Vorsatz: Dr. Jung, Schäuble, Steinmeier und deren Verbrecher Partner in Albanien: von Fatmir Mediu, Agron Duka und dem Internationalen Drogen und Waffen Handel

Fatmir Mediu, ist vorbestraft wegen Drogen Handel, Mitglied im uralten Verbrecher Clan Mahmutaj, und verantwortlicher im grössten NATO Skandal mit der US Firma AEY, wo kriminelle Gestalten aus dem Pentagon, uralte Chinesische Muntion aus den verbleiten Kästen umpackten in lächerliche Pack Kartons und dafür über 300 Millionen $ kassierten, wo die Geschichte sogar verfilmt wurde. War Dogs in 2016.[9]

Chef Patrone, des  „Pëllumb Petriti“ Verbrecher Kartelles, welche 342 Hektar Land stahlen wo es einen TAZ Bericht gibt. Partner von dem Amerikaner der US Albanischen Mafia wie Edi Rama: mit Efraim Diveroli.</a Die Verbindungen zur „Sacra Corona Unita“ bestens dokumentiert
Das führt tief in die US Waffen Betrugs Lobby der Juden und Rabbi Mafia auch als Manager von Michel Jackson.

James Jeffrey“: Macht Übernahme mit Kriminellen, durch die US Politik als System von Albanien, Türkei, Afghanistan, Kosovo, heute Syrien Deshalb wird zur Ablenkung die Bildung in Deutschland zerstört, das Renten und Gesundheit System und dann auch noch „Gender“ Schwachsinn und dumme Qouten Frauen überall.

Diveroli was born on December 20, 1985, in Miami Beach, Florida, the son of Ateret and Michael Diveroli. The family was Orthodox Jewish, strictly observing all traditional Jewish laws. His grandfather, Yoav Botach, is one of the wealthiest property owners in Los Angeles, and his uncle is celebrity rabbi Shmuley Boteach.[10][11]

Das Schwerverbrecher Kartell: Steinmeier – Ilir Meta mit seiner Frau Monika mit den Super Mord Verbrecher Kartellen u.a.

Fatjon Skenderi
.,+

Fatjon Skenderi (auch in Hannover), oder mit dem Kosovo Konsulat in Stuttgart immer dabei usw, oder das Konsultat in Essen, mit einer billigen Albaner Mafia Betrügerin: Auduena Stephen mit der Betrugs Politischen Consult „sprint “ ein besonders übeler Laden mit Steuergeldern finanziert

Auduena Stephen

Anduena Stephan in Tirana, mit der Betrugsmasschine der Deutschen Botschaft und dem Mercedes Vertreter
Zustände in Essen

Alles von Verbrechern und Idioten ohne Verstand kontrolliert, in NRW

Schäuble und der vorbestrafte Drogen Dealer: Fatmir Mediu: Profi Verbrecher und Betrüger und das war vor 15 Jahren bekannt.

Armeen im Griff der Konzerne Verteidigung als Geschäft

Vollkommen korrupt nun im Aufsichtrat von Rheinmetall: Dr. Franz Jung mit den Albaner Mafiosi: Fatmir Mediu (vorbestraft wegen Drogen Handel in Italien), Agron Duka (lt. wikileaks, mit dem Schwager Lefter Koka, die kriminellste Familie in Albanien und auch Gross Drogen Handel),

Der schon in Italien ebenso festgenommene und verurteilte Partner des Fatmir Mediu, Arthur Muhamtaj, brachte es dann in 2013 zum Posten des Vize Direktors der Albanischen Eisenbahnen, wurde nun mit 75 Kilo Kokain in Italien erneut erhaftet. Gross Drogen Schmuggel mit Containern und Drogen (400 kg Kokain in Marseille), die Deutsche Firma EMS, von einem vorbestraften Deutschen Kriminellen gegründet mit viel Bestechungsgeld im Hafen Durres, wurde sogar zum Aushänge Schild der Deutschen Botschafter, Regierung und Lobbisten etliche Jahre.

Die ProCredit, KfW Mafia, welche mit der Ehefrau von Vangjush Tavo die Cannabis Plantagen finanzierte ebenso mit der Albaner MAFIA als Partner der „Clan del Golfo“ die Kokain Verteilung in Europa und in Deutschland mit korrupten Deutschen Politikern. Drogen Plantagen und Import Finanzierung durch die Deutschen mit Edi Rama, Regierungs nahen Partnern, um EU Gelder zustehlen umzuleiten. ab 2014

You can also visit AZHBR-s webpage: Development Agency for Agriculture and Rural
http://www.procreditbank.com.al/en-us/azhbr

Zuständig ist die Ehefrau von Vangjush Tavo bei der ProCredit Bank, für die Anträge auf Gelder der Agrar Fund. Die Frau hat plötzlich 100.000 € nennt einen anderen Familien Namen, wie bei Mafia Politikern üblich. Original lsi: iLIR Meta Mafia, wo die Deutsche Botschafterin Susanne Schütz fleissig mitmacht, Christian Schmid mit dem LSI Verbrecher: Edmond Panariti

Others: Ehefrau von Vangjush Tavo, direkt in der ProCredit Bank unter anderem Namen angestellt, was System ist.
1) Bashkëshortja Znj. Suela Popa, gjendje e detyrimit të papaguar të huasë për shtëpi me vlerë 100 000 Euro.

Das Edi Rama Kokain Kartell mit Arber Cekaj, L. Morina, K. Broci im focus der Internationalen Geheimdienste

“Parajsa” turistike në Vlorë, ngritur mbi 342 hektarë bregdet, të vjedhura nga Artur (Genc) Shehu e Pëllumb Petritaj, kryebanditë të Fatmir Mediut.

“Parajsa” turistike në Vlorë, ngritur mbi 342 hektarë bregdet, të vjedhura nga Artur (Genc) Shehu e Pëllumb Petritaj, kryebanditë të Fatmir Mediut.

Brekëgrisuri Adriatik Llalla, që nga argat fshati me 8 klasë në malet e Gramshit, u bë kryeprokuror e latifondist tokash në Tiranë dhe plazhe, në bashkëpunim me klikën Berisha, Meta, Rama, Basha, zbatoi skenarin e kësaj grabitjeje gjigante, duke bërë “kokë turku” një kazmaxhi varrezash, të përdorur për firma fiktive, nga banda e avokatëve, noterëve, hipotekuesve, prokurorëve dhe gjyqtarëve të Vlorës, të cilët sot janë të lirë, në poste, me biznese dhe në arrati.

Duke nisur nga sot, “PAMFLETI”, në kuadër të “Vettingu-t” dhe procesit të sekuestrimit të çdo “tulle” pasuri fizike, të vjedhur  me akte kriminale, ka vendosur të rihapë dosjen e grabitjes gjigante të 342 hektarë toka, troje, parqe pyjore e plazhe, vijë bregdetare në Karaburun, Palasë, Zvërnec, Shën Vasil, Himarë, Dhërmi e Vlorë.E gjitha kjo i shkon në vëmendje SHBA, BE, SPAK dhe BKH, që sekuestron e parë në “xhunglën” Shqipëri, ta nisin nga kjo vjedhje gjigante, inskenuar prej politikanëve majtas-djathtas, e cila vazhdon të mbrohet prej tyre, si përfitues direkt në këto toka të vjedhura, duke futur në lojë dy eksponentë krimi, që bashkëpunuan me pushtetarë, zyrtarë të lartë të drejtësisë e të shtetit dhe me banda krimi të paguara.

Realizuesit e vjedhjes së tokave në vijën bregdetare të Vlorës janë Pëllumb Petritaj, kryetar i PR-Vlorë, dhe kryebanditi i trafikantit “gërdecar”, Fatmir Mediu.

Ndërsa tjetri është Artur (Genc) Shehu, padrino i Pëllumb Petritit, kryebanditi i masakrave, shkatërrimeve, trafiqeve e plaçkitjeve të vitit 1997 në zonën Vlorë-Fier, pjesë drejtuese e bandës mafioze të Albino Prudentino, një ndër bosët e klanit mafioz “Sacra Corona Unita”, që e kthehu Vlorën dhe Tiranën në qendra pastrimi parash me lojëra bixhozi.

Ende është në sirtarët e drejtësisë së Vlorës dhe në sirtarët e Adriatik Llallës e “1 miliardëshit” Xhezair Zaganjori, Dosja Penale nr. 266/2016, hapur për 342 hektarë tokë të vjedhur në Karaburun, Palasë, Zvërnec, Shën Vasil, Himarë, Dhërmi, të grabitura me letra false nga Pëllumb Petriti, i cili prezantohej si kryetar i partisë së (mos)kthimit të pronave (PR), me mandat të dhënë nga trafikanti shtetëror Fatmir Mediu.

Nga 15 muaj burgim, që kërkoi prokuroria “Llalla”, 3 vjet burg në mungesë, u dënua nga gjykata (10% e masës së dënimit të merituar), ky hajdut i 500 hektarëve toka me letra false në vijën bregdetare Karaburun, Palasë, Zvërnec, Shën Vasil, Himarë, Dhërmi, që ua shiti investitorëve vendas e të huaj, të cilët kanë ngritur “parajsat” turistike mbi toka të vjedhura, për të cilat do publikojmë fakte të reja skandaloze.

Ndërsa padrinoja i Pëllumb Petritit, kapobanda Artur (Genc) Shehu, u dënua me 9 vite burg në mungesë, pasi me ndihmën e tutorit Fatmir Mediu dhe bandës politike Berisha-Meta, ia mbathi në SHBA, prej nga nuk po kërkohet të ekstradohet, as prej bandës “Rama-Ahmetaj-Balla-Hyseni” (përfitues nga këto toka), ndërkohë që ka dosjen penale në Leçe-Itali, për pastrim parash krimi, si pjesë e klanit mafioz “Sacra Corona Unita”.

Nëse shteti, i detyruar prej presionit ndërkombëtar, nga 342 hektarë të vjedhur mundi të sekuestronte vetëm 220 hektarë tokë në Karaburun, me vlerë mbi 100 milionë euro, pasi pjesa tjetër ishte shitur e tjetërsuar në 4-6 pronarë, kanë mbetur edhe 104 hektarë në duart e bandës mafioze, politikanëve e familjarëve të tyre.

Këta kanë marrë “llokmat” nga kjo mega-vjedhje dhe e kanë mbrojtur, siç është rasti i familjes Berisha me 25 mijë m2, i Fatmir Mediut me 10 mijë m2, i Eli Farës me 1500 m2, i Adriatik Llallës me 2000 m2, i Ilir Metës me 18 mijë m2, i Xhezair Zaganjorit me 10 mijë m2, i Alket Hysenit me 15 mijë m2, i Ilirjan Muhos me 2500 m2 dhe i 25 gjyqtarëve, prokurorëve, noterëve, hipotekuesve, kryepolicëve, bashkiakëve e krye-tatimorëve, të Vlorës dhe Tiranës.

Skandal është krimi, që u bë mbi këtë krim, mbasi drejtësia e qelbur në korrupsionin e këtij akti kriminal dënoi me afate simbolike kryehajdutin Pëllumb Petriti, kryemafiozin Artur (Genc) Shehu dhe 2-3 pjesëtarë të bandës së zyrtarëve të hipotekës, komisionit të kthimit të pronave, noterëve, kadastrës, komunave, ndërsa 17 të tjerë i la të lirë e nëpër poste shtetërore edhe sot.

Për të maskuar e shpëtuar tokat e vjedhura, të mbetura jashtë sekuestros, por edhe për të justifikuar dënimin qesharak të realizuar prej dyshes Petriti-Shehu dhe bandës shtetërore, që mbështeti e mbrojti supervjedhjen, me porosi të Adriatik Llallës, i shpërblyer me 2000 m2 tokë në bregdetin e Himarës dhe me akuzë-pretencë të Ramadan Trocit e “recitim” të Albert Kuliçit e Urim Bucit, gjyqtarja që po konkurron për KLGJ dënoi me 18 vite burg varfanjakun Rajmond Mezi, kazmaxhiun e varrezave të Vlorës, që kishte hedhur firma në letra të bardha, i mashtruar për “5 lekë” nga kjo superbandë hajdutësh, me në krye Pëllumb Petritin e Artur (Genc) Shehun.

Por nuk është vetëm 342 hektarë në bregdetin Karaburun, Palasë, Zvërnec, Shën Vasil, Himarë, Dhërmi, pasi batërdia e vjedhjeve të super-bandës “Pëllumb-Artur”, me qendër krimi në kadastër, komuna, bashki, zyra noteriale e avokatore, hipotekë, në SHISH, prokurori dhe gjykatën e Vlorës, ka vazhduar në Panaja, Novoselë, Mifol, Ferras e deri bregdetin e grykëderdhjes së Semanit në Fier, ku vepronte banda tjetër e Fatmir Mediut e Ilir Metës, për të cilat do të publikojmë fakte të reja, në vazhdim. (Vijon…)./Pamfleti

 

Adresa ku jeton Artur Shehu ose Genc Shehu, kryemafizoi i grabitjes së tokave në bregdetin e Vlorës, por që nuk kërkohet ekstradimi nga shteti shqiptar

 

Arthur Shehu

Age 50-55 * Miami Beach, FL

http://pamfleti.net/parajsa-turistike-ne-vlore-ngritur-mbi-342-hektare-bregdet-te-vjedhura-nga-artur-genc-shehu-e-pellumb-petritaj-kryebandite-te-fatmir-mediut/

 

 

Keine Scheu mit Verbrechern, sondern Standard

Bes Kallaku

Die Betrugs Maschine begann schon mit Franz Josef Strauss, mit 2 Mercedes und einer Milch Fabrik vor 30 Jahren

Mercedes Pullman 600
Mercedes Pullmann 600 Enver HOxha

Gani Dreshaj: Kiez Größe in Hamburg der Kosovo Mord Mafia des Ramuz Haradinaj und Nachfolger des Osmani Clans

 

Standard System in Albanien: Kultur, Baufirma, Medien ein Mafia Construkt. Endrit Vejsiu festgenommen

Politiker als Ganoven

Der Bruder einer bekannten TV Moderatorin,Produzentin: Alketa Vejsiu wurde festgenommen, nach Morden und ferngesteuerten Bomben im Raum Lezhe. Die Frau ist von der Baufirma Orioan Construction ebenso Miteigentümer, dazu Medien: Lupenreine Mafia Frau wieder einmal und arbeitet auch für die Deutschen mit Telekom Albania, was die Deutschen abstossen wollen. D

Der Bruder;  Endrit Vejsiu, wurde mit 4 Handy Bomben, Militär Sprengstoff und Cannabis festgenommen, bei einer Fahrzeug Kontrolle

Pop und TV Stars. prominente Sängerinnen als Drogen Chefs Alles Normal in Albanien. Medien Imperien dienen der Geldwäsche, wie TV Sender auch von gesuchten Drogen Bossen aus der Türkei, welche neue Identitäten in Albanien erhielten. Fortschritte auf EU und Berlin Basis und Methode.

Producer and Tv Presenter at Klan Tv

Albania
Media Production
Current
  1. Revista Class / Digital Online Magazine,
  2. Class By Alketa Vejsiu (Event Designer & Wedding Planner),
  3. Orion Construction
Previous
  1. On Time Concept,
  2. Telekom Albania
Education
  1. Harvard Business School
Websites
  1. Company Website
  2. Personal Website

FOTO+VIDEO/ Arrestohet vëllai i Alketa Vejsiut, mina me telekomandë dhe kanabis në bagazh

30/09/2018 – 19:09

Në operacionin e policisë së Shtetit mëngjesin e sotëm në Lezhë, ku u arrestuan 4 persona, mes tyre edhe i kërkuari për vrasje Gentian Elezi, ka edhe të tjerë persona të arrestuar. Njëri prej tyre është edhe 29-vjeçari nga Tirana, Endrit Vejsiu.

Mësohet se Endriti është vëllai i moderatores së njohur Alketa Vejsiut. 29-vjeçari u arrestua në aksin rrugor Milot-Lezhë, ku kishte fshehur në makinën e tij tip “Opel”, 4 mina me telekomandë dhe 3 kilogramë kanabis.

“Si rezultat, u bë i mundur kapja e shtetasit Endrit Vejsiu, 29 vjeç, nga Tirana, pasi në aksin rrugor Milot – Lezhë, në kryqëzimin e Shënkollit, në mjetin e tij tip ‘Opel’ në një gomë rezervë në bagazh, u gjetën të fshehura 4 mina me telekomandë.

Ato ishin të paketuara me nga dy cilindra materiali të ngurtë të mbështjellë me natriban, të dyshuara lëndë plasëse e llojit TNT. Gjithashtu u gjetën edhe rreth 3 kilogramë lëndë e dyshuar narkotike kanabis sativa, e paketuar gati për shitje. Arrestimi i Vejsiut u bë për veprat penale „Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike“ dhe „Trafikim i lëndëve plasëse“.”, informoi policia.

Endriti ndryshe nga Alketa, e cila na e ka mbajtur të fshehtë, më parë ka publikuar shpesh foto në rrjetet sociale me moderatoren e njohur, disa prej të cilave mund t’i shfletoni më poshtë.

/portali DurresLajm/