Heroin Labor ausgehoben, was real nur eine Verlagerung ist von der Gjoka, Shiak Mafia in die Nord Albanische Wildnis

BKA Chef war in Tirana und eine Drogen Lieferanten Bande, mit eigenen Heroin Labor flog auf in HAS. Die zweite Bande mit engsten Verbindungen nach Deutschland, wo die Kokain Banden noch lange nicht aufgedeckt sind. Direkt import von Opium aus Afghanistan, die von den USA, der NATO geplante Verteil und Vertrieb Schiene über Nord Mazedonien, Albanien, Kosovo, als Verteiler. Handy Bomben Bauer wurde auch festgenommen, welche auf Käufer warten, seit über 10 mit der NATO Mitgliedschaft ein Bomben Geschäft. Original Kosovo Drogen Geschäft, International, was an Daut Kadrinosvki erinnert, dem Edi Rama Financier vor 20 Jahren schon. Die Firmen Registrierung, wo man versteht, warum die EU Albaner Freie Fahrt gab, denn die findet man überall auch in Mitten der Kokain Platagen in Ecuador usw.. Schon im Visa Skandal der Deutschen, waren die korrupten Diplomaten sehr aktiv wie Ludgar Vollmer, Grobag, Joschka Fischer.

Fatjon Skenderi, Hannover Familie im kriminellen Ilir Meta, Edi Rama Drogen Zirkel

Natürlich erneut aus Durres, wo sich Tausende von kriminellen Banden aus dem Kosovo und Nord Albanien nieder gelassen haben, finanziert über die KfW, Botschafts und GTZ Banden, ebenso von der EBRD und Weltbank


Xhevit Shuti

Spiel Casino, Zuhälterei, Waffen Drogen Handel ist für die Albaner Mafia Straffrei in Deutschland, was ja lange bekannt ist. Die Banden erhalten und erhielten vom korrupten Aussenminister und Paten der ausländischen Verbrecher Clans, inklusive Rezzo Schlauch, überall sogar Consulate, wie der Kurdische Barzani Clan, um ihre Geschäfte mit Diplomatischen Schutz abzuwickeln.

Das Edi Rama Kokain Kartell mit Arber Cekaj, der E. Hoxha und immer Deutsche dabei.L. Morina, K. Broci im focus der Internationalen Geheimdienste

Flamur Cela

der BKA Chef Dieter Romann war in Tirana

http://www.newsbomb.al/koka-e-policise-federale-zbarkon-ne-shqiperi-arrestimet-qe-paralajmerojne-rama-e-xhafaj-a-ka-folur-arbri-cekaj-138272

Keine reale Praxis als Polizei Ermittler, oder Kripo Mann, sah Tatenlos seit Jahrzehnten zu, wie sich kriminelle Albaner Clans seit über 20 Jahren festsetzen. Niemand der Internationalen Ermittler hat Vertrauen in Deutsche, welche überwiegend nur noch in Skandale mit Amri, NSU, alle möglichen ausl. Terroristen und kriminelle Gangs verwickelt sind.

Laboratori në Has, zbulohen fotot e dy prej të arrestuarve, ekspertët e përgatitjes të huaj, mister financuesi

Mes pesë personave të arrestuar janë Mustaf Shuti 76-vjeç me djalin e tij, Xhevitin 48-vjeç dhe nipin A. Shuti 15-vjeç. Xhavit Shuti ka pasur një…

Laboratori në Has, zbulohet fotoja e njërit prej të arrestuarve, koka e grupit banor i zonës

I arrestuari Xhevit Shuti

Në emisionin REPOLITIX të drejtuar nga Denis Minga në Report Tv janë zbardhur mbrëmjen e sotme detaje të reja për laboratorin e heroinës që u bllokua në fshatin Brenog të Hasit, ndërsa u sekuestruan mbi 100 kg heroinë e opium, por edhe kokainë dhe kanabis.

Mes pesë personave të arrestuar janë Xhevit Shuti me dy djemtë e tij, Mustaf dhe A. Shuti dhe Flamur Çela, punonjës i zjarrfikëses në Kukës. Flamur Çela ndodhet në Drejtorinë e qarkut të Shkodrës, ndërsa të tjerët në Kukës.

Xhavit Shuti ka një kompani udhëtarësh, ndërsa Report Tv ka zbuluar se ka qenë edhe në Zelandën e Re. Xhavit Shuti ishte me banim në Durrës, ku kishte kompaninë e transportit të udhëtarëve, ndërsa kishte të afërmit në Has, por në 2013 kompania ishte çregjistruar, pak kohë pasi e kishte hapur.

Sipas burimeve të Report Tv, gjatë gjithë kohës policia e ka pasur grupin kriminal në vëzhgim duke zbuluar të gjithë rrjetin nga furnitorët deri te ekspertët. Janë përgjuar dhe vëzhguar personat që hynin e dilnin në laborator.

Pjesë e grupit kriminal janë edhe disa shqiptarë nga Kosova. Sipas burimeve të Report Tv janë më shumë se 20 persona të cilët janë pjesë e këtij rrjeti, të cilët janë identifikuar, duke filluar nga shoferët, furnitorët dhe ekspertët e përgatitjes së heroinës. Heroina përgatitej nga dy persona të huaj, të cilët ishin ekspertë në nxjerrjen e heroinës nga bima e opiumit.

Personi që krijoji laboratorin është një emër i njohur dhe është identifikuar nga Policia. Ai është pjesë e një grupi kriminal në zonë mjaft të fuqishëm, të cilët kanë qenë aktiv vitet e fundit. Madje ky person është me orgjinë pranë zonës ku u gjet laboratori.

Çfarë u gjet brenda laboratorit?
Brenda magazinës janë gjetur bidonë me aceton si dhe një sasi e konsiderueshme opiumi. Opiumi është një lloj bime që ka formën e një lulëkuqe dhe farat e saj janë baza për prodhimin e heroinës. Kjo lule nuk është kultivuar këtu, sepse Shqipëria nuk ka klimë për t’u rritur dhe është sjellë nga jashtë.

Janë gjetur përzierës dhe makineri që shërbenin për prodhimin e lëndës finale heroinë. Kishte teknologji moderne nga pjesa e përpunimit të opiumit deri tek presimi. Një makinë që quhet pres që e bën heroinën në gjendje të ngurtë.

Tubo me natriban që mbështillet droga gjithashtu janë sekuestruar. Droga sipas policisë ka formën e heroinës, por do çohet në laborator për ta përcaktuar saktë. Gjithë ambienti është nën sekuestro sepse po kërkohen gjurmë gishtash për të parë se kush ka qenë aty.

Vijon….

http://shqiptarja.com/lajm/laboratori-i-heroines-ne-has-report-tv-zbulon-emrat-e-te-arrestuarve-foto-dhe-detaje-te-reja

17 Gedanken zu „Heroin Labor ausgehoben, was real nur eine Verlagerung ist von der Gjoka, Shiak Mafia in die Nord Albanische Wildnis“

  1. 34 Leute rund um Drogen wurden seit 21 Oktober verhaftet, aber der neue Innenminister ist noch nicht ernannt, weil Ilir Meta immer ins Ausland flieht, wenn seine Partner verhaftet werden. Was ist mit den Handys, welche immer als Erstes spurlos verschwinden, oft hat nur Einer der Verhafteten auch 5 Handys, durchaus auch bei Busfahrern nach Deutschland 10 Handys, denn die Drogen Übergabe muss gut organisiert sein.

   http://shqiptarja.com/lajm/vijojne-operacionet-per-ndeshkimin-e-te-forteve-policia-36-te-arrestuar-per-7-dite-per-arme-dhe-kokaine

   Gefällt mir

   1. JÜrgen Molle, zu 10 Jahren Haft verurteilt, gehört mit seiner Gruppe zu Arbeits Beschaffung und dem Import von Heroin wie Diplomaten zu der grossen Gruppe rund um Drogen. Auch hier beste Familien Clans in Deutschland und niemand stoppte den Wahnsinn, von Rot-Grün, denn Profit geht über Alles


    Trafikonin heroinë me kamionë, Krimet e Rënda japin dënimet për grupin e biznesmenit Jurgen Molla
    Gjykata e Krimeve të Rënda, ka dënuar sot grupin e heroinës që drejtohej nga biznesmeni Jurgen Molla. Për anëtarët e këtij grupi, gjykata pranoi…

    31 Tetor, 15:14

    Gefällt mir

   2. Direkt wie immer in die Regierung

    Altes System wie bei dem Vorgänger Lefter Koka, Fatmir Mediu einschlägig bekannte Drogen und Mafia Familie. Die Keci Familie, auf der Interpol Liste, konnte unentdeckt Ein und Ausreisen in Albanien, lebte in einer Tarn Wohnung in Shiak, bis es erneut Verhaftungen gab. Normal in Albanien

    Auch Blendi Klosi, wird von der Geci Familie in Shiak finanziert, uralte auch in Italien verurteilte Drogen und Verbrecher Familie aus Shiak. Keçi Gruppe gilt als eine der wichtigsten Organisationen des internationalen Drogenhandel angesehen.

    Nun wurden 15 Inspektoren, darunter 1 Chef Umwelt Inspektor vom Justiz Ministerium entlassen. Altes System der Geld Erpressung, eines reines Erpressungs MOnopoles und die Posten sind an Kriminelle verkauft.

    ‘Shkrihet’ Inspektorati i Mjedisit në Tiranë, shkarkohen 15 zyrtarë për korrupsion

    01/11/2018 12:32

    Furtunë në Inspektoriatin Shtetëror të Mjedisit, Pyjeve, Ujërave dhe Turizmit në Tiranë, shkarkohen nga puna 15 zyrtarë, mes tyre kryeinspektori, 8 inspektorë pyjorë dhe për 6 inspektorë mjedisorë, për akte korruptive apo abuzime me detyrën. Rezultatet e Task Forcës Antikorrupsion i njoftoi si çdo javë Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj që është njëherësh Koordinatorja Kombëtare e Antikorrupsionit.
    http://top-channel.tv/2018/11/01/shkrihet-inspektorati-i-mjedisit-ne-tirane-shkarkohen-15-zyrtare-per-korrupsion/

    2 Festnahmen in den uralten Drogen Shiak Drogen Kartellen rund um Dash Gjoka: Shabani, Hekuran Hoxha nun: Astrit Keçi und Shkëlqim Sufja. Das waren schon vor 20 Jahren Verbrecher Clans, welche auch mit Lulzim Berisha, in Nord Albanian operierten auch unter dem Deckmantel von „Ben“ Hasani – Hasanbelliu.
    Durim Keci
    Italienische Medien über die „Keci“ Gruppe.

    Umwelt Minister Blendi Klosi wird direkt von der Gruppe Keci finanziert, ein alter Freund vom Super Chef. Durim Keci auch im Drogen Handel schon verurteilt in 2005-2006.
    Durim Keci - Blendi Klosi

    Beste Politik Verbindung bis heute, ebenso wie andere Shiak Clans

    Kapen dy kokat e grupit Keçi, të fortët e Shijakut fshiheshin në banesa të mbrojtura

    Foto ilustruese

    • Arrestimet e këtyre dy personave janë bërë në Durrës e Lezhë.

     Ata janë pjesë e bandës së njohur “Keçi” e cila operonte në Shijak dhe konsiderohej si njëra ndër organizatat më të rrezikshme të trafikut të drogës.

     Keçi dhe Sufja, u zunë në befasi në banesa të mbrojtura, që i përdornin për të fshehur praninë e tyre në Shqipëri.

    Policia ka arrestuar dy shtetas shqiptarë që ishin shpallur në kërkim prej vitesh nga drejtësia italiane dhe ndaj të cilëve kishte urdhër-arresti për krijim grupi të strukturuar kriminal me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike.

    Operacioni i kryer në Shqipëri, u mbyll në Itali pas një hetimi të koordinuara nga Prokuroria e Triestes, në bashkëpunim me Antidrogën, zyrën ndërlidhëse të policisë shqiptare në Bari dhe shërbimit të bashkëpunimit ndërkombëtar të policisë.

    Dy shtetasit shqiptarë, Astrit Keçi dhe Shkëlqim Sufja, u zunë në befasi në banesa të mbrojtura, që i përdornin për të fshehur praninë e tyre në Shqipëri.

    Sky News raporton se në vitin 2006 ata ishin kthyer në Shqipëri për t’iu shmangur kapjes pas një sër hetimesh të kryera më 1998 dhe në 2006 si dhe ndaj masave të nxjerra ndaj tyre nga autoritetet gjyqësore në Milano dhe Rimini.

    Nga hetimet del se që të dy ishin figurakyçe të të ashtuquajturit “grupi Keçi”, që vepron në Shijak.

    Grupi Keçi konsiderohet si një prej organizatave kryesore të trafikut ndërkombëtar të drogës.

    y personat mësohet se vazhdonin të garantonin efikasitetin e grupit duke promovuar dhe organizuar në profilin operativ dhe logjistik, trafikun e sasive të mëdha të heroinës dhe kokainës. Droga, me prejardhje nga Ballkani, është dërguar në shtete të ndryshme evropiane përmes Italisë, ku përdoreshin kanalet e rajonit Friuli Venezia Giulia.

    Gjykata e Durrësit vendos për ekstradimin

    Gjykata e Durrësit ka vendosur sot pranimin e kërkesës së prokurorisë, për miratimin e arrestimit të përkohshëm, ndaj shtetasit Astrit Keçi, për qëllim ekstradimi për shkak të dënimit të dhënë në ngarkim të tij me vendimin penal të Gjykatës së Apelit Milano me të cilin është dënuar me 30 vjet burg për kryerjen e veprës penale „Organizatë Kriminale me qëllim Trafikimi i lëndëve narkotikëve“.

    Pasi u njoh me akuzën trupi gjykues në një seancë të zhvilluar me dyer të mbyllura caktoi masën arrest me burg me qëllim ekstradimi.

    Astrit Keçi u arrestua nga policia tre ditë me parë për llogari të shtetit italian pasi ishte i shpallur në kerkim nderkombëtar.

    s.k. http://shqiptarja.com/lajm/kapen-dy-kokat-e-grupit-keci-ne-itali-te-fortet-e-shijakut-fshiheshin-ne-banesa-te-mbrojtura

    Peinlich wenn die Fakten zeigen aus 2001, 2002 das schon damals die Skrapari Bande jede Justiz in Albanien verhinderte, wie Internationale Reports u.a. vom IWPR, oder Transparency International Corruption Report 2001 aufzeigten. Zitat: +++Albanian politicians have signalled a rare willingness to unite in the name of national interest. ***„Justiz unerwünscht, wurde damals schon bei Ilir Meta Regierungs festgestellt. Die Grundstücks Mafia war damals schon gut bekannt.
    DW: Artikel, der damals bis heute Alles sagt.

    „Kultur der Straflosigkeit“ in Albanien

    Ein Enthüllungsvideo war vor einem Jahr Anlass für die Demonstrationen gegen Korruption in Albanien. Vier Menschen starben. Der damalige Vizepremierminister, der auf dem Video zu sehen war, wurde jetzt freigesprochen.

    Albanien KorruptionsschildDie Bürger Albaniens haben genug von der Korruption

    In Albanien ist am Montag einer der spektakulärsten Korruptionsprozesse der vergangenen Jahre mit einem Freispruch zu Ende gegangen. Angeklagt war der Politiker Ilir Meta….

    (gekaufte IT Gutachter, erhielten Staatsposten, widersprachen einem technischen FBI Gutachten, ein gekaufter Richter akzeptierte das und schon war Ilir Meta, erneut ohne Vorstrafen, organisiert von Spartak Braho, dem „Paten von Durres“)

    http://www.dw.com/de/kultur-der-straflosigkeit-in-albanien/a-6700468

    Gefällt mir

 1. nach 2004 wieder massive Beschwerden der Italiener (damals rund um die korrupte Botschaft mit Geschäfts Visa für Kriminelle, dem Visa Skandal) beschweren sich wieder die Italiener über die Zustände was Deutschland verschuldet hat. Die uralten Drogen Banden in Mailand, des Arben „Ben“ Hasani (Hasanbeliu) mit dem Hotel Florida in Süd Durres, heute die Nachfolger nach Lulzim Berisha dem Kosovaren erneut in der Umgebung des Hotels Florida, wo nur Kriminelle Alles bebaut haben, mit dem Hotel Germany

  Hotel „Germany“ der SHIAK Drogen Mafia mit Yassin Avdyli, direkte Financier des Bürgermeisters Vangjush Dako von Durres, wie abgehörte Gespräche zeigen, einem Verbrecher, der auch noch Geld kassierte von dem Super Mörder: Lulzim Bersiah in 2000, für seine illegalen Bauten, heute eine Rathaus Garantie gab, das Lulzim Berisha, einen Job erhielt (Strassen Reinigung)damit er von seiner Lebenslanger Haft vorzeitig frei kam. Die Kosovaren Gangs mit Hazmir Gashi, Rovenna Gahsi, die sich in die Justiz und Politik einkauften, wie Arben Ndoka, der Vize PS Partei Chef wurde von Edi Rama, ebenso in der Sache verhaftet wurde, einschlägig ebenso gesucht wurde, wegen Drogen und Frauen Handel wie Mord.
  neben dem Clinton Hotel: „Ariatic“, der Gambino Mafia; Bajraktary, welche mit Hilfe der Amerikaner auch das damals neue Interpol Büro erhielten, eine Legende wurde, wie man Such Anfragen manipuliert wie bei den Frokus. Das Albanische Militär, mit der Mafia Braut Olchaka, vorher Mimi Kodheli, mit den dummen korrupten Generalstabschef, selbst ernannten Admirälen, die nie ein Boot gefahren haben, oder eine Nautische Ausbildung haben, spricht Bände.

  Britische Medien berichten, das Albanisches Ex-Militär in Spanien, den Drogen Import, Verteilung, Hinrichtungen, Morde, Erpressung kontrollieren

  Dal villaggio di pastori a Milano

  La rete del narcos pluri-ricercato
  In Albania raffineria di eroina per il mercato italiano. Preso «Mani» Beu
  di
  Dal villaggio di pastori a Milano La rete del narcos pluri-ricercato
  shadow
  0
  5

  Villaggio di pastori e contadini sulle montagne del Nordest albanese, a 1.300 chilometri di distanza da Milano, Has aiuta a capire la geografia della droga, che arriva spesso in Italia, la «porta» d’accesso al resto d’Europa, e soprattutto, come rivelano i vertici della Procura generale di Tirana, che arriva qui in città, per fermarsi ed esser distribuita. La storia di Has, che ospitava una raffineria di eroina, è legata a quella del 54enne Liman Beu detto «Mani» (il diminutivo del nome di battesimo), uno degli arresti eccellenti tra i 44 operati dalla polizia albanese. I nostri investigatori esperti di mafie balcaniche conoscono bene «Mani» per il suo passato di reati, la condanna, la latitanza e il wanted dell’Interpol, e perché, nel percorso delinquenziale, lui sintetizza la «professionalità» che ha assunto la criminalità dell’Est. Non più o non solo predoni selvaggi, ma manager del male; non più o non solo piccoli spacciatori, ma narcotrafficanti.

  Sulla via dell’oppio

  A conferma della sua «pesantezza», quest’operazione, arrivata a un primo traguardo nelle ultime ore ma ancora in evoluzione, è stata condotta in prima persona dal capo della polizia albanese Ardi Veliaj. In quella raffineria ricreata ad Has, sono stati trovati 150 chili di oppio che, estratto dal papavero e trattato, «genera» eroina. L’oppio proveniva dalla Turchia. La scelta del villaggio di Has ricalca un modus operandi dei clan albanesi, che comprano il silenzio di quelle comunità isolate e molto povere, posizionano sentinelle lungo le strade di avvicinamento, e scelgono case disabitate per trasformarle in laboratori, con la frequente presenza di chimici colombiani, pagati a peso d’oro come al calciomercato, che insegnano il processo lavorativo. Ne consegue che il metodo d’indagine somiglia a quello necessario per combattere la ’ndrangheta a casa sua, sull’Aspromonte: una paziente, ossessiva attività di «ascolto» del territorio.

  Le quattro bande

  L’operazione della polizia ha disarticolato quattro bande. Una di questa aveva garantito ospitalità a «Mani», che s’era nascosto nel Sud del paese, a Fier, e che è stato stanato e catturato dalla locale questura diretta da Artur Selimaj. Arrivato da giovane in Italia e fermatosi tra Milano e Brescia (il cui Tribunale aveva emesso l’ultima condanna, quella definitiva e «decisiva» per spingerlo a scappare), Liman Beu appartiene a una «famiglia» che muove cocaina tra la stessa Milano e l’Olanda. «Mani» aveva cominciato con le rapine a mano armata; poi era entrato nello sfruttamento della prostituzione, inizialmente come «controllore» sulle strade e in seguito come «padrone» di ragazze; infine, aveva investito i soldi guadagnati nelle prime partite di droga. Il fatto che avesse addosso un mandato di cattura non gli aveva creato stress. È «abitudine» dei latitanti albanesi ricevere in tempo reale notizie, come appunto condanne e note di arresto che dovrebbero viaggiare protette ed esclusivamente su canali istituzionali, e organizzarsi un solido nascondiglio. Il denaro, a questi balordi, non manca mai, e col denaro si compra tutto, compresa la libertà.

  https://milano.corriere.it/notizie/cronaca/18_ottobre_26/dal-villaggio-pastori-milano-1c70fe06-d8fb-11e8-bb5a-fd7ad32a316b.shtml

  Edi Rama und der kriminelle Tross Die EU Mafia mit Vangjush Dako

  Die Dreistigkeit von Hekuran Hoxha, Admir Hoxha mit einem illegalem Luxus Hotel am Flugplatz ist schon mehr wie peinlich für den NATO Staat. Samir Gjepali, ebenso Uralt Gestein im Drogen Handel in Deutschland und Albanien, wo es auch schon ein Attentat auf Samir Gjepali gab! Freie Fahrt, auch bei vorbestraften Gross Drogen Schmuggelrn wie Hekuran Hoxha, Samir Gjepali nach Deutschland. Max finanziert man einem Innenminister Samir Tahiri, der Deutschen Botschafts Mafia einen Club Aufenthalt oder Wahlkampf, erhält neue Identitäten.

   

  Gregor Rama, Sohn des Edi Rama, mit einer 10.000 $ Brille von Maybach

  Ja super resorti në Rinas, pronë e ‚Baronit‘ të drogës në Has (FOTO+Dokumenti i Prokurorisë)

  Report Tv siguron dosjen hetimore të prokurorisë nga ku rezulton se Admir Hoxha është forca e udhëheqëse në ngritjen e laboratorit sëbashku me tre bashkëpunëtor shqiptarë dy prej të cilëve nga grupi Shijakut, 2 turq dhe dy kosovarë ende të pa arrestuar. Admir Hoxha pronar i superesortit “ADOR” që ndodhet pranë aeroportit të Rinasit.

  Redaksia 22 Tetor, 17:41 | Përditesimi i fundit: 22 Tetor, 19:07

  Report TV disponon një dokument të detajuar të Prokurorisë së Krimeve të Rënda nga ku tregohet gjithë dinamika e krijimit të laboratorit të drogës kapur disa ditë më parë në fshatin Brenog në Has. Sipas hetimeve intensive të prokurorisë së krimeve të rënda, Admir Hoxha është njeriu që ka udhëhequr ngritjen e këtij laboratori në bashkëpunim me disa anëtarë të arrestuar të grupit kriminal nga Shijaku. Admir Hoxha thotë prokuroria ka mbajtur kontakte me H. Hoxhën, Saimir Gjepalin që të dy nga Shijaku me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike.

  Report TV mëson se H. Hoxha më parë ka qenë i dënuar në Turqi si i akuzuar për trafik heroine. Prokuroria ka dokumentuar një takim mes Admir Hoxhës me dy qytetarë turq I. S dhe N. C në Rinas si dhe dy personave te tjerë nga Kosova L. L dhe XH. S. Janë pikërisht këta dy persona nga Turqia thotë prokuroria ata të cilët kanë sjellë lëndën e parë për ta kthyer në heroinë. Admir Hoxha nga vëzhgimet në terren rezulton se është personi që kishte përgatitur abjentin e kthyer në laborator për prodhimin e lëndës narkotike në bashkëpunim me persona ende të paidentifikuar. Nga provat e mbledhura në laborator krahas lëndës së parë ka rezultuar se ishte prodhuar 182.5 kg drogë. Prokuroria mbërrin në përfundim se “të dhënat e përftuara deri më tani tregojnë se lëndët dhe sendet material të sekuestruara shërbenin për prodhimin e lëndëve narkotike si ajo e Heroinës.

  Super Resorti i Admir Hoxhës në Rinas
  Të dyshuarit thotë prokuroria XH. SH, Admir Hoxha dhe dy turqit I.S dhe N. C në bashkëpunim mes tyre në formën e një grupi të strukturuar kriminal janë përfshirë në prodhimin, shitjen dhe trafikimin e lëndëve narkotike. Admir Hoxha dhe bashkëpunohet e tij turq dhe Kosovar nuk janë arrestuar ende. Admir Hoxha sipas Qendrës Kombëtare të Biznesit rezulton të jetë pronar i resortit ADOR në Rinas biznes i regjistruar që prej vitit 2011 por më 2 Tetor 2018 ky biznes rezulton si i pezulluar. Mesditën e të hënës, Gjykata e Kukësit ka dhënë arrest me burg për 3 nga 5 të arrestuarit pas zbulimit të laboratorit të heroinës në fshatin Brenog të Hasit.

  Dokumenti i Prokurorisë ku provohet lidhja e biznesmenit me laboratorin e heroinës në Has
  Gjykata vendosi masën “arrest me burg” për Xhevit Shutin, Flamur Çelën, Vehbi Barushin. Ndërsa për 76-vjeçarin Mustafë Shutin, ka dhënë „arrest shtëpie“. Kurse masa më e lehtë i është vënë të vetmes grua të arrestuar Anila Shutit, për të cilën Gjykata e Shkallës së Parë në Kukës ka dhënë detyrim paraqitje.

  http://shqiptarja.com/lajm/ja-super-resorti-ne-rinas-prone-e-baronit-te-droges-ne-has
  l.q.

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s