SHIS: und korrupte Richter und Staatsanwälte versuchen ihre Vermögen zu erklären.

Erst wenige Richter wurden der Vermögenskontrolle unterzogen, und Einer war Mit Eigentümer von 51 Appartments in Shengin. Sowas erhält man in Albanien geschenckt, damit illegales Bauen, gefälschte Dokumente geduldet werden

Einer der Mafia Richter: Artan Lazaj , der Einreiseverbot in die USA hat, auf der Schwarzen Liste steht.

Artan Lazaj

Der wichtige Staatsanwalt in Tirana: Luan Klaoci, verkaufte vor Jahren seinen Baste Sportwettten Büro, machte so angeblich hohe Gewinne

Ja pasuria e prokurorit qe ka fituar para nga bastet sportive

Von Laden gekauft 5.800.000 in den Cash-Einsparungen Sportwetten verdient; Wie hat sich die Fülle der Berufungsanwalt von Tirana, Luan Kaloçi in den Jahren 2003-2017.

Kaloçi spielt, Staatsanwalt von Tirana Appeals seit 2002 wird eine Anhörung am Dienstag in der Unabhängigen Qualifikations-Kommission gegenüber. Kaloçi ist Teil vetingut Prioritätenliste als einer von 19 Kandidaten für den Obersten Rat der Strafverfolgung.

Platte, die die Umwertung Kaloçi Anwalt leitet besteht aus Xhensila Pine, Valbona Sanxhaktari und Etleda Paare.

Analyse von Reichtum ist eine der drei Säulen der Aufwertung der Richter, zusammen mit Steuerung und Bildauswertung der beruflichen Fähigkeiten. Grafische Registerkarten unten zeigt die Änderung der Eigenschaft erklärt Luan Kaloçi Ankläger für die Jahre 2003-2017. [ Klicken Sie hier für die PDF – Datei] .

Dubiosen Grundbesitz, sogar in Porto Palermo, Millionen verdient, als er sein Wettbüro angeblich verkaufte.

SHBA i hoqi vizën/ Vettingu: Fshehe pasurinë dhe lekët për shkollën e vajzës/ Gjyqtari: Gënjen banka, mos më ndërprisni ëndrrën

Pas më shumë se dy seancash me tension e debat ka përfunduar përballja e gjyqtarit të Tiranës Artan Lazaj me komisionin e vettingut.

Der korrupte Pate der Verbrecher Clans, beglückwünscht sich selbst für seine eigenen peinlichen Mafia Promotion Berichte, welche Nichts mit der Realität zutun haben. Knut Fleckenstein, das Monster aus der Albaner Verbrecher Stadt Hamburg und SPD natürlich. Alles PR Show als System der Tirana Mafia

https://i2.wp.com/www.mapo.al/wp-content/uploads/2018/06/Sukses-europian-887x1024.jpg

EP Rapporteur Fleckenstein congratulates Albania for accession negotiations

27/06/2018 21:22

NATO, Berliner Förderungs Modell: UCK, die Albaner und Kosovoaren Mafia, Geldwäsche Landräuberei

Wie vor 25 Jahren. Diie Kosovaren reine Verbrecher Banden von der US und Deutschen Politik mit ihren Drogen Netzwerken überall und Luxus Bordellen. In Deutschland haben die Banden Freie Fahrt, sind vor jeder Justizverfolgung geschützt.

IN Sizitlien wurde nun auch eine Bande festgenommen, Geldwäsche ist immer vor allem südlich Durres ein Stanadrd Programm der kriminellen EU, US; Berliner Politik bei den Albanern.

14:39 [Rubikon]
Die Gehirnwäsche – Die strategische Kommunikation der NATO setzt auf Massenmanipulation.
In einem Informationskrieg vergiftet die Nato die Gehirne der Menschen systematisch mit ihrer Gewaltpropaganda. Sie manipuliert die Öffentlichkeit, indem sie sich nicht nur gegen das aktuell als staatlichen Hauptfeind auserkorene Russland sowie gegen den von ihr selbst in den Golfkriegen genährten Terror in Stellung bringt. Sie legt es auch gezielt darauf an, die Kräfte, die für den Frieden aktiv sind, als „feindliche Kräfte“ auf vielfältige Weise zu schwächen. Sie erkennt damit auch an, wie erfolgreich die Kräfte des Friedens wirken. Dies offenbaren NATO-Dokumente zum Thema „Strategische Kommunikation“.
Die NATO suchte damals in 1998, 1999 eine neue Aufgabe, seitdem bombardiert man Staaten, zerstört Alles um Kriminelle als Regierungschef einzusetzen, auch für die Privatisierungs Mafia

Trafik emigrantësh dhe riciklim diamantesh, 17 arrestime në Palermo, mes tyre 8 shqiptarë (Emrat)

Karabinierët e Palermos kanë arrestuar 17 persona si pjesë e një grupi që trafikonte qenie njerëzore, kalonte emigrantë, si dhe riciklonte diamantë.

Pjesë e grupit kriminal ishin 7 shqiptarë, pjesë e grupit të njohur si “UÇK-ja e re”, të lidhur fort me qarqet xhihadiste.

Ata kalonin armë kontrabandë, kryenin pastrim parash, si dhe kalonin emigrantë  nga Ballkani drejt Zvicrës, duke iu dhënë leje qëndrimi të rreme.

Dy grupet vepronin në Milano, Trieste, Palermo, Luzern dhe Como. Ata kishin kontakte me Cosa Nostrën dhe UÇK-në e re, për të kaluar paratë, dhe për të zhdukur njollat e bankomate.

Për prokurorët, Geri Ferrara dhe Carlo Marzella të dyja organizatat janë të sinkronizuara me njëra-tjetrën dhe veprojnë në fusha të ndryshme: Njëri nga grupet kalonte qytetarë nga Kosova drejt Zvricrës, ndërsa grupi tjetër, shumë herë më i strukturuar raportojnë mediat italiane, merrej me trafik armësh, riciklim diamantesh dhe pastrim parash.

Të arrestuarit janë: Fatmir Ljatifi, Driton Rexhepi, Arben Rexhepi, Xhemshit Vershevci, Franco Mapelli, Titian Moreno Mapelli, Ibrahim Latifi, Jlenia Fele Arena, Giuseppe Giangrossio, Djemilj Xhaferi, Denis Nikci, Urran Ameti, Francesco Tinnirello, Salvatore Morello, Gabriel Torres, Dario Vitellaro, Luan Dobjani

http://shqiptarja.com/galeri/853


Të arrestuarit

Në krye të këtij grupi ishin Fatmir Ljatifi, banor i provincës Bolognetta e Palermo, si dhe Driton Rexhepi, i cili jeton në provincën e Sondrio.

Nga marrëdhëniet me subjekte afër Cosa Nostras, kanë filluar dhe hetimet në tetor të 2016-ës.  Fillimisht është raportuar se grupi blinte dhe shiste armë.

Fatmir Ljatifi, maqedonas, kishte nën patronazh një bar pranë rrugës së Unazës së Palermos, dhe menaxhonte të gjithë biznesin e organizatës.

Në Palermo, organizata kishte krijuar një shoqëri që kërkonte punëtorë nga Maqedonia dhe Kosova.

Një kompani fantazmë që përdorej për të marrë leje qëndrimi të përhershme për migrantët. Çdo migrant pagoi shtatë mijë euro tek kjo organizatë kriminale.

l.q./b.ha.http://shqiptarja.com/lajm/trafik-emigrantesh-dhe-riciklim-diamantesh-17-arrestime-ne-palermo-mes-tyre8-shqiptare

Goditet grupi i drogës në Shkodër, arrestohen në kompleksin e njohur 6 trafikantët (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:50 16-06-2018 Goditet grupi i drogës në Shkodër, arrestohen në kompleksin e njohur 6 trafikantët (EMRAT)

Foto ilustruese

Arrestohen pranë  vendit të quajtur Kompleksi “Univers”, 6 anëtarë të një grupi të përfshirë në trafikun e lëndëve narkotike.

 

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Shkodër në bashkëpunim me Drejtorinë e Policisë së Qarkut Shkodër në një kohë të shpejtë, brenda 7 ditëve, përfundoi suksesshëm operacionin për goditjen e një grupi trafiku të lëndëve narkotike.

Në datën 7 qershor 2018 Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Shkodër regjistroi procedimin penal mbi bazën e informacionit të dhënë nga Drejtoria e Policisë së Qarkut Shkodër se Ramadan Mustaf Dushaj, i datëlindjes 03.10.1957 lindur dhe banues në fshatin Dobre të Malësisë së Madhe, organizonte veprimtari për financimin dhe transportin e lëndëve narkotike (marijuanë) në Qarkun e Shkodrës.

Me marrjen e këtij informacioni me autorizim dhe drejtim të Prokurorise së Rrethit Gjyqësor Shkodër, grupi hetimor lejoi aplikimin e metodave speciale të hetimit per sqarimin dhe zbulimin e këtij aktiviteti kriminal.

Si rrjedhojë, njofton policia, më 15 qershor 2018, ora 23:54 punonjës të policisë të Drejtorisë së Forcës së Posaçme Operacionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, pranë vendit të quajtur Kompleksi “Univers” kanë bërë kapjen në flagrancë të shtetasve:

Nderkaq, për efekt të veprimeve hetimore ka persona të shpallur në kërkim.

Ardit Sali Haxhagici, i datëlindjes 15.03.1984 Shkodër

Bardh Simon Gostini, i datëlindjes 01.04.1981 Lezhë

Neritan Sulejman Saraçi, i datëlindjes 24.12.1967, Shkodër

Rezart Xhelal Çarçani, i datëlindjes 24.04.1984, Shkodër

Ramadan Mustafa Dushaj i datëlindjes 03.10.1957, Malësi e Madhe

Vilson Gjergj Ndoka, i datëlindjes 26.11.1991, Lezhë.

Deutschland ist Hauptgeldwäsche Land für Drogen und Kinderhandel, was auch de UN feststellte

Die Gehirnwäsche

Die Gehirnwäsche

Die strategische Kommunikation der NATO setzt auf Massenmanipulation.