Edi Rama’s, Ilir Meta’s Regierungs Stile: Kriminelle erhalten hohe Regierungs Posten

In Turin, zu 5 Jahren Haft verurteilt, wegen Zuhälterei: Besnik Kaptelli . Im Edi Rama Stile erhalten nur Kriminelle hohe Regierungs Posten. Nun wurde er entlassen, als Gefängnis Direktor von Peqin.

Beruf und Ausbildung braucht man wie in Deutschland nicht, dann werden Idioten bei der Bahn, BER, KFW untergebracht, wie Mehldorn, Roland Pofalla und der peinliche Rezzo Schlauch eingekauft von der Albaner Mafia mit seiner jungen Albanerin, tobt als Offshore Banken Stellvertretender Vorstand herum, als Experte fuer Betrug und Geldwaesche. da weiss niemand sogenau, wem die Bank gehoert, einschlaegig fuer US Betrug bekannt ist.Ehefrau Lindi des Edi Rama ist auch im Vorstand: Kompetenz Null.

I dënuar për prostitucion, shkarkohet kreu i policisë në burgun e Peqinit

https://i0.wp.com/www.bulevardionline.com/wp-content/uploads/2018/12/kaptelli-733x433-640x378.jpgI dënuar në Itali për prostitucion dhe dyshime për ryshfet, shkarkohet kreu i policisë në burgun e Peqinit. “Panorama” shkruan këtë të hënë se kryekomisari Besnik Kaptelli është shkarkuar nga detyra disa ditë më parë. Sipas të njëjtave burime Kaptelli ka qenë i dënuar nga shteti italian për shfrytëzim prostitucioni.

47-vjeçari është dënuar me 5 vite burg nga një gjykatë në Torino, si tutor i shfrytëzimit të prostitucionit, vend ku ka jetuar për disa vite si emigrant. Kaptelli dyshohet se pak kohë më parë i ka dhënë leje në këmbim të një ryshfeti një të dënuari me probleme në Burgun e Sigurisë së Lartë të Peqinit. Të burgosur të tjerë kanë bërë denoncime për komisarin, duke e akuzuar për ryshfet. Në vendimin për shkarkim ai cilësohet si “i papërshtatshëm për detyrën”.…………………………………..

http://www.bulevardionline.com/i-denuar-per-prostitucion-shkarkohet-kreu-i-policise-ne-burgun-e-peqinit/

5 Gedanken zu „Edi Rama’s, Ilir Meta’s Regierungs Stile: Kriminelle erhalten hohe Regierungs Posten“

 1. Schrieben wir schon vor 10 Jahren. Lulzim Basha hat in Utrecht studiert, denn jeder Kriminelle macht Schein Studien Gaenge im Ausland, aber keinen Abschluss, was nun bestaetigt wurde. Das Einschreiben fuer ein Studium dient nur Studenten Vorteilen, um illegales Arbeiten zu tarnen. Er war nur Tuersteher in Utrecht in einem Bordell und Club. Zuvor Kellner am Flugplatz in Tirana. Mit dem gefaelschten Lebenslauf erhielt er Top Jobs bei der UNMIK, wurde Innen. Transport, Aussenminister in Albanien, ist bei wikeleaks einschlaegig dokumteiert, dieser Betrueger. Partner von Argita Berisha im Betrug schon im Kosovo und sein Schwager Erion Isufi, eine identische kriminelle Karriere, und die ganze Familie.


  Shkresa nga Holanda, Lulzim Basha ka gënjyer për shkollën e lartë

  December 28, 2018 00:16


  Nga Arkiva

  Nishani pret gazetarët: Jeni kontribuues të përparimit

  22.Dec

  100 personalitete peticion Ramës, janë të gjithë buxhetorë

  12.Jan

  Majko: Mbështes Edi Ramën, Blushi të mos e teprojë

  08.Feb


  Lulzim Basha ka gënjyer për diplomimin e tij në
  Holandë. Dokumentet qè e provojnè kanë dalë rastësisht ndërsa u tentua
  të përgënjeshtroheshin akuzat e hedhura në media nga ish
  zëvendësministri pak javor i Arsimit T.Muka, se Lulzim Basha ka nisur
  studimet në Universitetin e Utrechtit, Holandë, por nuk ka data
  diplomimi.


  Provohet me dokumente zyrtare se Lulzim Basha ka filluar shkollën në vitin 1993 dhe e ka përfunduar në vitin 2005.


  Në 6-të vitet e para ka mundur të sigurojë vetëm një diplomë
  1-vjeçare përgatitore, këtë më pas e ka përdorur kur ka punuar për UNMIK
  në Kosovë.


  Po ti referohesh CV-së së Lulzim Bashës, publikuar në faqen zyrtare
  të PD-së, rezulton se i ka nisur studimet në Utrecht në vitin 1993, por
  nuk shënon një datë se kur i ka përfunduar ato.


  Kur ky detaj u vu në dukje nga ish-zv.ministri Muka, administratori i
  një portali periferik pranë PD-së dhe familjes të Bashës ka replikuar
  me Mukën, duke e lënë të hapur portën e verifikimit të këtij fakti dhe
  duke bërë autogol – shkruan CNA.


  “Që Lulzim Basha ka studiuar dhe është diplomuar në Universitetin
  e Utrecht-it dhe që ka bërë edhe masterin atje është e verifikuar dhe
  këtë nuk e manipulojnë dot as rilindasit as “akademikët” e papërcaktuar
  dhe që bëjnë 10 gabime drejtshkrimore në dhjetë rreshta që shkruajnë…
  .”,
  shkruante administratori M.M, i cili për të nxjerrë të vërtetën rreth
  këtij fakti i ka adresuar një kërkesë zyrës Alumni të Universitetit të
  Utrechtit.


  Dokumenti i Universitetit publikuar nga portali prane PD


  Dhe më pas shkruan:


  Fakulteti më në fund i ktheu përgjigje pyetjes tënde dhe në këtë mënyrë unë mund të të informoj ty se:


  Lulzim Basha mbaroi me sukses vitin e parë për Drejtësi, në Holandë në prill të 1999. Ai ka përfunduar me sukses studimet për Drejtësi Ndërkombëtare dhe Evropiane në maj 2005”.


  Referuar përgjigjes së Universitetit rezulton se që nga viti 1993
  deri në 2005 Lulzim Bashës i janë dashur 12 vite për të mbyllur studimet
  për Drejtësi dhe karrierën politike në PD e ka nisur pa qenë i
  diplomuar.


  Pa diplomuar ka qenë Lulzim Basha në vitin 2004 kur u promovua nga
  KOP-i dhe po i  tillë rezulton të ketë qenë edhe gjatë vitit 1999 kur
  punonte në Kosove.


  I padiplomuar ka qenë Lulzim Basha edhe gjatë kandidimit për deputet.

  http://www.gazetadita.al/basha-ka-genjyer-edhe-per-shkollen-e-larte-me-korrespodence-dhe-i-ka-zgjatur-12-vite/

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s