Vorsatz: Dr. Jung, Schäuble, Steinmeier und deren Verbrecher Partner in Albanien: von Fatmir Mediu, Agron Duka und dem Internationalen Drogen und Waffen Handel

Fatmir Mediu, ist vorbestraft wegen Drogen Handel, Mitglied im uralten Verbrecher Clan Mahmutaj, und verantwortlicher im grössten NATO Skandal mit der US Firma AEY, wo kriminelle Gestalten aus dem Pentagon, uralte Chinesische Muntion aus den verbleiten Kästen umpackten in lächerliche Pack Kartons und dafür über 300 Millionen $ kassierten, wo die Geschichte sogar verfilmt wurde. War Dogs in 2016.[9]

Chef Patrone, des  „Pëllumb Petriti“ Verbrecher Kartelles, welche 342 Hektar Land stahlen wo es einen TAZ Bericht gibt. Partner von dem Amerikaner der US Albanischen Mafia wie Edi Rama: mit Efraim Diveroli.</a Die Verbindungen zur „Sacra Corona Unita“ bestens dokumentiert
Das führt tief in die US Waffen Betrugs Lobby der Juden und Rabbi Mafia auch als Manager von Michel Jackson.

James Jeffrey“: Macht Übernahme mit Kriminellen, durch die US Politik als System von Albanien, Türkei, Afghanistan, Kosovo, heute Syrien Deshalb wird zur Ablenkung die Bildung in Deutschland zerstört, das Renten und Gesundheit System und dann auch noch „Gender“ Schwachsinn und dumme Qouten Frauen überall.

Diveroli was born on December 20, 1985, in Miami Beach, Florida, the son of Ateret and Michael Diveroli. The family was Orthodox Jewish, strictly observing all traditional Jewish laws. His grandfather, Yoav Botach, is one of the wealthiest property owners in Los Angeles, and his uncle is celebrity rabbi Shmuley Boteach.[10][11]

Das Schwerverbrecher Kartell: Steinmeier – Ilir Meta mit seiner Frau Monika mit den Super Mord Verbrecher Kartellen u.a.

Fatjon Skenderi
.,+

Fatjon Skenderi (auch in Hannover), oder mit dem Kosovo Konsulat in Stuttgart immer dabei usw, oder das Konsultat in Essen, mit einer billigen Albaner Mafia Betrügerin: Auduena Stephen mit der Betrugs Politischen Consult „sprint “ ein besonders übeler Laden mit Steuergeldern finanziert

Auduena Stephen

Anduena Stephan in Tirana, mit der Betrugsmasschine der Deutschen Botschaft und dem Mercedes Vertreter
Zustände in Essen

Alles von Verbrechern und Idioten ohne Verstand kontrolliert, in NRW

Schäuble und der vorbestrafte Drogen Dealer: Fatmir Mediu: Profi Verbrecher und Betrüger und das war vor 15 Jahren bekannt.

Armeen im Griff der Konzerne Verteidigung als Geschäft

Vollkommen korrupt nun im Aufsichtrat von Rheinmetall: Dr. Franz Jung mit den Albaner Mafiosi: Fatmir Mediu (vorbestraft wegen Drogen Handel in Italien), Agron Duka (lt. wikileaks, mit dem Schwager Lefter Koka, die kriminellste Familie in Albanien und auch Gross Drogen Handel),

Der schon in Italien ebenso festgenommene und verurteilte Partner des Fatmir Mediu, Arthur Muhamtaj, brachte es dann in 2013 zum Posten des Vize Direktors der Albanischen Eisenbahnen, wurde nun mit 75 Kilo Kokain in Italien erneut erhaftet. Gross Drogen Schmuggel mit Containern und Drogen (400 kg Kokain in Marseille), die Deutsche Firma EMS, von einem vorbestraften Deutschen Kriminellen gegründet mit viel Bestechungsgeld im Hafen Durres, wurde sogar zum Aushänge Schild der Deutschen Botschafter, Regierung und Lobbisten etliche Jahre.

Die ProCredit, KfW Mafia, welche mit der Ehefrau von Vangjush Tavo die Cannabis Plantagen finanzierte ebenso mit der Albaner MAFIA als Partner der „Clan del Golfo“ die Kokain Verteilung in Europa und in Deutschland mit korrupten Deutschen Politikern. Drogen Plantagen und Import Finanzierung durch die Deutschen mit Edi Rama, Regierungs nahen Partnern, um EU Gelder zustehlen umzuleiten. ab 2014

You can also visit AZHBR-s webpage: Development Agency for Agriculture and Rural
http://www.procreditbank.com.al/en-us/azhbr

Zuständig ist die Ehefrau von Vangjush Tavo bei der ProCredit Bank, für die Anträge auf Gelder der Agrar Fund. Die Frau hat plötzlich 100.000 € nennt einen anderen Familien Namen, wie bei Mafia Politikern üblich. Original lsi: iLIR Meta Mafia, wo die Deutsche Botschafterin Susanne Schütz fleissig mitmacht, Christian Schmid mit dem LSI Verbrecher: Edmond Panariti

Others: Ehefrau von Vangjush Tavo, direkt in der ProCredit Bank unter anderem Namen angestellt, was System ist.
1) Bashkëshortja Znj. Suela Popa, gjendje e detyrimit të papaguar të huasë për shtëpi me vlerë 100 000 Euro.

Das Edi Rama Kokain Kartell mit Arber Cekaj, L. Morina, K. Broci im focus der Internationalen Geheimdienste

“Parajsa” turistike në Vlorë, ngritur mbi 342 hektarë bregdet, të vjedhura nga Artur (Genc) Shehu e Pëllumb Petritaj, kryebanditë të Fatmir Mediut.

“Parajsa” turistike në Vlorë, ngritur mbi 342 hektarë bregdet, të vjedhura nga Artur (Genc) Shehu e Pëllumb Petritaj, kryebanditë të Fatmir Mediut.

Brekëgrisuri Adriatik Llalla, që nga argat fshati me 8 klasë në malet e Gramshit, u bë kryeprokuror e latifondist tokash në Tiranë dhe plazhe, në bashkëpunim me klikën Berisha, Meta, Rama, Basha, zbatoi skenarin e kësaj grabitjeje gjigante, duke bërë “kokë turku” një kazmaxhi varrezash, të përdorur për firma fiktive, nga banda e avokatëve, noterëve, hipotekuesve, prokurorëve dhe gjyqtarëve të Vlorës, të cilët sot janë të lirë, në poste, me biznese dhe në arrati.

Duke nisur nga sot, “PAMFLETI”, në kuadër të “Vettingu-t” dhe procesit të sekuestrimit të çdo “tulle” pasuri fizike, të vjedhur  me akte kriminale, ka vendosur të rihapë dosjen e grabitjes gjigante të 342 hektarë toka, troje, parqe pyjore e plazhe, vijë bregdetare në Karaburun, Palasë, Zvërnec, Shën Vasil, Himarë, Dhërmi e Vlorë.E gjitha kjo i shkon në vëmendje SHBA, BE, SPAK dhe BKH, që sekuestron e parë në “xhunglën” Shqipëri, ta nisin nga kjo vjedhje gjigante, inskenuar prej politikanëve majtas-djathtas, e cila vazhdon të mbrohet prej tyre, si përfitues direkt në këto toka të vjedhura, duke futur në lojë dy eksponentë krimi, që bashkëpunuan me pushtetarë, zyrtarë të lartë të drejtësisë e të shtetit dhe me banda krimi të paguara.

Realizuesit e vjedhjes së tokave në vijën bregdetare të Vlorës janë Pëllumb Petritaj, kryetar i PR-Vlorë, dhe kryebanditi i trafikantit “gërdecar”, Fatmir Mediu.

Ndërsa tjetri është Artur (Genc) Shehu, padrino i Pëllumb Petritit, kryebanditi i masakrave, shkatërrimeve, trafiqeve e plaçkitjeve të vitit 1997 në zonën Vlorë-Fier, pjesë drejtuese e bandës mafioze të Albino Prudentino, një ndër bosët e klanit mafioz “Sacra Corona Unita”, që e kthehu Vlorën dhe Tiranën në qendra pastrimi parash me lojëra bixhozi.

Ende është në sirtarët e drejtësisë së Vlorës dhe në sirtarët e Adriatik Llallës e “1 miliardëshit” Xhezair Zaganjori, Dosja Penale nr. 266/2016, hapur për 342 hektarë tokë të vjedhur në Karaburun, Palasë, Zvërnec, Shën Vasil, Himarë, Dhërmi, të grabitura me letra false nga Pëllumb Petriti, i cili prezantohej si kryetar i partisë së (mos)kthimit të pronave (PR), me mandat të dhënë nga trafikanti shtetëror Fatmir Mediu.

Nga 15 muaj burgim, që kërkoi prokuroria “Llalla”, 3 vjet burg në mungesë, u dënua nga gjykata (10% e masës së dënimit të merituar), ky hajdut i 500 hektarëve toka me letra false në vijën bregdetare Karaburun, Palasë, Zvërnec, Shën Vasil, Himarë, Dhërmi, që ua shiti investitorëve vendas e të huaj, të cilët kanë ngritur “parajsat” turistike mbi toka të vjedhura, për të cilat do publikojmë fakte të reja skandaloze.

Ndërsa padrinoja i Pëllumb Petritit, kapobanda Artur (Genc) Shehu, u dënua me 9 vite burg në mungesë, pasi me ndihmën e tutorit Fatmir Mediu dhe bandës politike Berisha-Meta, ia mbathi në SHBA, prej nga nuk po kërkohet të ekstradohet, as prej bandës “Rama-Ahmetaj-Balla-Hyseni” (përfitues nga këto toka), ndërkohë që ka dosjen penale në Leçe-Itali, për pastrim parash krimi, si pjesë e klanit mafioz “Sacra Corona Unita”.

Nëse shteti, i detyruar prej presionit ndërkombëtar, nga 342 hektarë të vjedhur mundi të sekuestronte vetëm 220 hektarë tokë në Karaburun, me vlerë mbi 100 milionë euro, pasi pjesa tjetër ishte shitur e tjetërsuar në 4-6 pronarë, kanë mbetur edhe 104 hektarë në duart e bandës mafioze, politikanëve e familjarëve të tyre.

Këta kanë marrë “llokmat” nga kjo mega-vjedhje dhe e kanë mbrojtur, siç është rasti i familjes Berisha me 25 mijë m2, i Fatmir Mediut me 10 mijë m2, i Eli Farës me 1500 m2, i Adriatik Llallës me 2000 m2, i Ilir Metës me 18 mijë m2, i Xhezair Zaganjorit me 10 mijë m2, i Alket Hysenit me 15 mijë m2, i Ilirjan Muhos me 2500 m2 dhe i 25 gjyqtarëve, prokurorëve, noterëve, hipotekuesve, kryepolicëve, bashkiakëve e krye-tatimorëve, të Vlorës dhe Tiranës.

Skandal është krimi, që u bë mbi këtë krim, mbasi drejtësia e qelbur në korrupsionin e këtij akti kriminal dënoi me afate simbolike kryehajdutin Pëllumb Petriti, kryemafiozin Artur (Genc) Shehu dhe 2-3 pjesëtarë të bandës së zyrtarëve të hipotekës, komisionit të kthimit të pronave, noterëve, kadastrës, komunave, ndërsa 17 të tjerë i la të lirë e nëpër poste shtetërore edhe sot.

Për të maskuar e shpëtuar tokat e vjedhura, të mbetura jashtë sekuestros, por edhe për të justifikuar dënimin qesharak të realizuar prej dyshes Petriti-Shehu dhe bandës shtetërore, që mbështeti e mbrojti supervjedhjen, me porosi të Adriatik Llallës, i shpërblyer me 2000 m2 tokë në bregdetin e Himarës dhe me akuzë-pretencë të Ramadan Trocit e “recitim” të Albert Kuliçit e Urim Bucit, gjyqtarja që po konkurron për KLGJ dënoi me 18 vite burg varfanjakun Rajmond Mezi, kazmaxhiun e varrezave të Vlorës, që kishte hedhur firma në letra të bardha, i mashtruar për “5 lekë” nga kjo superbandë hajdutësh, me në krye Pëllumb Petritin e Artur (Genc) Shehun.

Por nuk është vetëm 342 hektarë në bregdetin Karaburun, Palasë, Zvërnec, Shën Vasil, Himarë, Dhërmi, pasi batërdia e vjedhjeve të super-bandës “Pëllumb-Artur”, me qendër krimi në kadastër, komuna, bashki, zyra noteriale e avokatore, hipotekë, në SHISH, prokurori dhe gjykatën e Vlorës, ka vazhduar në Panaja, Novoselë, Mifol, Ferras e deri bregdetin e grykëderdhjes së Semanit në Fier, ku vepronte banda tjetër e Fatmir Mediut e Ilir Metës, për të cilat do të publikojmë fakte të reja, në vazhdim. (Vijon…)./Pamfleti

 

Adresa ku jeton Artur Shehu ose Genc Shehu, kryemafizoi i grabitjes së tokave në bregdetin e Vlorës, por që nuk kërkohet ekstradimi nga shteti shqiptar

 

Arthur Shehu

Age 50-55 * Miami Beach, FL

http://pamfleti.net/parajsa-turistike-ne-vlore-ngritur-mbi-342-hektare-bregdet-te-vjedhura-nga-artur-genc-shehu-e-pellumb-petritaj-kryebandite-te-fatmir-mediut/

 

 

Keine Scheu mit Verbrechern, sondern Standard

Bes Kallaku

Die Betrugs Maschine begann schon mit Franz Josef Strauss, mit 2 Mercedes und einer Milch Fabrik vor 30 Jahren

Mercedes Pullman 600
Mercedes Pullmann 600 Enver HOxha

Gani Dreshaj: Kiez Größe in Hamburg der Kosovo Mord Mafia des Ramuz Haradinaj und Nachfolger des Osmani Clans

 

22 Gedanken zu „Vorsatz: Dr. Jung, Schäuble, Steinmeier und deren Verbrecher Partner in Albanien: von Fatmir Mediu, Agron Duka und dem Internationalen Drogen und Waffen Handel“

 1. Berat Mafia, seit Urzeiten, wo auch die GTZ investierte und andere DP Mafia Gruppen auch mit einem illegalen Universitäts Bau.

  Gegen „Gazmend Mahumtaj“ uralter Partner des Fatmir Mediu, die vor über 20 Jahren in Italien wegen Drogen festgenommen wurden und verurteilt wurde, wird nun ermittelt, durch die neue OLF Polizei Einheit. 48 Stunden hat man Zeit, eine Vermögens Erklärung zugeben, woher man die Vermögen hat. Uralter Partner des Lulzim Basha ebenso, der mit solchen Banditen, wie auch dem Kajolli Clan, unerklärliche Vermögen hat.
  Vorsatz: Dr. Jung, Schäuble, Steinmeier und deren Verbrecher Partner in Albanien: von Fatmir Mediu, Agron Duka und dem Internationalen Drogen und Waffen Handel
   

  Super korrupte Mafia: Fatmir Mediu, Dr. Jung (Lobbyist Rheinmetall), Agron Duka

  Albanisches Verbrecher Syndikat der Vollidioten:Fatmir Mediu, Agron Duka, Lulzim Basha, Nard Ndoka, Monika Kryemadhi
  OFL në Berat/ Miku i Fatmir Mediut, bos i drogës e prostitucionit në Itali duhet të justifikojë pasurinë! Basha i kandidoi vëllanë për kryebashkiak

  Operacioni Forca e Ligjit u ka kërkuar të justifikojnë pasuritë dy të dënuarve me burg për trafik droge nga drejtësia italine. Gazmend Mahmutaj dhe Edison Çobo nga Berati, kanë marrë me shkrim kërkesën nga OFL për të dorëzuar një autodeklaratë për pasuritë dhe burimin e tyre.

  Berisha i vendosi vëllanë drejtor të fabrikës së armëve Poliçan

  Edhe Edison Çobo në sitën e OFL, grabiti mikun biznesmen

  Ekskluvize/ Kush janë emrat e radhës në ‚lupën‘ e OFL-së

  Zedhenesja e Operacionit Forca e Ligjit ne deklarate per mediat

  Redaksia 18 Shkurt, 13:01 | Përditesimi i fundit: 18 Shkurt, 17:18

  TIRANË – Operacioni „Forca e Ligjit“ u ka kërkuar të justifikojnë pasuritë dy të dënuarve me burg për trafik droge nga drejtësia italine. Gazmend Mahmutaj dhe Edison Çobo nga Berati, kanë marrë me shkrim kërkesën nga OFL për të dorëzuar një autodeklaratë për pasuritë dhe burimin e tyre. Si subjekt i Ligjit Special, ata duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së. Më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme. Gazmend Mahumtaj është një emër i njohur për drejtësinë, njihet si i rrezikshmi i Beratit, i dënuar në Itali për trafik të drogës dhe prostitucion me 25 vite burg.

  Por ngjarja më e bujshme rreth emrit të tij është ajo e 18 nëntorit 1998 kur me një emër të rremë (Raqi Gjoni), edhe pse kërkohej nga Italia, mundi të shkojë deri në aeroportin ”Malpensa” në Milano në një avion tranzit ku udhëtonin për Strasburg një grup parlamentarsh shqiptarë në një konferencë për krimin e organizuar. Mes tyre ishte edhe Fatmir Mediu, mik i Gazmend Mahmutajt, pasi vëllai i tij, Kasem Mahmutaj, ka qenë kryetar i Partisë Republiken në Berat që në mars të 2008. Por jo vetëm kaq! Vëllain e trafikantit, Partia Demokratike e kandidoi për kryebashkiak të Beratit në zgjedhjet e vitit 2007 dhe 2015. Për akuzat e ngritura nga drejtësia italiane se Mediu favorizoi të kërkuarin Gazmend Mahmutaj, kreu i Partisë Republikane fitoi pafajësi në Gjykatën e Lartë italiane, edhe pse në vitin 2000 Apeli e dënoi me 3 vite burg dhe ndalim të ushtriimt të posteve shtetërore për akuzën e “përkrahjes së të inkriminuarve”. Ndërkohë, i zbuluar nga shenjat e gishtërinjve, Mahmutaj u arrestua nga policia italiane, por nuk dihet nëse ai ka kryer ndonjë dënim në burg, pasi aktualisht ai lëviz lirshëm në qytetin e Beratit ku ka edhe biznese në fushën e transportit të udhëtarëve. Sipas mediave italiane, Gazmend Mahmutaj kishte tetë identetitete të ndryshme, cilësohej kreu i orgarnizatës kriminale të drogës e prostitucionit me persona kryesisht nga Berati, dhe njihej si „Gazi“. ……………………………

  https://shqiptarja.com/lajm/ofl-nw-berat-u-kwrkon-tw-justifikojnw-pasurinw-dy-tw-dwnuarve-pwr-trafik-droge-nw-itali?r=kh1

  Fatmir Mediu, Bogdani, anderen Berisha Kriminellen hat man den Diplmoten Status fuer US Reisen weggenommen.

  NATO Kriminelle, mit dem verurteilten Betrüger und Drogen Boss: Fatmir Mediu

  7 Grundstücks Beamte von Berat werden nun angeklagt, welche in der Innenstadt, einfach die Kadaster gefälscht haben, geändert haben, wertvolle Grundstücke im Antiken Museums Bereich, der total geschützt ist, einfach abädnerten

  Like

 2. Was für Idioten die Hajri Brüder sind, Original von Edi Rama, und den Deutschen Politik Deppen aufgebaut, wenn man alle Beweise selbst liefert, sich von der eigenen Überwachungs Kameras filmen lässt, rund um die Spuren Beseitigung und Ermordung des Jan Prenga, einem Berufsverbrecher, der nicht seine Drogen Schulden bezahlte. Über 100 Telefonate machten die Idioten, die 2015 schon auf dem Papier festgenommen waren, ebenso ihr Golden Komplex, in der Comedy Show des Berufsverbrechers Edi Rama, Samir Tahiri, EU finanziert vor allem, beschlagnahmt war. Schein Festnahmen, Beschlagnahmen sind System in Albanien, dann gibt es Geld von der kriminellen EU Kaste.

  AIm Tausender Paket, können die Banden nun seit 20 Jahren ungehindert in Deutschland ihre Verbrecher Kartelle aufbauen, GEldwäsche betreiben und an Schulen und in Bordellen Kundschaft finden.

  Pikërisht ky që shihet në këtë foto është automjeti “Range Rover” i vjedhur në zonën e Kombinatit, në pronësi të një këngëtareje së tallavasë.

  Mberritja ne resport e Range Rover me trupin e pajete te Jan Prenges
  Ky automjet mban brenda trupin e pajetë të Jan Prengës, babai i 5 fëmijëve Jan Prenga, dhe në këtë foto duket qartë se në orën 12:32 po hyn në ambientet e kompleksit „Golden“ në Shijak.

  Në pritje të këtij automjeti, sipas prokurorisë ka qenë Altin Hajri, pronari i kompleksit „Golden“, që shfaqet pikërisht në këtë foto, me bluzë të bardhë dhe futet në bodrumin e kompleksit pikërisht në orën 12:33, për të parë situatën e pengmarrjes.

  Altin Hajri jashte resortit, pret mberritjen e rrembyesve me trupin e Jan Prenges
  Altin Hajri ka qenë në dijeni të plotë të kësaj pengmarrje, pasi nga verifikimet e tabulateve telefonike që kanë kryer prokurorët, ka rezultuar se pikërisht në datën 17 janar 2020, ai ka dhjetëra telefonata me personat që rrëmbyen Jan Prengën. Madje këto telefonata kanë qenë intensive deri në momentin, kur mjeti “Range-Rover” në 12:32 është shfaqur përballë kompleksit “Golden” dhe ka hyrë në bodrumin e këtij kompleksi.

   

  Like

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s