„Pista Ilyria“ Durres, Wohnungen, Clubs, das Stadt Zentrum von Tirana: überall Prostitution ohne Ende, Spiel Casinos, Drogen

Zustände wie im Kosovo, wo es Prostitution erst mit dem Auftreten der UN, NATO, EU, USD Hofschranzen gab. Der sogenannte Mazedonische Verein, flog als Prostitution Ring vor kurzem auf. Vorbild der Hamburger Senat, mit dem Dollhouse das als Prominenten Bordell in Hamburg schon unter den Osmanis Legende war.

‘Dëgjonim të bërtitura, na u tmerruan fëmijët’, si u zbulua çerdhja e prostitucionit në Durrës

Një ambient i marrë me qira në qytetin e Durrësit ku gëlonte prostitucioni është zbuluar sot nga Policia.

E sipas banorëve që nuk guxojnë të dalin para kamerave prostitucioni lulëzon jo vetëm në zonën e verës por edhe të dimrit në Plazhin e Durrësit. Një apartament në një pallat 7 katësh ishte kthyer në ferr për të gjithë banorët. Apartamenti që ishte marrë me qira nga 47-vjeçarja Shpresa Ymeri (Pisha) ishte kthyer në një bazë prostitucioni në lagjen Iliria në plazhin e Durrësit, në anë të rrugës në krahun e shinave të hekurudhës.

Aty hynin dhe dilnin në çdo orë të ditës dhe të natës çifte të cilët ishin bërë shqetësim për të gjithë komunitetin për shkak të ndotjes akustike.

“Vdiqëm prej tyre. Nuk dilnim dot nga shtëpia. Njerëz që hynin, që dilnin pa pushim e zhurma, të bërtitura. Shyqyr që i kapi policia”, shprehen banorët jashtë kamerave.

“Po çdo ditë fytyra të reja e halabakë. Na u tmerruan fëmijët. E kuptuam që diçka nuk shkonte, po kujt ia mbante të fliste”, thotë një tjetër qytetar.

Një banor pallati bëri një denoncim në polici dhe pas një hetimi 2 mujor policia arrestoi në flagrancë tre prostituta ndërsa për klientët e tyre që paguajnë lekët policia nuk tha gjë. Banorët kanë shprehur dyshimet që kjo banesë kishte kohë që shfrytëzohej për prostitucion, për shkak të numrit të madh të personave të panjohur që hynin e dilnin tek ajo derë.

Policia tha se 47-vjeccarja i rekrutonte vajzat dhe klientët në një lokal me qira që kishte në lagjen numër 12. Prej aty i transportonte në plazh në apartamentin e saj ku çdo akt kushtonte 5 mijë lekë.
<a href="http://boldnews.al/2017/12/14/degjonim-te-bertitura-na-u-tmerruan-femijet-si-u-zbulua-cerdhja-e-prostitucionit-ne-durres/

VIDEO/ Masazhe hot e provokime, ç’ndodhte brenda qendrës estetike që ofronte seks

Nga kërkimiet në profilin e saj në Facebook, nuk reklamoheshin vetëm ambientet ku supozohet se kryehej masazhi, por edhe vajzat që punonin aty. Në shumë prej fotove të publikuara të punësuarat janë vajza të reja që pozojnë në mënyrë provokuese.

 
Und noch eine Hinrichtung, eines Albaner Gangsters, der in Belgien straffällit wurde. Mit dem Hammer im Auto erschlagen: in Vlore, wo das Verbrecher Imperium von der EU und KfW finanziert wird: Albano Xhaferi

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s