World Bank warns the government about PPPs and concessions

Die Georg Soros Schwuchtel: Endri Fuga kann nur sich sowas ausdenken, ein Idiot, der keinen Job gelernt hat.

Der OSCE Vertreter schrieb nun an Edi Rama, das diese Medien Einschränkung in dieser Form nicht akzeptiert wird.

Edi Rama Bande

OSBE kundër Qeverisë: Ultimatumi për portalet cenon lirinë e medias

Shpërndaje në Facebook
Tweet në Twitter

Vjenë, 18 tetor 2018 – Përfaqësuesi i OSBE-së për Lirinë e Medias, Harlem Désir, shprehu sot shqetësimin për lajmërimin për një sistem të ri regjistrimi për 44 faqe interneti në Shqipëri dhe mbylljen e mundshme të tyre.

Më 15 tetor, Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare në Shqipëri publikoi një listë me 44 faqe interneti mediatike, që duhet të regjistrohet pranë Qendrës Kombëtare të Biznesit dhe të pajisen me NIPT brenda 72 orësh, të cilin duhet ta publikojnë pastaj online. Mosrespektimi i këtij urdhri rezulton në mbyllje të faqeve të internetit. Kjo nismë, e mbështetur nga qeveria, raportohet se është bërë për t’u dhënë zgjidhje shpifjeve online.

Shtetet nuk duhet të imponojnë regjistrimin e detyrueshëm për mediat online si parakusht për punën e tyre, gjë që mund të ketë efekt shumë negativ në lirinë e medias. Kjo praktikë, kur vihet në zbatim, mund të kufizojë ndjeshëm aksesin e publikut në burime të larmishme informacioni dhe pluralizmin e zërave, si edhe gërryen të drejtën e lirisë së shprehjes dhe të informimit online“, deklaroi Désir.    http://www.kohajone.com/2018/10/18/osbe-kunder-qeverise-ultimatumi-per-portalet-cenon-lirine-e-medias/

World Bank warns the government about PPPs and concessions

Public and Private Partnership schemes, which, the Albanian government has recently launched, were at the focus of World Bank experts while presenting their report on Albania. Once again, the leading financial institution has called on Albania to be careful with the application of these schemes. According to the World Bank economist in Albania, Hil…

Mafia Geschäfte des Arben Ahmeti wieder, welcher der kriminellste Wirtschafts- nund Finanzminister aller Zeiten ist. Vergabe von Bauaufträgen an Kriminelle und Dumme, ohne jede Qualifikation, erinnert an Ursula von der Leyen, mit Aufträgen an die Betrugsbanden von McKinsey, die noch nie eine Ahnung hatten. Unsolicited bids for public works will continue to apply Everyone was expecting the Albanian government not to enter concession agreements through unsolicited bids. But it looks like they will continue to be applied for road worksEveryone was expecting the Albanian government not enter concession agreements through unsolicited bids, at least according to the declaration that was made by the minister … Albania is launching reforms and were grateful to all member countries which ha… Im Zentrum der illegalen Mafia Lokale, gab direkt der Bürgermeister Vangjush Dako, eine Genehmigung auf der Bunker Mole des Restaurants „Timi“ der immerhin seit 1994 dort war, wie der verurteilte Drogen Boss, mit seinem „ARAGOSTA2 Hotel und Lokal. Die Mole wurde vom Italienischen Militär aufgeschüttet mit alten Bunkern, wo nun die Super Drogen Mafia, identisch wir Natasho Paco, Richter illegale Lokale errichteten, ebenso die Berisha Mafia mit Splendid, usw. Erst die Genehmigung für ein neues Restaurant dort: „Pista“ direkt für den Drogen Super Clan, für die Wahlkampf Manipulationen und Hilfe für Vangjush Dako zeigt Abgründe ohne Ende mIt Hekuran Hoxha erneut dem Avdylaj Clan. Wer dort baut ohne Genehmigung von Vangjush Dako erhält eine Anzeige. Reines ERpressungs Modell des Vangjush Dako mit etlichen Verbrecher Clans, die komplette Küste auch der Kallmi, Currilla Das Lokal ist direkt gegenüber der Unversität von Durres, dem alten Bau. Nur mit Verbrechern unterwegs Drogen Super Clans und Politiker: Klement Balili, Ilir Meta, Arben Ahmeti, Edmond Panariti, Ilir Meta, F. Koka Basha nxjerr videon: Dako i dha leje Avdylajve për restorantin në Durrës Basha nxjerr videon: Dako i dha leje Avdylajve për restorantin në Durrës 27/10/2018 – 16:53 Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar një video në Facebook, ku hedh akuza në drejtim të kreut të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Sipas kryedemokratit, restoranti ‘Pista’ në Durrës, në pronësi të grupit të Avdylajve është ndërtuar me lejen e Vangjush Dakos, i cili, sipas Bashës, e ka vendin në burg. “Dosja 339 sapo ka nisur të zbulohet. Vangjush Dako e ka vendin në burg”,- thotë Basha në videon e publikuar. /portali DurresLajm/ Video: https://www.facebook.com/video/embed?video_id=190293368517587 https://durreslajm.al/politike/basha-nxjerr-videon-dako-i-dha-leje-avdylajve-restorantin-ne-durres

Ein Gedanke zu “World Bank warns the government about PPPs and concessions”

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s