2 Amerikaner, der Steinmeier – Clinton Super Drogen Mafia in Tirana verhaftet

Schläft Europa oder ist es längst von der US Albaner Drogen Mafia übernommen worden, wie die Kokain Importe, Finanzierung über die KfW Bank : ProCredit Bank , ebenso Minister Christian Schmid, mit Edmond Panariti und die naive dumme SPD Frau Barbara Hendricks mit Lefter Koka zeigte
Ein Club eine Partnerschaft mit der US Mafia Nr. 1 Gambino, wo das FBI schon 2003 warnte als grösste Gefahr für Europa. Nach der Verhaftung von Almir Rapo, dem Staatssekretär von Ilir Meta, als Aussenminister werden erneut gesuchte Amerikaner verhaftet, welche in Tirana synthetische Drogen herstellten und verkauften. Aus New York natürlich: Vincent (Dominic) De Caro und Arber Isaku, wo die Bajraktar Mafia, dem Senator Eliot Engel ein illegal gebautes Haus schenkte in Brooklyn, der Hochburg der US-Albanischen Verbrecher . Festgenommen am Grenzübergang Morina in den Kosovo, der zweiten Drogen und Drogen Verteilstelle der NATO und Amerikaner, EU und von Berline der KfW finanziert, als zentrale Verbrecher Gegend und Schwarzes Loch in Europa für dunkle Geschäfte.

Baza e drogës sintetike në Tiranë, DEA dhe policia shqiptare arrestojnë dy amerikanë/VD

Në një operacion të përbashkët të Policisë së Shtetit me DEA-n amerikanë të koduar „Sintetiku“ është bërë i mundur arrestimi i dy shtetasve amerikanë që kishin ngritur në Tiranë një bazë ku do të përpunonin drogë sintetike. Në një deklaratë për shtyp, drejtori i Policisë Kriminale Eduard Merkaj tha se dy amerikanët, Vincent (Dominic) De Caro, 29 vjeç, lindur dhe banues në New York, USA; dhe Arber Isaku, 29 vjeç, lindur dhe banues në New York, USA, u
arrestuan në pikën kufitare të Morinës në tentativë për tu larguar nga Shqipëria.

Ndaj tyre, Gjykata e Connecticut, SHBA kishte vendosur masën e sigurisë „Arrest me burg“ për veprën penale „Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike dhe substancave psikotrope“ kjo vepër e kryer nëpërmjet ‘dark web’.

Sot u zbulua baza në Tiranë, por çfarë është droga sintetike?

Sekuestrimet nga operacioni sot ne Tirane


Sot në një operacion të përbashkët të Policisë së Shtetit me DEA-n amerikane të koduar „Sintetiku“ është bërë i mundur arrestimi i dy amerikanëve që kishin ngritur në Tiranë një bazë ku do të përpunonin drogë sintetike. Por çfarë është droga sintetike?

Drogat  sintetike janë një sërë substancash  psikoaktive  të sintetizuara kimikisht. Këto droga mund të krijohen lehtësisht në laborator duke u nisur nga metanfetamina dhe substanca të tjera.

Gjatë viteve të fundit i është kushtuar shumë vëmendje varësisë nga drogat  sintetike duke  qenë se  përdorimi  i  tyre është përhapur  me  një shpejtësi marramendëse te tw rinjtë.

Këto  substanca,  njësoj  si  kokaina,  ushtrojnë një efekt  stimulant  në sistemin  nervor qendror.  Efektet  e  tyre  kryesore  janë përmirësimi  i  gjendjes  shpirtërore,  zvogëlim  të ndjesisë së lodhjes dhe i oreksit.

Por në momentin që përfundojnë efektet fillestare stimulante, dalin në pah depresioni, lodhja, ankthi dhe depresion.  Drogat sintetike mund të çojnë drejt vdekjes.

 

 

Ein Gedanke zu “2 Amerikaner, der Steinmeier – Clinton Super Drogen Mafia in Tirana verhaftet”

 1. Wolfgang Ischinger lädt den Super Gangster Ilir Meta, zur MSC Konferenz ein, wo die NATO Verbrecher Banden seit Jahren die Welteroberung mit Massenmord planen. Da ist Ilir Meta willkommen, vor alle weil er 2015 zuletzt normal verhaftet wäre, wie der damalige Generalstaatsanwalt Adriatic Llalla, in einen Brief an den US Kongreß schrieb. Solche Partner braucht Steinmeier Leute wie Wolfgang Ischinger.


  Nach der Ankündigung von Meta über sein Profil im sozialen Netzwerk wird er an der Sicherheitskonferenz teilnehmen, die vom 15. bis 17. Februar in Deutschland stattfindet. Während er mit seinen Anhängern und einem Bild aus der deutschen Stadt, München, teilte.


  „Auf Einladung des Präsidenten der Münchner Sicherheitskonferenz wird Botschafter Wolfgang Ischinger an der Konferenz teilnehmen, die am 15./17. Februar 2019 stattfinden wird.


  Nesër, Tirana në protestë, burri i Monikës “fluturon” në Gjermani

  By on 15 Shkurt, 2019 15:33

  Presidenti, njëherësh burri i kryetares së deleguar të LSI Kryemadhi, ia ka dalë dhe këtë radhë që të gjejë një konferencë të sajuar për sigurinë nga një ish diplomat gjerman, për të mos qënë në Tiranë të shtunën.Volfgang Ischinger, ka qënë shpesh dhe “streha” e Sali Berishës dhe ka shpërbyer këtë radhë si “kamerdare” shpëtimi për Metën. Ende mbetet mister se çfarë do të diskutojë Meta për sigurinë në këtë aktvitet i organizuar nga kjo shoqatë e sigurisë, por nuk mendohet të jetë kundër Rusisë, sepse drejtor kabineti ka një spiun rus http://pamfleti.uk/neser-tirana-ne-proteste-burri-i-monikes-fluturon-ne-gjermani/Presidenti, njëherësh burri i kryetares së deleguar të LSI Kryemadhi, ia ka dalë dhe këtë radhë që të gjejë një konferencë të sajuar për sigurinë nga një ish diplomat gjerman, për të mos qënë në Tiranë të shtunën.Volfgang Ischinger, ka qënë shpesh dhe “streha” e Sali Berishës dhe ka shpërbyer këtë radhë si “kamerdare” shpëtimi për Metën. Ende mbetet mister se çfarë do të diskutojë Meta për sigurinë në këtë aktvitet i organizuar nga kjo shoqatë e sigurisë, por nuk mendohet të jetë kundër Rusisë, sepse drejtor kabineti ka një spiun rus


  Nuk kishte si të ndodhte ndryshe dhe këtë
  radhë me Ilir Metën, teksa na ndan vetëm një ditë nga protesta e
  opozitës në bulevardin para kryeministrisë.


  Ish kryetari i LSI, njëherësh president i
  Republikës dhe burri i Monika Kryemadhit ia ka gjetur anën dhe ka
  siguruar një konferencë në Gjermani.


  Duke qënë se bashkëshortja e tij,
  kryetare e deleguar e LSI është pjesa kryesore radikale e opozitës që do
  të protestojë të shtunën, Meta ka ikur drejt Mynihut për të qënë
  formalisht jashtë kësaj zallamahie për të qënë “mbi palët”. Përplasje që
  mund të përfundojë dhe me largimin e qeverisë së Ramës.


  Sipas njoftimit të dhënë nga vetë Meta në
  profilin e tij në rrjetin social, ai do të jetë i pranishëm në
  Konferencën për Sigurinë, që zhvillohet në Gjermani më 15-17 shkurt.
  Ndërkohë që ka ndarë me ndjekësit e tij dhe një foto nga qyteti i
  Gjermanisë, Mynihu.


  Me ftesë të Kryetarit të Konferencës
  së Sigurisë së Mynihut, Ambasadorit Volfgang Ischinger, do të marrë
  pjesë në Konferencën që organizohet, më 15-17 shkurt 2019.


  Në këtë edicion të 55-të të
  Konferencës, pritet që të diskutohen dhe debatohen qëndrime lidhur me
  zhvillimet aktuale botërore, sfidat e rendit liberal botëror,
  multilateralizmi, marrëdhëniet transatlantike e kërcënime e reja për
  paqen dhe sigurinë në botë.


  Konferenca ka si objektiv kryesor
  ndërtimin e besimit dhe gjetjen e zgjidhjeve paqësore për konfliktet.
  Gjatë pjesëmarrjes në Konferencë, Presidenti Meta do të takohet me
  homologë e personalitete pjesëmarrëse
  ”, thuhet në njoftimin e dhënë nga faqja e Presidencës.
  http://pamfleti.uk/neser-tirana-ne-proteste-burri-i-monikes-fluturon-ne-gjermani/ Brief an den US Kongreß

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s