Drogen Einkaufen in Italien untersucht. Heute Abend zum ersten Mal in der Show Repolitix war enthüllt ausschließlich Endrit Alibej Rolle in dem Drogenhandel in Italien in der 237-Seite – Datei. Bericht des TV – Journalist Artan Hoxha veröffentlichte auch ein Bild von den letzten Endrit Alibej, ein paar Tage , bevor er in Elbasan am 29. Dezember 2018 durchgeführt wurde , um

  die italienische Justiz Endrit Alibej Datei
  Betrieb der italienischen Polizei führte zur Verhaftung von Endrit Alibej am 4. Juni 2013 als die erfolgreichsten Operationen gegen den Drogenhandel im Nachbarland angesehen. Bericht veröffentlicht TV – Footage von der Verhaftung Dynamik in Italien im Jahr 2013. Laut italienischen Medien in diesem Betrieb paprecendetë von mehr als 300 Agenten besucht und wurde in flagranti verhaftet , während mehr als 15 Personen über 30 kg Kokain beschlagnahmt wurden.

  Die italienische Polizei auch nicht mit einem Wert von über 10 Millionen Euro für mindestens 30 kg den Drogenhandel zu dokumentieren. Inzwischen Polizei insgesamt nahmen 31 Verfahren. Viele Kontrollen in Norditalien im Zentrum von Asti gewesen zu demontieren , was die Polizei eines italienischen kriminelles Kartell Albaner mit der Teilnahme der italienischen Bürger genannt. FIRMA SIGNATURE „cocash“ dauerte etwa zwei Jahre von August 2011 bis Juni 2013 und ist entlang des nördlichen Italien und den Niederlanden erweitert. In seiner Erklärung betonte der Chef der italienischen Polizeioperation die Schwierigkeit mit der Tatsache verbunden , dass die Menschen wurden mit großer Mobilität suchen , die mehrere Namen und Spitznamen verwenden.

  Ebenfalls überraschend war die italienische Polizei und fact finding drei Pistolen und andere Munition in der Wohnung eines der untersuchten Personen. Unter den Verhafteten vom 4. Juni hat zusammen mit seinem Bruder Andrea Alibej Chirurgie und Endrit Alibej gewesen. Es war 29 Jahre alt damals einige Namen auch unterschiedlicher Nationalitäten verwendet verhaftet. Endrit Alibej verwendet auch den Namen endrit Dylgjeri oder Ravika Dylgjeri in diesem Fall mit den Nachnamen der Mutter. Er benutzte auch Dokumente Gabriel Manu rumänischen Staatsbürger oder als griechischer Staatsbürger namens Dimitrios Kriporis. Endrit Alibej von italienischen verwendet und Scharten Datei „Tino“ und „Tarzan“.

  Während sich sein Bruder 10. auf der Liste mit dem Namen Erion Alibej Platz. Aber er verwendet auch zwei andere Namen Erion Dylgjeri und Andrea Alibej. Laut italienischer Polizei liefen die beiden Brüder eine Gruppe von Drogenhandel aus den Niederlanden nach Norditalien. Die italienische Polizei Untersuchungen wurden durchgeführt, vor allem in der Asti-Region, sondern auch in den Niederlanden ausgedehnt. Nach Ansicht der italienischen Datei als zwei Brüder der Leiter der Gruppe nach Verdacht auf Menschenhandel und Drogenschmuggel im Norden und in der Mitte von Italien im August 2011 unter Beobachtung gestellt wurden. Aber nach der Ermittlungsakte zwei Brüder hatten zahlreiche Kontakte mit den Lieferanten als Medikament sowie Käufer. Interceptions gehen nach Amsterdam, wo Endrit Alibej machen Drogengeschäfte mit einer albanischen Lands erscheinen von der italienischen Polizei namens Astrit identifiziert. In einem Gespräch abgehört am 7. Dezember 2011 Endrit Alibej fragt Astritin:

  Endrit: Seit wie lange sind Sie hier Astrit?

  Astrit, 6 oder 7 Jahre … Sie werden mit 10.000 in bar nehmen , aber …

  Dies ist ein sehr kleiner Teil der Überwachungsdatei von 237 Seiten, die zur Verhaftung Endrit Alibej Gefängnis führten. 29-jährige erscheint als Hauptfigur in diesen Fällen diese Gruppe, die Polizei als albanisches Drogenkartell beschrieben hat. Endrit Alibej wurde vom Berufungsgericht zu fünf Jahren Haft verurteilt, wurde aber in der Kassationshof auf ihren Prozess warten. Er wurde freigelassen, nachdem seine Strafe verbüßt ​​und wurde nach Albanien ein paar Tagen zurück, bevor wir am 29. Dezember Bradashesh ausgeführt.

  endrit Alibej

  ……………………………………………………

  http://shqiptarja.com/lajm/tw-ekzekutuar-nw-masakrat-e-elbasanit-zbardhet-konflikti-pwr-drogwn-alibejbedalli-nw-itali-pwrgjimet

  Hier fährt die Politik Mafia, direkt in einem illegalem Mafia Bau bei Elbasan vor. in Tradition bei Edi Rama. Kaum zuglauben, die Dreistigkeit der kriminellen Edi Rama Regierung, wenn man unter den Protesten der Anwohner erneut direkt bei der übelsten Mafia in illegalen Lokalen, eine Regierungs Tagung organisiert. Edi Rama kennt jeden Ganoven und Drogen Boss in Elbasan. Taulant Balla erneut dabei. Mafia Zentrale Elbasan, das illegale „Fish City“ Anlage, wo erneut Edi Rama eine Kabinets Tagung machte, obwohl die Anlage mit grossen Grundstücks Diebstahl, keine Legalisierung erhielt.

  Original Edi Rama Mafia Stile, weil er nur in illegalen Mafia Bauten an der Küste, hier nun bei Elbasan verkehrt.

  bildschirmfoto vom 2019-01-07 07-45-52 Edi Rama Tradition. Kabinetts Sitzungen bei der Super Mafia in illegalen Bauten, die nie eine Genehmigung erhielten in seinem Landraub System

  https://i0.wp.com/top-channel.tv/wp-content/uploads/2019/01/WhatsApp-Image-2019-01-06-at-11.50.14-1038x675.jpeg

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s