verurteilter Strassenräuber, in Albanien höchster Richter: Admir Thanza

5 und mehr Identitäten haben Politiker, mehrfach vorbestraft das ist normal. Ein billiger Strassenräuber der in Italien ein Geschäft überfiel, erhielt einen der höchsten Richterposten, was normal ist, wo noch Schlimmere Betrüger, Gangster in Deutschland mit rein erfundenen Professor Titel sich bis ins Verfassungsgericht, oder zu einer Honorar Konsulin hoch arbeiten mit Staatlichen Geldern. Bis zu 51 Appartments hatten Richtere, Grundstücke inklusive den höchsten Richtern des Landes und den Generalstaatsaanwälten

Morgen fällt die Entscheidung, ob einer der prominenten Staatsanwälte bestätigt wird: Adriatik Cama.**

The Supreme Court Judge who has robbed a store

10/07/2018 17:50

The International Monitoring Operation members have made public the fact that the Supreme Court Judge, Admir Thanza, has been sentenced by an Italian Court for robbing a store.

If he was an MP, this fact would have been made public three years ago, but he was protected by his job as Supreme Court Judge.

Thanza has declared at the Vetting Law application form that he hasn’t been convicted about anything in the past. He justified this act by saying that his lawyer had guaranteed him that it was unnecessary, as long as he could obtain a clean certificate of his criminal records from Italy.

Bursting into tears, the Judge, who is also a university professor, insists that he had never stolen anything. It was his sister in law who had been involved in the robbery of a supermarket because she needed money for her sick son, the judge’s nephew.

The judge said he sacrificed his career for her, since she was the only caretaker for his nephew, who, he said, now is 28 thanks to the medical care that she provided for him.

However, Thanza has also been under investigation for corruption. There are a series of cases that have been closed suspiciously by him for lack of evidence. He explains that the police misunderstood a meeting in a café that he had with the wife of a suspect, who happened to be a friend of his family.

The Judge had also declared that he had not received gifts more expensive than 500 EUR, but he had forgotten to declare a garage of 23 square meters he owned in Tirana, which had been gifted to him by a company that had been part of a case he was working on.

There are inconsistencies with the contracts for buying two apartments, one in Tirana and one in Shkoder, and a duplex at the Lalzi Bay.

For all of these facts, Thanza accused the Independent Commission of not calculating his revenues properly.

 

Top Channel

**

KPK shkarkon nga detyra prokurorin e ’21 janarit‘

Postuar: 12/07/2018 – 09:17

KPK nuk konfirmon në detyrë prokurorin Adriatik Cama. Në përfundim të këtij procesi të rivlerësimit, trupa gjykuese vendosi shkarkimin nga detyra të Camës.

Cama, prej disa vitesh ushtron veprimtarinë e tij si prokuror në Tiranë, duke qënë pjesë e hetimit në disa çështje të nxehta dhe të dështuara si ajo e dosjes 21 janari, mosdënimi i Mark Frrokut për vrasjen e Aleksandër Kurtit në Belgjikë dhe çështje të tjera hetimore.  https://durreslajm.al/aktualitet/kpk-shkarkon-nga-detyra-prokurorin-e-21-janarit

2 Gedanken zu „verurteilter Strassenräuber, in Albanien höchster Richter: Admir Thanza“

 1. Einer der übelsten Richter wurde entlassen: Gani Dizari, wo nun das Verfassungsgericht nur noch 2 MItglieder hat, ausser Funktion ist.

  Ein besonders übler des Berufungsgerichtes in Tirana steht gerade vor der Disposition: Tom Ndrecë, der sogar gefälschte Wahlergebnisse zu Gunsten Lulzim Basha bestätigte, als er Mitglied der Wahlkommission war
   

  Judge Dizdari discharged by Vetting process, Constitutional Court left with 2 members
  16/07/2018 14:02

  <

  The Independent Commission of Qualification has discharged the Constitutional Court Judge, Gani Dizdari.

  The last of Constitutional Judges had chosen lawyer Sokol Hazizaj to defend him from the Independent Commission of Qualification.

  Two of the components that put his career in danger was the clarity of his figure as judge, and his wealth

  The Commission declared that Dizdari has inappropriate relations with a person who is convicted for illegal influence. This person is his own nephew, Agron Lumneshi, the sone of his sister.

  Dizdari has had inappropriate contacts with this person, according to the Vetting Law. As evidence, they brought data from the TIMS system, which showed that the two had travelled together outside Albania.
  http://top-channel.tv/english/judge-dizdari-discharged-by-vetting-process-constitutional-court-left-with-2-members/

  http://top-channel.tv/english/judge-dizdari-discharged-by-vetting-process-constitutional-court-left-with-2-members/

  Gefällt mir

 2. Verhaftet in Spanien: Kreshnik Farruku, Profi krimineller seit langem, unter Berisha, frei Hand, auch unter dem Nachfolger und Innenminister Samir Tahiri, wo er mit neue Identitär erneut in Europa und Spanien operierte. Unter dem Namen „Budlla “ erneut verhaftet in Spanien, auf Grund eines Interpol verhaftet, wo er in Albanien wegen Drogen Handel ebenso verhaftet war, eine Immobilie im Golf von Laze beschlagnahmt wurde, Schiesseien, sein Bruder wurde in Durres erschossen,Shiak Drogen MAFIA
  Erniu, ist sein jüngerer Bruder, und Devi Kasmi der Auftragskiller der Organisation Kreshnik Farruk, Die Spur mit Morden, führt quer durch Europa. Kreshnik Farruku, konnte 2014 aus Albanischen Gefängnis entkommen. Ermordete auch die Auftragskiller, seines Bruders in Amsterdam, denn Reise Freiheit für Kriminelle ist die EU und Deutsche Politik für die Drogen und Verbrecher Clans.

  Kreshnik Farruku fue relacionado con la banda que asaltó el chalé de José Luis Moreno y también se le investigó por dos asesinatos cometidos en el Molar y en la calle Telémaco de Ciudad Lineal

  Mendzici Nurarin, a la izquierda, junto a Devi Kasmi, ambos asesinados. E. M.

  “Pazaret e drogës, dy atentatet e 1 mln euro pasuri e sekuestruar”

  Plagosja e gruas, zbardhet e kaluara e objektivit

  Rezarta LaknoriNga hetimet disaditore ka rezultuar se prishja e pazareve të drogës në Itali dhe Spanjë, dyshohet se ka qenë shkaku i përplasjes me armë në “Don Bosko” mesditën e së premtes. Në këtë ngjarje mbeti e plagosur rastësisht në verandën e lokalit shtetasja Rezarta Laknori. Prokuroria dyshon se Kreshnik Farruku, i cili ka ndryshuar mbiemrin, duke marrë atë të bashkëshortes Budlla, ka qenë objektivi i këtij atentati. Sipas akuzës, Farruku kishte pak ditë që ishte kthyer nga Spanja, ku kishte vuajtur disa vite burg për akuzën e “trafikut të drogës”. Po për të njëjtën akuzë, policia thotë se Farruku është dënuar edhe në Itali në vitin 2007, dënim të cilin e ka përfunduar. Farruku ishte në shoqërinë e kunatit Rinald Budlla dhe dy shokëve të tij Alfred Levanit dhe shtetasit me inicialet SH.H., kur në tavolinën e lokalit në rrugën “Muzaka” janë afruar dy persona. Fillimisht, referuar edhe kamerave të sigurisë, dy personat ende të paidentifikuar kanë pasur debate me Kreshnik Farrukun ku ka ndërhyrë edhe kunati i tij Rinald Budlla. Pas debateve me tone të larta, dy personat janë larguar për t’u kthyer vetëm pak minuta më pas me pistoleta në duar duke qëlluar në drejtim të tavolinës ku ndodhej Kreshnik Farruku. Edhe ai është kundërpërgjigjur me armë zjarri, ku rastësisht plumbat kanë qëlluar shtetasen Rezarta Laknori, e cila ndodhej së bashku me bashkëshortin dhe fëmijën në lokal. Hetuesit thonë se mes tyre janë shkëmbyer 12 plumba me tre armë të ndryshme, ku edhe janë sekuestruar 12 gëzhojat e qitura në verandën e lokalit dhe në rrugën pranë tij. Gjatë marrjes në pyetje, Kreshnik Farruku dhe personat që tashmë janë arrestuar, nuk kanë pranuar të bashkëpunojnë me policinë, duke mos identifikuar atentatorët, me pretendimin se nuk i njihnin. Për konfliktet e Kreshnik Farrukut në Spanjë dhe Itali për trafikun e drogës, në korrik të 2014-s i është bërë atentat vëllait të tij në Durrës me 19 plumba, ku fatmirësisht shpëtoi me një plagë të lehtë në shpatull. Me vendim të Gjykatës së Durrësit në vitin 2012 i është sekuestruar Kreshnik Farrukut dhe familjarëve të tij një pronë e blerë në Gjirin e Lalëzit me vlerë 920 mijë euro, që dyshohet se kanë ardhur nga aktivitetet e paligjshme jashtë Shqipërisë. Në korrik të vitit 2014, Kreshnik Farruku u qëllua me armë zjarri në një pritë, ndërsa ishte në lëvizje në aksin Manës- Maminas. https://www.gazeta-shqip.com/2015/07/20/pazaret-e-droges-dy-atentatet-e-1-mln-euro-pasuri-e-sekuestruar/

  Spanjë arrestohet narkotrafikanti Kreshnik Farruku: Telashe për politikanë në Durrës e Tiranë

  Polica spanjolle këtë fundjavë prangosi Kreshnik Farrukun të kërkuar nga Interpol Roma për trafik ndërkombëtar droge dhe pjesëmarrje në organizatë të strukturuar kriminale. Kreshniku i njohur edhe me mbiemrin Budlla në vitin 2007 ishte dënuar në Itali për trafik ndërkombëtar droge. Përvecse në kërkim nga pala italiane Kreshnik kishte pasur probleme edhe me drejtësinë spanjolle, sepse dyshohej që nga viti 2008 si pjesëmarrës në grabitje me dhunë dhe në vrasje. Arrestimi i Farrukut u krye në Lagjen Tetuan të Madridid. Farruku ka pasur probleme edhe me drejtësinë shqiptar, që i ka sekuestruar mbi 1 milion euro pasuri të tundshme e të patundshme. Farruku ka rënë pre e një atentati në zonën e Don Boskos në Tiranë në vitin 2015. Në këtë atentat u plagos një kliente e një bari, ndërsa pinte kafe me të shoqin dhe fëmijën e vet të mitur. Në vitin 2014 vëllait të Kreshnikut iu bë një atentat në Durrës.

  Policia spanjolle po përpiqet të kuptojë edhe lidhjet e Farrukut me politikanë shqiptarë në Tiranë dhe në qytetin port të Durrësit, si edhe kontakte të tijat me segmente të devijuara të policisë shqiptare. Me interses për thellimin e hetimeve të policisë spanjolle është zbërthimi i mekanizmit të gjakmarrjes midis fiseve Farruku dhe Kërtalla në Shijak dhe Manzë, dy qyteza, që ndodhen ndërmjet Tiranës kryeqytetit shqiptar dhe Durrësit, portit kryesor të Shqipërisë./GJERGJI THANASI/GAZETA IMAPKT

  Kam gegen ca. 180.000 € Kaution vorläufig frei: Pëllumb Petritaj, der Super Grundstücks Urkunden Fälscher und Partner von dem SP Gangster Boss aus Vlore: und von Edi Rama: Fidel Yilli

  Fidel Yllit; Vlore Abgeordneter und MAFIA Boos

  E rëndë në Vlorë/ Gjykata liron kundrejt 25 mln lekë ‚peshkun e Madh‘ të tjetërsimit të pronave

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: