Land unter in Durres, mit dem KfW Kanalisations Projekt und im Hafen funktioniert nicht das TIMS Poizei System

Fiere, Berat, Durres, Vlore, Sarande, Shkoder: Gestank überall, Demonstrationen, von den Betrugs Infrastruktur Projekten der KFw, Weltbank, EU verursacht. Das gab es im Kommunismus nicht

Regen in Durres, mit der neuen Kanalisation, ohne Abschluss ins Meer und deshalb Land unter erneut gestern.

VIDEO/ Shiu përmbyt Durrësin, ujërat e zeza dalin në sipërfaqe

 

Postuar: 03/09/2018 – 11:26

Reshjet e shiut mëngjesin e sotëm kanë shkaktuar përmbytjen e rrugëve të qytetit të Durrësit të cilat janë bërë të pakalueshme pasi në sipërfaqe kanë dalë edhe ujërat e zeza. Situata më e rënduar është në rrugën “Egnatia” dhe atë “Mujo Ulqinaku”.

Problematike shfaqetn edhe rrugët “Taulantia”, “Aleksandër Goga”, kryqëzimi te stadiumi si dhe rrethrrotullimi te Stacioni i Trenit si dhe rruga “Pavarësia” në plazh dhe Ura e Dajlanit.

E bllokuar është edhe unaza e qytetit, ndërsa trafiku në Durrës është tejet i rënduar, me radhë të gjata makinash, pasi disa akse janë tërësisht të pakalueshme.

/portali DurresLajm/

Video:
Na bëni like në facebook!:

 

 • 25 Gusht, 21:19

  Shkodër, Buna kthehet në moçalishte, banorët: Turp! Situatë e papranueshme

 

 

 • 28 Gusht, 16:10

  Ujërat e zeza ‘pushtojnë’ lumin Osum në Berat, banorët: Era e keqe ndihet kudo

 

Das Edi Rama Kokain Kartell mit Arber Cekaj, L. Morina, K. Broci im focus der Internationalen Geheimdienste

Überall in der Bildung die Dümmsten und gefährliche Ideologen, wie man an dem Gender Schwachsinn sieht, ebenso ein Georg Soros Produkt. Der Skhoder Richter Artan Broci, als System. uralter Geldwaesche und Betrugs Adel der PS Partei ist aktiv, wie schon unter Fatos Nano, Edi Rama vor ueber 15 Jahren mit Kristian Broci und L. Morina und Andi Harasani.

Der Kokain Grosschmuggel der Albanischen Regierung nach Deutschland, mit dem Clan del Golfo, beschaeftigt den Bayerischen Innenminister Joachim Herrmann und im April wurde mit dem Namen: Jansen :: Arber Cekaj, alias Kulicaj in Duesseldorf festgenommen.

 

Direkte Verbindungen des Edi Rama mit bekannten Kokain Dealern wie K. Broci. L. Morina, welche Partner von dem Ex-Abgeordneten Andi Harasani sind in der Firma TEA OIL S Italia Sh.P.K. wobei Andi Harasani als vollkommen korrupter Politiker in 2005 in die USA floh, erst 2013 zurueck kam. Broci und L.Marina bekannte Freunde des Edi Rama, sind direkte Partner im Kokain Mega Geschaeft mit Bananen und von Arber Cekaj, alias Arber Kulicaj, festgenommen im April 2018 in Duesseldrof mit dem Namen: Jansen

Alles sind im Geldwaesche Geschaeft aktiv, rund um Hotels und illegale Appartemend Blocks an der Kueste. Immer dabei auch im Kokain Grosshandel, sie SP Vertreter, schon bei der Festnahme von dem Enkel von Enver Hoxha

Albaner Drogen, Kokain werden in Tonnen beschlagnahmt, nachdem man erneut die Drogen Plantagen und Verteiler finanzierte.

Kokaina në Durrës/Pendohet Arbër Çekaj, nxjerr dy emra biznesmenësh shqiptarë

 • You can also visit AZHBR-s webpage: Development Agency for Agriculture and Rural

  http://www.procreditbank.com.al/en-us/azhbr

  Zuständig ist die Ehefrau von Vangjush Tavo bei der ProCredit Bank, für die Anträge auf Gelder der Agrar Fund. Die Frau hat plötzlich 100.000 € nennt einen anderen Familien Namen, wie bei Mafia Politikern üblich. Original lsi: iLIR Meta Mafia, wo die Deutsche Botschafterin Susanne Schütz fleissig mitmacht, Christian Schmid mit dem LSI Verbrecher: Edmond Panariti

                 Publikuar në : 17:07 – 04/09/18

  Kapja e 613 kg Kokainë në zonën e Durrësit në muajin Shkurt 2018, prej muajsh nuk ka mobilizuar vetëm Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për hetimin e kësaj çështje, por në këtë dosje janë angazuar maksimalisht dhe autoritet e Drejtësisë Gjermane.

   

  Prej muajsh në Gjermani, ndodhet i arrestuar Arbër Çekaj, njëri nga njerëzit kryesorë të këtij grupi kriminal,ku në kontinjerin me banane të kompanisë së tij “Arbri Garden”, u sekuestrua dhe sasia rekord e kokainës së mbërritur nga Shqipëria nga Ekuadori.

   

  S’dihet se çfarë provash kanë arritur të sigurojnë Gjermanët për dërgesën prej 613 kg kokainë të mbërritur në Shqipëri, por kujtojmë që falë një hetimi që gjermanët kanë pasur, në 14 maj 2018, në zonën e Bavarisë, policia e këtij shteti ka sekuestruar 1.8 ton Kokainë e fshehur brenda në banane.

  Në këtë operacion ishin përfshirë 500 forca policore.

  “Është një prej sukseseve më spektakolare në luftën me mafian e narkotikëve në historinë e Republikës Federale Gjermane” kështu deklaroi Ministri i Brendshëm Joachim Herrmann.

  Ministri gjerman theksoi se “qëllimi është gjithashtu të zbulojmë strukturat organizative të autorëve”.

  Sipas burimeve të prokurorisë, ka shumë gjasa që të dyja këto episode trafikimi të kokainës nga Kolumbia në Gjermani e Shqipëri, mund të kenë lidhje me njëra-tjetrën ndaj dhe hetues Gjermanë kanë shfaqur interes të vazhdueshëm për këtë çështje.

  Nga hetimet e nisura në Prill 2017 policia Gjermane arriti të zbulojë rrolet e gjithsecilit në këtë trafik kokaine e cila vinte nga Ekuadori e fshehur në kuti bananesh.

  E njëta skemë me atë të kokainës së kapur në kompaninë “Arbri Garden” të Arbën Çekaj.

  Burimet thanë se Çekaj është marrë disa herë në pyetje nga Drejtësia Gjermane, dhe besohet se ai ka vendosur të bashkëpunojë me autoritet në këmbim të mbrojtjes së jetës në Gjermani, duke treguar atë çfarë di, në këtë trafik ndërkombëtar të kokainës.

  Si pasojë e bashkëpunimit me Gjermanët, drejtësia e këtij shteti vendosi të refuzojë dhe ekstradimin e tij në Shqipëri, pasi siç dihet në vendin tonë Çekaj po ndiqet penalisht së bashku me dy persona të tjerë për “Trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike”.

  Në dëshminë e tij, Çekaj besohet se ka nxjerë disa emra biznesmenësh bashkëpuntorë të tij në trafikun e kokainës.

  Dyshohet se mes emrave është K. Boçi dhe L. Morina, që sipas dëshmisë janë pjesë e këtij trafiku ndërkombëtar të Kokainës.

  Të dy personazhet janë të lidhur fort me qeverinë “Rama” dhe ministrat e tij, ndërkohë që investimet e Boçit dhe Morinës në territorin Shqiptar shkelqejnë, kryesisht në tregun e naftës dhe tregun e hotelerisë.

  Boçi njihet si një nga aksionerët e kompanisë “TEA OIL ITALIA” SH.A, ku pjesë e kësaj kompanie është bërë në 22 prill 2014, ku së bashku me ish-deputetin e PS Andis Harasani kanë blerë së bashku 40 për qind të aksioneve të kësaj kompanie nafte, me një çmim total të deklaruar prej 14 milion lekë të vjetra.

  https://tiranatoday.com/kokaina-ne-durrespendohet-arber-cekaj-nxjerr-dy-emra-biznesmenesh/

  Meta pronari i vërtetë i 613 kg kokainë të kapur në Durrës, ministri i LSI Panariti i dha “Arbri Garden” grantin 264 mijë USD. Pronari, i afërm i Agron Kuliçit

  lir Meta i lidhur me kompaninë “Arbi Garden” që iu bllokuan dhe sekustruan sot mbi 613 kilogramë kokainë në Portin e Durrësit. Madje mësohet se është pronari i vërtetë i kësaj sasie droge bashkë dhe me njerëzit e Sali Berishës.

  Schools and Universities are Liberals’ Trojan Horse for New World Order Indoctrination

  The political battleground in the United States is not to be found on the streets and public squares, but inside of the classrooms, where dangerous ideologues are more concerned…

   

  https://tse2.mm.bing.net/th?id=OIP.9IlUkRdPU96NL9ZlrwkviAHaHZ&pid=15.1&P=0&w=300&h=300

  Sohn des Edi Rama: Gregor Rama, was Alles sagt: 60.000 $ Maybach Brille, mit Sicherheit echt.

   

  Ergys Hoxhaj

  Ergys Hoxhaj Audi S 8

  Audi S8 Ergys Hoxhaj in Phristina
  Offensichtlich duldete Edi Rama, sogar Erpressungen mit Pistole von E. Shullazi, mit der Begründung, das er zu LSI (Ilir Meta Mafia) gehört u.a. wurde ein Grundstücks Agentur Chef: Ilirjan Muho, gezwungen eine Tankstelle, ein 3.000 qm Grundstück in Kavaje, an Shullazi zu übereignen, unterrichtete Edi Rama, der das akzeptierte. *
  Ergys Hoxha beim Präsident

  Strategische Projekte Edi Rama u.a. mit der Betrugs und Drogen Mafia die Medien stehlen und kontrollieren

  Den Drogen Handel finanzieren die Deutschen ebenso, direkt aus den gestohlenen Gelder des EU Agrar Fund, der über die KfW eigene ProCredit Bank abgewickelt wird, der Verwendung ist genau vorgeschrieben. Damit wurden auf über 100.0000 Hektar Land Cannabis Plantagen Landesweit finanziert.
  Arber Cekaj, richtiger Name „Kulicaj“ wollte seinen Namen ändern in Arber Jansen, dem Familien Namen seiner dänischen Ehefrau, denn dumme Frauen laufen Gangstern und Terroristen nach, wie die Politiker. Unter diesem Namen operierte er in Deutschland und eine Legende ist, Tradition die dummen Frauen, welche Terroristen, Kopfabschneider Drogen Bosse und jeden Afrikanischen Drogen Händler ebenso als Mann nehmen.

  Drogen Pate: Edmond Panariti – Christian Schmid

  Das Nr. 1 Kokain Kartell von Medillin importierte mit der Albaner Mafia direkt 12 Tonnen Kokain über Hamburg, die Kühlanlagen in Albanien wurden aus den gestohlenen EU Geldern (IPARD Agrar Fund https://ec.europa.eu/agriculture/enlargement/assistance/ipard_en ) finanziert, der Typ ist auf der Flucht in Deutschland mit Sicherheit unter verschiedenen Namen: Arber Kulici, letzte ID: Arber Cekaj. Partner mit dem Bundesminister Christian Schmid (CSU) der Edmond Panariti empfing und der andere Kollegen der Drogen Kartelle, hat die beste Partnerschaft mit Steinmeier: Ilirl Meta und Edi Rama

  Eduard Ndocaj und der Mafia PM von Albanien wollte einen Richter kaufen am EU Menschenrechtshof

  Profi Idioten ohne reale Erfahrung von Georg Soros, haben das Justiz Desasterf mit den dummen und korrupten „Camorra“ Banden der Deutschen und EU Botschaft mit der IRZ-Stiftung erneut.

  Wie kann man so dumm sein, so eine Gestalt als Berater zuholen.

  About Darian Pavli

  Darian Pavli is senior attorney for the Freedom of Information and Expression Program of the Open Society Justice Initiative. He was previously the southern Balkans researcher for Human Rights Watch and a senior attorney for the Organisation for Security and Cooperation in Europe’s mission in Albania

  echr-confirm-inappropriate-approach-of-the-albanian-government-to-its-judge-08-30-2018

  ECHR Chides Albania’s ‚Inappropriate‘ Attempt to Sway Ruling

  After a leaked taped conversation was published, apparently showing an Albanian official trying to influence a European Court of Human Rights judge, the court has called it ‚inappropriate‘ – but insisted it did not change the court’s decision.

  beschlagnahmt der illegale Boot des Dumm Gangsters Eduard Ndocaj, Ex-Abgeordneter und |Fan von Klement Balili in Sarande,dem Pablo Escobar des Balkans

  typische Edi Rama Politik mit Kriminellen, denn auch in Sarande hat Eduard Ndocaj, 12.00 qm Grund besetzt baut dort seine 20 igste Villa, benutzt das als Schmuggler Basis, denn dort war das Boot gefunden worden, was mit Verwandten auf Diebstahls Tour in Korfu heimlich war.

  Vidhnin gomone në Korfuz dhe i fshihnin në shtëpinë e Eduart Ndocajt, arrestohen dy të afërm të ish-deputetit

  Arrestohen dy të afërm të Eduard Ndocaj për vjedhje gomonesh gjatë një aksioni në Sarandë. Burime për Shqiptarja.com bëjnë me dije se të arrestuarit janë …

  die dumme EU Botschafterin: Romana Vlahutin lügt herum, über EU Jobs die es nicht gibt.

  Die Theater Show geht weiter, wo man nur noch zum Geld stehlen kommt, mit Phantom Projekten und real Albanien, keinerlei Funktion der Institutionen hat.

  350 qm Villen stehen zum Verkauf in Albanien fuer 200.000 Euro. Die Mafia Lady aus Kroatien, ohne Kompetenz und Verstand wie die Deutsche Botschafterin Susanne Scvhuetz, kaufte fuer 1,9 Millionen Euro, wo eine Nachbar Ville mit Neuverkaufspreis,vom selben Bauherren |Samir Mane schon fuer 850.000 Euro zum Verkauf stand. Die Villen werden heute mit 400.000 € verkauft und verramscht.

  EU Verbrecher Bande in Tirana, der Inkompetenz

  European Commission Refuses to Confirm Vlahutin’s New Job

  In an interview with Top Channel on September 1, former EU Ambassador Romana Vlahutin confirmed that she will continue to work with the European Commission, claiming that she „will work with the General Secretary,“ presumably of the European External Action Service (EEAS), the diplomatic arm of the European Commission. Sources of Exit..

  Die dumme und korrupte Selbstdarstellerin Ex-Botschafterin will nicht das Land verlassen

  Das gab es noch nie, nicht einmal im Bürgerkrieg, das die EU Botschafterin mit Schwerbewaffnenten Leibwächtern herum lief. Anders der neue Italienische EU Botschafter der aus dem Sicherheits Apparat kommt.

  2 Schwerbewaffenete Leibwächter für Romana Vlahtuin
  der Italienische EU Botschafter geht mit Hund spazieren in Tirana

   

  What Is Vlahutin Still Doing Here?

  It has become customary, in these last 25 years, for something curious to happen with the major part of important diplomats serving in Albania. Something that transforms them from the normal, common people they are in the countries they come from, to superstars of a country where transition doesn’t seem to have an end in…

  Keine Funktion das teure elektronische Steuersystem eine der Betrugs Ideen der ausl. Betrugs Berater und Consults.

  Millions of Euros Spent on Non-Functional Cash Registers

  Millionen Euro Spent auf nicht-funktionalem Cash Register

  Millions of Euros Spent on Non-Functional Cash Registers

  The Albanian government has decided to spend over 1.9 billion lekë to improve the way cash register data are reported to the General Directorate of Customs and Taxes, as it has determined that the current data are often “erroneous” and insufficient to calculate the revenue of a business. At the end of July, Tax Control…

  8 hrs ago
  Ëngjëll Agaçi

  Umfangreiche Kontrollen auf Waffen nachdem der Mafiosi: Arjan Ferracaku hingerichtet wurde in Shkoder

  Viele Morde auch rund um die Lebensmittel Mafia, Erpressung und Betrug. Fast Food Ketten sind von frueher erstklassigen Lokalen zur kriminellen Skandal Orgien in Tirana, der Kueste geworden, wo seit 10 Jahren die Besitzer scnell wechseln und viele Lokale wurden geschlossen oder von der Bevoelkgerung sabotiert. Besonders schlimm Sarande, die Ksmali Mafia, Shengin und Durres ist immer im Sommer dabei. Die Touristen sind schon seit 3 Wochen abgereist. Kriminelle betreiben in Durres Currilla Discos, oder die Disko Havanna ist ebenso fuer Steuerbetrug und Schiessereien bekannt. Die Shkoder Polizei Aktionen nach etlichen Hinrichtungen.

  3 der Festgenommen, wurde wie immer trotz Waffen Besitz (6 Jahre mindest Strafe per Gesetz) erneut umgehend freigelassen.

  Geldwaesche, Grundstuecke Besetzungen und dann schnell mit gefaelschten Unterlagen verkaufen, die einzige Regierungsform dummer Krimineller rund um Edi Rama und in Fortsetzung, als System.

  Der in Skhoder hingerichtete Mafiosi: Arjan Ferracaku fuehrte zu umfangreichen Polizei Kontrolllen auf Waffen in Autos.

  Er war mit Politikern verwandt, baute illegal das Hotel FANTAZIA in Skodher an der Nataionlstrasse und bei Fluss Buna. Er hatte Konflikte mit den Nachbarn und bezahle Bussgelder nicht in Skhoder auf Grund vieler illegaler Taetigkeiten

  Vrasja e biznesmenit Ferracaku, dy pistat e hetimit: Konflikti për hotelin dhe gjobat
  Report Tv ka mësuar se dy pistat kryesore ku po heton policia për vrasjen e biznesmenit Ferracaku në Shkodër, janë ato të konfliktit për hotelin dhe mospagesën e gjobave.

  Vrasja me breshëri plumbash, dyshohet se biznesmenit Ferracaku i vuri gjobë një grup kriminal

  Redaksia 2 Shtator, 11:18 | Përditesimi i fundit: 2 Shtator, 20:18

   

  [Rrit madhesinë e shkrimit] [Zvogëlo madhesinë e shkrimit]

  SHKODER – Vrasja e Arjan Ferracakut në Shkodër, është vazhdim i një sërë atentatesh dhe ekzekutimesh në këtë qytet. Report Tv mëson se pista kryesore ku janë përqëndruar hetimit e Policisë, lidhet me një ngjarje të një viti më parë. Arjan Ferracaku dhe familja e tij janë pronarë të Hotel “Fantazia” në Shkodër dhe një vit më parë janë përfshirë në një konflikt me biznesin fqinj.

  Konflikti sipas burimeve nga Policia e Shkodrës ka qenë i përmasave të mëdha pranë këtij Hoteli, i cili ndodhet pranë Urës së Bunës, aq sa është dashur ndërhyrja e Policisë.

  Gjithashtu burime nga Policia e Shtetit i thanë Report Tv se ka dyshime që ndaj Arjan Ferracakut të jetë vendosur gjobë nga një grup kriminal në Shkodër i cili është shumë aktiv kohët e fundit. Por kjo gjobë jo vetëm nuk është paguar nga 30-vjeçari, por ai madje as nuk e kishte marrë parasysh. Vrasja e Arjan Ferracakut sipas të dhënave nga grupi hetimor, besohet se është ndërmarrë nga një grup kriminal, i mirëstrukturuar në Shkodër. Policia ka të dhëna për këtë grup, emrat e të cilëve vitin e fundit janë përmendur edhe publikisht, por deri më tani nuk ka persona të shoqëruar nga ata. Arjan Ferracaku ishte një emër i njohur në qytetin verior. Më herët Report Tv njoftoi se viktima ishte nipi i ish-deputetes socialiste Mimoza Hafizi, por nga të dhënat më pas rezultoi se kjo nuk ishte e vërtetë. Megjithatë ai ka lidhje familjare me një tjetër ish-deputete, Mirela Ferracaku, me të cilën ishte kushëri.

  Ka dy dëshmitarë që besohet se mund të kenë njohur autorët dhe këta persona janë marrë në mbrojtje. Për policinë ata konsiderohen çelësi i zbardhjes së ngjarjes. Sipas burimeve nga grupi hetimor kanë qenë dy autorë, ku fillimisht 30-vjeçari është qëlluar nga një distancë më shumë se 30 metër, pasi ishte mbi kalë dhe më pas atentatorët janë afruar përsëri dhe e kanë qëlluar nga afër, rreth 15 herë. 10 të shoqëruarit e tjerë në polici, nuk kanë dhënë detaje që mund të zbulojnë personat që vranë 30-vjeçarin.

  Autorët i kanë marrë Arjan Ferracakut portofolin dhe telefonin, dhe këtë gjë dyshohet se e kanë bërë që ngjarja të duket si grabitje. Por fakti që kanë qenë dy persona, që e kanë qëlluar fillimisht nga larg dhe më pas nga afër, tregon se kemi të bëjmë me një vrasje mafioze.

  Me vrasjen e 30-vjeçarit Shkodra tronditet për herë të 6 brenda pak muajve. Balancat në këtë qytet janë prishur që me atentatin që iu bë Lulzim Kullës më 13 janar 2018. Më pas kemi të vrarë në 18 qershor, 60-vjeçarin Mehdi Kavaja. Ai u qëllua me një plumb në kokë brenda një servisi dhe vrasja dyshohet se është bërë pasi nuk u pagua gjoba.

  Në korrik 2018 vrasjen e ish-policit, Boran Bërcana dhe bashkëjetueses së tij Silvi Ndoci, te ekzekutuar brenda një makinë. Më pas në muajin gusht është vrarë kunati i Lulzim Kullës, Fatbardh Lici. Edhe në këtë vrasje pistat e hetimit, janë përqëndruar të përplasja mes bandave. Hetuesit dyshojnë se Arjan Ferracaku është vrarë nga e njëjta dorë që u ekzekutuan edhe Boran Bërçana, Silvi Ndoci, Fatbardh Lici dhe Mehdi Kavaja.

  Ndërkohë pak ditë më parë në Shkodër janë zhdukur pa lënë asnjë gjurmë Gëzim Hysa dhe Agron Mollaj. Nuk përjashtohet pista e vrasjes apo ndonjë konflikti që ata mund të kenë patur. 5 të vrarë dhe dy të zhdukur brenda pak muajve në Shkodër, ngre alarmin se në këtë qytet përplasjet mes bandave kanë marrë përmasa të mëdha. Situata bëhet edhe më e rëndë pasi asnjë prej këtyre vrasjeve nuk është zbardhur nga policia. Situata në Shkodër ka detyruar për të dytën herë të çojë atje vetë Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë Ardi Veliu.

  http://shqiptarja.com/lajm/vrasja-e-biznesmenit-ferracaku-dy-pistat-e-hetimit-konflikti-per-hotelin-dhe-gjobat

   

  33 Tonnen illegale Waren beschlagnahmt

   

   

  Bllokohen 33 ton produkte të skaduara

   

  Postuar: 02/09/2018 – 10:36

     Në kuadër të kontrolleve për produkte të skaduara, AKU ka evidentuar një subjekt i cili do të shpërndante në treg 33 ton produkte me afat të kaluar.

  Gjatë kontrollit të ushtruar nga trupa inspektuese e AKU-së, rezultoi se subjekti “IN FOOD” shpk kishte 2 ambiente (magazina) në Shkozë dhe Rinas ku ruante produktet me qëllim shpërndarjen në treg.

  Konkretisht, në magazinën e parë me adresë në Shkozë u konstatuan kushte higjeno-sanitare të papërshtatshëm si dhe 24 ton produkte me afat përdorimi të kaluar të cilat ruheshin në të njëjtin ambient me produktet e rregullta.

  Për më tepër në produktet (makarona) të cilat ishin brenda afatit të përdorimit u gjendën prani të insekteve gjë që sjell rrezikshmëri të sigurisë ushqimore

  1. çokokrem 400 gr X 11313 copë/ sasi 4525 kg
  2. cokokrem 800 gr X 9839 copë/sasi 7871 kg
  3. makarona 500 gr X 10203 copë/sasi 5101 kg
  4. lëng frutash 0.2 l X 25289 copë/sasi 5077 kg
  5. konfleks 250 gr X 5700 copë/sasi 1435 kg

  Ndërsa në magazinën që posedonin në Rinas, u konstatuan 8.8 ton produkte të skaduara.

  1. Peshk Ton e Markës Perios 1200gr x6858 copë/sasi 8,229 kg
  2. Biskota Hop Te Embla 1200gr x298copë/sasi 357 kg
  3. Biskota Hop Te Kripura 1200gr x213 copë/sasi 255kg

  Veç të tjerash subjekti “IN FOOD” shpk nuk ka përmbushur detyrimin ligjor sipas nenit 24/1 të ligjit të ushqimit, ku duhej të njoftonte menjëherë AKU-në që këto produkte kishin kaluar afatin e përdorimit.

  Për sa më sipër ndaj subjektit është marrë masë administrative gjobë 1.000.000 lekë, bllokim të produkteve me destinacion asgjësim si dhe mbyllje të menjëhershme të aktivitetit.

  Ndërkohë AKU do të vijojë verifikimet e mëtejshme duke kërkuar bashkëpunim edhe me instancat e drejtësisë për një kontroll më të detajuar ndaj këtij rasti.

  Autoriteti Kombëtar i Ushqimit me qëllim garantimin e sigurisë ushqimore, i bën sërish thirrje edhe operatorëve të biznesit ushqimor që të jenë të kujdesshëm në blerjen e lëndëve të para – produkte shtazore dhe jo shtazore duke kërkuar e marrë nga furnitorët vetëm produkte me etiketë dhe të shoqëruara dokumentacion të plotë veterinar e fiskal – pasi është një detyrim ligjor i tyre përveçse përbën një masë tepër të rëndësishme për sigurinë ushqimore të klientëve të tyre.

  /portali DurresLajm/

   

  https://durreslajm.al/aktualitet/bllokohen-33-ton-produkte-te-skaduara

  Fast food, “vrasësi i heshtur” i shëndetit të konsumatorëve

   

  Postuar: 02/09/2018 – 17:59

  Përdorimi i ushqimeve të shpejta është pa dyshim në majat më të larta. Ushqimi i shpejtë pa dyshim që është dhe shumë i shijshëm, por jo me vlera të larta ushqyese.

  Edhe pse konsumatorët janë të ndërgjegjshëm që ai është i dëmshëm për organizmin, përsëri duket se nuk i rezistojnë dot një sufllaqeje me salcë të kuqe dhe mustard.

  Mjafton të kesh dëshirë për të konsumuar një sanduiç, sufllaqe apo picë dhe shërbimi taksi ta siguron atë kudo që të jesh, brenda pak minutave. Moshat e reja janë konsumatorët më të rregullt të kësaj menyje.

  Qytetarët theksojnë se i dinë pasojat e përdorimit të këtij ushqimi, por shpesh detyrohen nga rrethanat, që të përfundojnë duke ngrënë në Fast Food-e.
  “Ushqim i shpejtë, një vrasës i heshtur”, ky është mendimi i bluzave të bardha.

  “Ka një ndikim shumë negativ në shëndetin e fëmijëve, të cilët nuk hanë mëngjes në shtëpi, por shkojnë dhe hanë në fast food-et pranë shkollave. Këto ushqime nuk kanë lëndët ushqyese të domosdoshme për trupin e fëmijës. Madje ato konsiderohen si vrasës të heshtur”, shprehet mjeku Ramazan Buçi.

  Sipas mjekut, ushqim i shpejtë përkthehet në obezitet të shpejtë, çka do të thotë se konsumatori është i ekspozuar ndaj sëmundjeve të rrezikshme. “Obeziteti favorizon aksidentet vaskulare të trurit dhe zemrës dhe njëkohësisht të veshkave”, tregon mjeku.

  Top Channel

  /portali DurresLajm/

  Video:
  Na bëni like në facebook!:
  Erpressung von geschaeftsleuten als reale Regierungspolitik, welche nur von Erpressung lebt.

   

  Gefälschtes Oliven Öl, Safran und Trüffel, Pestizde

  Über den Lebensmittel Dreck im EU Stile, der inzwischen in Tirana und in Touristen Hotel und Lokalen verkauft wird. In Deutschland sind Gewürzmischungen durch die Geschacksverstärker, stark mit Salmonellen verseucht, wie das Institut für Risikobewertung auf der Website festhält.

  Nachdem Deutschland mit der KfW, ProCredit Bank mit der Albaner Mafia den Diebstahl der EU Agrar Funds organisierte, die Cannabis Platagen finanzierte aufbaute, ebenso Gelder direkt an illegale Lagerhallen mit Kühl Technik für den Kokain Import mit Bananen für die Verteilung in Europa, wurde die Mittel radikal gekürzt, auch mit neuen Auflagen versehen. Erhebliche Budget Kürzungen gibt es deshalb für die Agrar Förderung.

  Haupt Arbeitgeber ist die Landwirtschaft in Albanien, welche mit Vorsatz zerstört wird, damit man den EU Lebensmittel importieren kann, ein Geschäft der korrupten EU Commission, welche mit Vorsatz Albanien genauso vergiftet, wie Deutschland und EU Länder durch u.a. von Bayer, Monsanta gekaufte Politiker und Lebensmittel Institutionen. Albanien hatte überall Gewächshäuser, Obstplantagen, ein System was sogar die Israelis kopierten. Alles wurde zerstört, ging in den Grundstücksräubereien unter, damit die EU Agrar Überschüsse und uralte Pharma und Lebensmüll der EU in Albanien verkauft und exportiert werden konnte.

  Lebensmittelwarnung.de
  Das Portal der Bundesländer

  Gangster und der Lesben Club der SPD HIrnlosen:
  Lefter Koka, Barbara Hendricks
  Drogen Pate: Edmond Panariti – Mafia Boss: Christian Schmid

  Die Mafia Politiker arbeiten im Baugeschäft, bei der Geldwäsche lieber und illegalem Bauen mit gestohlenen Grundstücken.

  https://i1.wp.com/www.gazetadita.al/wp-content/uploads/2018/08/vlcsnap-2018-08-26-19h23m43s123.png

  Gefälschtes OLivenöl ist in allen Supermärkten in Tirana, oft auch mit Süden an den Landstrassen, durch illegale Händler, welche nur Ediketten aufkleben. Schwer kritisiert sind die Zuständ auch vom Vorstand der Oliven Öl Produzenten, wobei die Italiener sowie 80 % der Ernte aufkaufen, es teuer auch als „Toskana“ Öl verkaufen.

  ten: 

  – „Al Saranda“ mit NiPt L21303004C Adresse Tirana, die Lieferung der Partie ohne Ablaufdatum 31.12.2019

  – „Jolant Ltd“ mit NiPt L52318026U Adresse Tirana, die Lieferung der Ware auf

  skadence 2020.02.20

  – „Leart Iljazi-“ (Qeparo) mit NiPt L66906501J mit Adresse Vlora, die Lieferung der Ware auf

  2018.01.05 Produktion

  – „O & amp; B / Stern Saraci „mit NiPt K81318012E Adresse Tirana, die Lieferung der Partie Ablaufdatum 2020.03.07

  Oft stark mit Pestizden belastet, importiert und ohne jeden Geschmack. Selbst Kartoffeln oft aus Mazedonien haben hohe Nitrat Werte.

  Po vritemi duke ngrënë!

  Shpërndaje në Facebook
  Tweet në Twitter

   

  Nga Artan Fuga

  Dje bëra pak pazar aty nga plazhi në Durrës. Por, se mos vetëm aty!

  Gjeta ide! Ishin të mëdha, më të mëdha sesa isha mësuar t’i shihja ato zakonisht. Por, fjala “ide” më gënjeu. Kisha kohë pa i provuar. Qysh herët fare kur në oborret e shtëpive tiranase kishte pemë që prodhonin këtë frut të mrekullueshëm me gjasa të ardhur herët nga vendet e Azisë.

  Kur i provova në shtëpi ishin fruta pa shije, pa erë, sikur haje kashtë. 7000 lekë të vjetra kilja!

  Pjeshkët e mëdha. I futa në frigorifer t’i provoja të ftohta! Cfarë të haje. Sikur haje ta zemë ndonjë top tenisi. Pa shije, pa erë, pa aromë.

  Bostani më doli kastravec!

  Aman mos mos përzjeni gjinitë e frutave dhe perimeve sikurse përzjejnë gjinitë e gazetarisë disa media, apo gjinitë e tekstit disa gjoja historianë që në vend të shkruajnë histori, prodhojnë fjali plot me propagandë nacionaliste pa asnjë metodologji.

  Rrushi kokërmadh. I bardhë. Më tentoi. Ha një kokërr asnjë shije. Vazhdoj ha, pa erë, pa shije, pa asgjë, neutral.

  Me çfarë të vazhdoj? Me bostanin!

  M’u duk se kisha blerë gjithsejt nja dhjjetë kile pesticide dhe i kisha futur në frigorifer për të ngrënë.

  Kërkoj ndonjë informacion për sasinë e lejuar të pesticideve në fruta e perime!

  E kërkoj në media! Hiiiiiç! E kërkoj në agjencitë shtetrore që duhet të na mbrojnë ! Hiiiiiç. E kërkoj në njësinë tregtare ku bëra blerjet! Hiiiiiç!

  Ne po hamë antibiotikë.

  Bëra provë dhe i thashë dikujt më fut në gojë një perime që ta ha me sy mbyllur.

  Përtypem dhe nuk e dalloj se çfarë është. Diçka midis pjeprit dhe fekaleve – i them symbyllurazi ushqyesit tim.

  Ai më zgjidh sytë: Ishte domate.

  Uaaaaaaaaaa: Nuk e gjeteeeeeee! E humbe bastiiiiiin!

  Mëngjes – antibiotikë si vezë të ziera!

  Drekë – plastika mesdhetare të pjekura në formë peshku!

  Darkë – pesticide në formë pjeshke!

  Kjo është mënyja!

  Dhe nëpër rrugë sheh lokale të mbyllura me rrypin e verdhë shkruar në të zezë si simbol i veprimit shtetror: Mbyllur nga tatimet!

  Dhe në ndonjë cep ndonjë restorant që gatuan në hale me furnellë vajguri që gjoja e kanë mbyllur.

  Dashke të dish për norma sasie pesticidesh në fruta dhe perimeti !!!

  Ne po hamë fruta që nuk janë fruta, perime që nuk janë perime.

  Ne po hamë fjalët, format, e frutave, kurse përpmbajtja është e njejtë: pesticide!

  Tani kuptoj Biblen kur Jezusi transformoi ujin në verë, kur nuk kishte peshq dhe bëri peshq. Kuptoj filozofët që shpjegojnë se në thelb materia transformohet dhe është e njejta, vetëm shqisat e njeriut dallojnë një ushqim nga tjetri.

  Teoria e trans-substancializmit! Gjithçka është një!

  Ne po na vret gjojakatunari!

  Pa frikë! “Janë të baçes teme! ”

  Po helmet në ushqime!

  Ushqime.

  Shqime.

  Qime,

  Meeeeee!

  Eeeeeeee!

  – – – –

  Po vritemi duke ngrënë!http://www.bulevardionline.com/alarm-keto-fruta-dhe-perime-kryesojne-ne-listen-e-ushqimeve-me-pesticide-ne-shqiperi/

  Wild West Anbau von Gewürzen führt ebenso zu einer Überproduktion, vor allem von Safran, Oregano. Selbst Schnecken werden gesammlt und exportiert. Auch bei Trüffeln gab es schon erhebliche Probleme, wo Hunde vergiftet wurden

  Der Hauptabnehmer war eine Albanische – US Firma, welche Gewürze in die USA exportierte. Einen Deutschen gab es auch vor vielen Jahren.

  Der Export in die USA brach ein, als der Nachbar: Arben Cekaj, (Kulicaj9 unter dem Namen als Kokain Bananenimporteur dort die Kokain Verteilung mit Hilfe der Politik und Verbrechenskartelle organisierte. Unter dem Namen Jansen, in Düsseldorf festgenommen.

  PHOTO / gefälschtes Olivenöl in Tirana und Vlora, blockiert und vier Unternehmen bestraft, die, sollen Namen produzieren

  11.50 , 26/08/2018

  National Food Authority hat vier Unternehmen blockiert, drei in Tirana und Vlora verfälschtes Olivenöl verkauft. Während Fälle auf Supermärkte und späte Laboruntersuchung der Produkte mit der Bezeichnung „Olivenöl“, NFA Kae videntuar vier Themen, die das Produkt „Olivenöl“ geschmiedet vermarktet. Diese Supermärkte und Märkte durch die Gegenstände geliefert:

  „Al Saranda“ mit NiPt L21303004C mit adresëTiranë, liefert das Los der datëskadence 2019.12.31

  Lesen Sie auch:

  Ein Unfall mit einem Auto, die Polizei über die Brücke Kakavija

  „Jolant Ltd“ mit NiPt L52318026U mit adresëTiranë, liefert das Los der datëskadence 2020.02.20

  „LeartIljazi“ (Qeparo) mit NiPt L66906501J mit Adresse Vlora, liefert das Los der datëprodhimi 2018.01.05

  „O & B / Stern Saraci“ mit NiPt K81318012E mit adresëTiranë, die Versorgung des Los datëskadence 2020.03.07

  das Label-Produkt „Olivenöl“ die Reiß-Mails Insbesondere tësipërpërmendur von diesen Unternehmen geführt produziert und gehandelt werden, dass sie nicht die Eigenschaften von Olivenöl passen als auf dem Etikett, das heißt in jedem Fall genannt wird das Produkt durch Zugabe von Zutaten manipuliert wurde andere.

  Daher wurde zu Themen feine Verwaltungsmaßnahmen ergriffen, 400 000 und blockieren die Menge an Öl in dem Objekt (dh andere Tränen Stellen), um die Labortests durchzuführen.

  „Wir betonen, – informiert NFA – dass wegen des Mangels an Rückverfolgbarkeit, noch nicht möglich gewesen, die Märkte und Handelseinheiten oder Dienstleistungen, auf die diese Unternehmen liefern diese Abrisse, gefälschtes Produkt Jeden Gegenstand zu identifizieren. es war nicht in der Lage, innerhalb einer angemessenen Zeit von der NFA die Verpflichtung auferlegt zu entsprechen, das Produkt unter diesen tear-Mail aus dem Verkehr zu ziehen und die Verbraucher zu informieren.

  Jeder Fall ist eine weitere Untersuchung Verfahren zur Beurteilung von Strafanzeigen für Material für Vergehen des Betrugs und illegaler Lebensmittelproduktion “

  BildBildBild

   

  © SYRI.net

  Die angeblich Deutsche Firma, erhielt in einem Schutzgebiet eines Nationalparks, wo nur Bäume, Büsche standen, einen 5 Jahres Vertrag um angeblich Heilpflanzen anzubauen. Real wurde  Alles gerodet, in Wild West Art der Mafia, abgebrannt und nun Kartoffeln angebaut, die niemand in Albanien braucht, weil nicht einmal gut zum Export. Proteste der Anwohner, weil niemand sie gefragt hat. Auf dem Papier sollte die Firma den Wald schützen, machte wie immer das Gegenteil und rein Mafiös in einem festen Muster. Alle EU finanzierten derartigen Projekte, führen ebenso zu Steinbrüchen in Nationalparks, zerstörten Alles. Lt. eigener Firmen Auskunft, wurde erst mit dem Regierungsantritt des gut dokumentierten Verbrechers Edi Rama, die Firma Agro Map Consultin in 2013 registriert, als Partnerschaft Unternehmen mit der Albaner Mafia, was in der Regel Tarn Unternehmen sind. In einem Nationalpark, in Schutzgebieten ein 700 Hektar Grundstück zugeteilt zu bekommen, ist schon mehr wie peinlich, was die Frage aufwirft, wieviel Bestechungsgeld an Edmond Panariti, seien Drogen Partner (u.a. Klement Balili) gezahlt wurde. Es gab schon mal einen Deutschen vor 20 Jahren, der ebenso im Klein Format versuchte Zierkürbisse anzubauen und im BKA Bericht rund um die Skandale der Deutschen Botschaft, durchaus positiv erwähnt ist. Auf jeden Fall, betreibt diese dubiose Firma, ein illegal errichtetes Restaurant in der Nähe, durch Grundstücks Besetzung, was ein System ist. In Tradition, ein typisches Deutsches Förderungs Betrugsmodell, was seit 1999, ein unendliches Projekt ist auch mit Deutschen Professoren, was mit „Sprint Politik Beratung“ anfing mit Leute, die keinerlei Auslanderfahrung hatten, über das Becker Projket in Bushati  ging, bis zu direkten Finanzierungen von Kokain Umschlagsstellen auch mit Militär Helikopter Verteilung.

  Ein Albanischer Manager: Shkelqim Karaj, Stuttgart hat vom Enver Shala Clan, ein Mafia Konsultat des Kosovo und dann die vermurkste Rezzo Schlauch Konsultats Vertretung ebenso, mit seiner Albaner Frau. Berüchtigt schon im Visa Skandal, als man direkt im Solde der übelsten Verbrecher stand. Danach ging es nur noch bergab mit Albanien.

  Contact Agro-MAP

  Contact Agro-MAP Albania

  Agro-MAP Consulting sh.p.k.

  Ruga Grigor Gjirokastriti, Pallati 13, ap 8, Njesia Nr. 7

  1000 Tirane

  Albania

  Dr. Shkelqim Karaj

  +355 68 20 67756

  +355 69 89 15641

  shkelqim.karaj@agro-map.al

  Contact Agro-MAP Germany

  Agro-MAP c/o DET GmbH (eine Energie Technik Firma?!, ohne Festnetz Nummer)

  Mozartstr. 41

  70180 Stuttgart

  Germany

  Matthias Buscher

  GER: +49 177 7105539

  matthias.buscher@agro-map.de

  Drogen Pate: Edmond Panariti – Christian Schmid

  Erst im August 2017 zertifiziert, wo ja die meisten gestohlenen EU Agrar Funds Gelder für den Anbau von Cannabis Plantagen verwendet wurden, oder für Gross Kokain Import mit dem „Clan del Golfo“ über Bananen und Ananas, oder als Tarnung Gewürze, wenn in die USA geliefert wurde.

  Agro-MAP certified organic GACP

  Protesta e banorëve për fushën e Rryenit, reagon kompania: Toka shtetërore, po krijojmë një kopsht Botanik

  Foto nga protesta e djeshme

  Një ditë pas protestës që banorët e fshatit Rrajcë në Prrenjas zhvilluan ditën e djeshme para bashkisë, ku pretendonin se firma gjermane “Agro-Map Consulting shpk”, iu kishte marrë 700 hektarë tokë, ka ardhur reagimi nga kompania gjermane.

  Në një njoftim për mediat, kompania gjermane sqaron se në muajin maj të vitit 2017, është firmosur një kontratë e rregulltë ligjore me Administratën e Zonave të Mbrojtura, pranë Ministrisë së Mjedisit, për të zhvilluar një projekt 5-vjeçar në mbrojtje të ekosistemit dhe të bimëve medicinale në zonën e Rryenit.

  Projekti parashikon krijimin e një Kopshti Botanik brenda 5 vitesh, një investim rreth 2 milionë €. Kompania sqaron se pas verifikimeve në Zyrën Vendore të Pasurive të Paluajtshme, toka në fjalë ka qenë pyll dhe shkurrishte, ndërsa në vitet 70 në kohën e kooperativave u kthye në tokë bujqësore për kulturën e patates dhe në asnjë rast nuk rezulton të ketë pasur pronar privat.

  http://shqiptarja.com/lajm/protesta-e-banoreve-per-fushene-rryenit-reagon-kompania-toka-shteterore-po-krijojme-njw-kopsht-botanik

  Abgeordnete des Mafia Parlaments mit grossen Geldsummen im Auto

  Abgeordneten Auto, mit Park Ausweis fürs Parlament und hohe Bargeld Summen in € als Bestechungsgeld erhalten: Das normale Leben des Clubs für Kriminelle und Alkoholiker“ das Albanische Parlament und die Albaner Regierungen. 100 % eine kriminelle Regierung und noch dazu, die dümmste der Welt.
  Und dann ist man so dumm, auch als primitive Angeberei, noch ein Video zu verbreiten: ein BMW

  Es gab einen Anschlag gegen eine bekannte Journalistin, der Langzeit Verbrecher des Tom Doshi wurde festgenommen, wo die Frage sein sollte, beschäftigt Edi Rama Auftragskiller, was ja bekannt ist mit E. Shullazi, direkt mit des Ex-Innenminister Samir Tahiri und etliches hoch rangigen Morden, welche nur mit Polizeihilfe organisiert werden konnten. Edi Rama, Ilir Meta und Ehefrau Monika, Frank Walter Steinmeier kennen nur Kriminelle, wie unzählige Fotos beweisen.

  https://tse2.mm.bing.net/th?id=OIP.9IlUkRdPU96NL9ZlrwkviAHaHZ&pid=15.1&P=0&w=300&h=300

  Sohn des Edi Rama: Gregor Rama, was Alles sagt: 60.000 $ Maybach Brille, mit Sicherheit echt.

  Western Union, Credins Bank, Abi Bank reine Mafiöse Geldwäsche Banken, wie zuvor auch die American Bank of Albania, die grösste Betrugsbank in der Geschichte von Albanien.

  Video, Skandal/ Filmohen në makinën e deputetit mijëra euro cash, qarkullonte nëpër Tiranë. Vetting urgjent për politikën, hetim “pronarit” të makinës

  Duken qartë prerjet e mëdha në euro të cilat ishin vendosur në kroskotin e makinës, e cila ishte e mbrojtur me siglën e Kuvendit që përdoret si “kartabiankë” për të mos u ndaluar nga organet ligjzbatuese. Kaq para në makinën e një deputeti, imagjino sa ka në atë të ministrit apo kryeministrit

  …………….

  Një makinë e Kuvendit, e cila po lëvizte rrugëve të kryeqytetit, është e Kuvendit të Shqipërisë pasi kishte tek xhami i përparmë dokumentin për vendqëndrimin në ambientet e kryesisë së Kuvendit dhe për të mos pasur probleme me parkimin, është filmuar bashkë me paratë.

  “Pamfleti” e ka siguruar videon, ku personi që ngiste makinën duket se nuk ka qënë në dijeni se po filmohej kroskoti i “përmbytur” me euro, dhe për më tepër nuk ka besuar se do të përfundojë në dorë të medias.

  Por nuk është ky shqetësimi, pasi video e tregon qartë tërë faktin që në makinën e Kuvendit, mund të jetë e ndonjë deputeti apo zyrtari të Kuvendit, kishte mijëra euro.

  Fakti është se në Parlamentin e Shqipërisë lëvizin ashiqare miliona euro, në formë ryshfeti, në trajtën e trafikut të drogës, të qenieve njerëzore apo dhe të sekserllëkut tek ministra dhe zyrtarë të tjerë të lartë të shtetit.

  http://pamfleti.net/video-skandal-filmohen-ne-makinen-e-deputetit-mijera-euro-cash-qarkullonte-neper-tirane-vetting-urgjent-per-politiken-hetim-pronarit-te-makines/

  Millionen Aufträge für den Gangster BEGO, der keine Berufsausbildung hat, erinnert auch an O. Sota Und wieder Adrian Cela, der nur Kriminelle mit Aufträgen und Posten versorgt mit seinem Strom Verteiler OSHEE

   

  The documents show the drug-trafficking businessman has benefited billions in public procurements

  The documents show the drug-trafficking businessman has benefited billions in public procurements

  13:26, 25/08/2018

  Official documents have proved that only for the first seven months of 2018 the drugs trafficking businessman Edmond Bego, in total violation of the law on the public procurement that disqualifies persons convicted by a court of law, has benefited billions of Albanian Leks from public procurements.

  The Democratic Party has published that following documents proving that Bego has received:

  Lexo edhe:

  Reagimi/ 33 milionë euro baxhanakut dhe Papulit, tani fshihet pas Fugës dhe Ulsiut

  641 million Leks from OST (the state-owned Transmission System Operator) for network maintenance.

  1 billion Leks from OST for the substation of Librazhd, in the electoral zone of the head of Socialist parliamentary group and friend Taulant Balla.

  3 billion Lek from OSHEE (Electricity Power Distribution Operator) for some power cabins.

  3 / 3

  © SYRI.net

  Erstelle deine Website auf WordPress.com
  Jetzt starten
  Others 1) Bashkëshortja Znj. Suela Popa, gjendje e detyrimit të papaguar të huasë për shtëpi me vlerë 100 000 Euro.