Amnesti, für einen der übelsten Kinder, Frauen und Drogen Händler: Fatmir Kajolli, mit Partnern wie Alibeaj, Sokol Olldashi und Fatos Nano, Edi Rama

Einer der übelsten Verbrecher, Politiker aus Fiere erhielt trotz Vorstrafen, Interpol Suche eine Amnestie in Albanien. Sogar wikileaks erwähnte des Fall des damaligen DP Justizminister Alibeaj, Sokol Olldashi und die Deutsche Botschafterin Susanne Schütz, finanziert mit der KfW die Geldwäsche Immobilien dieser Verbrecher Kartelle, wo es dann Fototermine gibt.

 

Deutsche Politik: Nur mit Verbrecher und sogar Betrüger werden offensichtlich trotz Fakten Wissen von der NRW Regierung. von Berlin dem Auswärtigem AMT und der BMZ Mafia finanziert.

 


Fatmir Kajolli, erhält nun sogar über 1,8 Millionen qm Land zurück, wo er sich Alles zusammen gefälscht hat, wie es andere Politiker auch machten
Man hat ihm seine geraubten Immobilien, Grundstücke sogar zurückgegeben: ehemaliges MItglied im Bezirksrat des Bezirkes: Fiere und die KfW Leute stehen Schlange, den Verbrecher Kartellen des Frauen und Kinderhandels Alle zufinanzieren.

Fiere: Fototermin mit der Super Mafia für KfW Schrott Projekte im Herbst 2017

3 Gedanken zu „Amnesti, für einen der übelsten Kinder, Frauen und Drogen Händler: Fatmir Kajolli, mit Partnern wie Alibeaj, Sokol Olldashi und Fatos Nano, Edi Rama“

 1. Korrupte Richter sprachen die Verbrecher auch noch frei

  illegale Küstenbauten und dann kommen Profi Kriminelle Clans, mit Strand Besetzungen, Lokale und Vermietungen

  Drogen und Kinder Handel, Grundstücksbesetzung und Diebstahl, Geldwäsche als einzige Regierungform der Albaner.

  U kapën me 30 kg heroinë në Bari, Report Tv zbulon emrat dhe foton e shqiptarit me të dashurën greke/ VD

  Sekuestrohen 30 kg heroinë në Portin e Barit, ndërsa janë arrestuar një shqiptar 21 vjeç dhe një vajzë greke. Droga u gjet në tragetin e linjës nga Greqia në Bari brenda mjetit ku udhëtonin dy personat.

  Operacioni i dytë/ Tentoi të arratiset, prangoset në Itali korrieri shqiptar i drogës, bllokohen 35 kg kanabis/ VD

  Redaksia 10 Korrik, 12:43 | Përditesimi i fundit: 10 Korrik, 15:01

  ITALI- Guardia di Finanza në bashkëpunim me zyrtarët e Agjencisë së Doganave kanë arrestuar në Bari një shqiptar 21-vjeç dhe një vajzë greke 19-vjeçe, e dashura e tij, pasi në makinën e tyre u gjet dhe sekuestrua 30 kg heroinë. Report Tv siguron emrat dhe foton e shqiptarit me të dashurën që u arrestuan. Shqiptari është Skerdilajd Çobaj nga Fieri, ndërsa e dashura e tij greke është Kolovou Chrysanthi 19 vjeç. Ata kishin udhëtuar nga Greqia për në Bari me traget, ndërsa pas marrjes në pyetje për motivet e lëvizjes dhe përgjigjeve jo bindëse, autoritetet italiane kanë dyshuar duke filluar kontrollin me imtësi të makinës.

  Mes disa gjërave që ishin në bagazhin e makinës ishte edhe një tavolinë portative. Kur e kanë ngritur, policët kanë ngritur dyshime pasi kishte një peshë të madhe dhe për këtë arsye vendosë ti kalojnë në skaner. Në pamje dallohet kur skaneri tregon se në brendësi të tavolinës portative kishte disa pako, të cilat rezultuan me heroinë. Droga 30 kg, e ndarë në 56 pako ishte fshehur brenda tavolinës portative prej druri në hapësirën e posaçme prej disa centimetrash të dërrasave në bagazhin e makinës tip ‘Renault Megane Coupe’.

  Dy korrierët e rinj janë arrestuar dhe dërguar në qelitë e paraburgimit nën akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës, ndërsa lënda narkotike është sekuestruar nga policia, bashkë me mjetin e përdorur për transportin e paligjshëm. Pas arrestimit të tyre nga Guardia di Finanza në bashkëpunim me zyrtarët e Agjencisë së Doganave, vijojnë hetimet për të zbuluar rrjetin e porositësve.

  Skerdilajd Çobaj me të dashurën greke që u kapën me 30 kg heroinë në Bari

  Heroina e sekuestruar ne portin e Barit e fshehur brënda në tavolinë

  d.ba.

  heroine
  shqiptar
  porti i barit
  Skerdilajd Çobaj
  Kolovou Chrysanthi

  Komento

  Lajme të tjera


  Shpërndanin doza heroine, kush janë tre ‚biznesmenët‘ nga Korça


  VIDEO/U kapën në flagrancë me heroinë, tre persona në pranga


  Korçë, kapen 500 gramë heroinë, në pranga 4 persona


  Sherr në Athinë, qëllohet për vdekje me thikë një shqiptar


  Shpërndanin heroinë e kanabis, pesë të arrestuar në Tiranë/Emrat


  Itali/Linte mollë të kafshuar për tallje, ADN-ja çon në qeli ’skifterin‘ shqiptar

  1 hr ago

  Sota & Tahiri Cases Prosecutor To Face Vetting Commission Today

  Besides Supreme Court judge Edmond Islamaj, Serious Crimes prosecutor Dritan Prençi will also face the Independent Qualification Commission (KPK) today. Prençi is part of a priority vetting list, as he is a candidate for…

  Orest Sota, Geldwäsche Partner des Innenminister Samir Tahiri: 28 Jahre, hatte die Skipper Patente des Samir Tahiri im Auto und über 800.000 € in bar, was bei einem Autounfall entdeckt wurde.
  Orest Sota, der neben dem Leibwächter von Ex-Innenminister Samir Tahiri, Profi Drogen Boss, wie Edi Rama schon vor 10 und 15 Jahren, baut Wild herum bei Vlore. Genehmigung für eine Strandbude mit 1 Stock, gebaut wird 6 Stockwerke ein Appartment Haus, was bekanntlich auch das System von Lulzim Basha, dem Berisha KLientel ist.

  Der Bruder von Edi Rama, Olsi Rama, ein Georg Soros Mann mit dem Gangster Tom Doshi

  Gentian Ceken: Mafia Koodinator des Ex-Innenministers: Samir Tahiri: Gentian Ceka
  “Absurdistan 2018”, vjen denoncimi i rradhës: Bashkia lejon ndërtime për një kat, por për Sotën leja është gjashtë kate

  5 Qershor, 2018 17:08

  Follow

  “Absurdistan 2018 – ndodh kur nuk ka shtet ligjor dhe Prokuroria urdhërohet të mos zbatojë ligjin”, keshtu e ka nisur denoncimin e tij dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha, Abi Malltezi.

  Me anë të një postimi, Malltezi ka denoncuar një rast flagrant në bregun e detit të Vlorës, ku sipas demokratit bashkia lejon ndërtesa vetëm 1 katëshe, ndërkohë që për biznesmenin e ri Orest Sota leja e ndërtimit është për 6 kate.

  Sota është një ndër më të përfolurit në dosjen Habilaj dhe gjithashtu është hetuar edhe lidhja e mundshme mes tij dhe ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

  POSTIMI:

  Absurdistan 2018 – ndodh kur nuk ka shtet ligjor dhe prokuroria urdherohet te mos zbatoje ligjin.
  Jemi vec 40 metra larg bregut te detit ne Vlore. PPV e bashkise vlore parashikon ndërtim 1 kt POR per Soten (kupto Saje qorrin) del leja ndertimit per 6 kate!!! “Derrat jane me te barabarte se te tjeret!”

   

  Gefällt mir

  1. Mit neuer Identität, konnte ein gesuchter Drogen Baron, Mörder ein Reich aufbauen, oft mit gefälschten Dokumenten. Viele Fahrzeuge, weitere Immotiblien wurden beschlagnahmt
   Xhevair Troka, die Fiere „Cilotajve“ Mafia wurde verhaftet
    

   Natürlich eigene Wechselstuben und Weltweite Geldtransfer Institute wie Money Crams, auch Western Union bei anderen Verbrecher Clans und Hochhäuser KfW und EU finanziert in Vlore

   Alles Show, wie man in den grossen Skandalen mit gefälschten Dokumenten sie „Spille“, Lezhe – Shengin, Velipoje sieht. Die meisten laufen frei herum, darunter Bürgemeister, Präfekte, Beamte ohne Ende und gesuchte Verbrecher.
   Vladimir Çilotaj festgenommen, wegen Drogen Netzwerken bis zu Frauen Entführungen in Fiere
   Pasuri nga krimi/ Prokuroria u sekuestron Çilotajve të Fierit biznese, apartamente, toka e automjete

   Prokuroria e Krimeve të Rënda u ka sekuestruar Çilotajve të Fierit pasuri të dyshuara se janë vënë nga aktivitete kriminale jashtë vendit. Ndër pasuritë e sekuestuara janë apartamente, toka dhe automjete.

   Redaksia 19 Korrik, 12:35 | Përditesimi i fundit: 19 Korrik, 15:11

   Biznese, apartamente, toka dhe automjete, janë pasuritë që Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda ka vendosur sekuestro, prona këto të Shpëtim Çilotajt, Vladimir Çilotajt, Agur Çilotajt dhe Jonida Çilotajt nga Fieri.

   Procedimi pasuror ka filluar mbi bazën e informacionit të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Fier për shtetasit Shpëtim dhe Vladimir Çilotaj të përfshirë në aktivitete kriminale, për të cilat janë dënuar në Shqipëri, Belgjikë dhe Greqi për veprat penale “Vjedhje” parashikuar nga neni 134/2 K.Penal, “Trafikimit të mjeteve motorike”, parashikuar nga neni 141/a K.Penal, “Tregtimit të mallrave kontrabandë dhe për mallra akcize”, parashikuar nga neni 76 K.Penal si dhe për vepra të tjera penale.

   Çështja iu kalua në Prokurorinë për Krime të Rënda në kuadër të ligjit antimafia dhe Urdhërit të Prokurorit të Përgjithshëm nr.106, datë 18.05.2010 “Për bashkërendimin e raporteve mes Prokurorive të Rretheve Gjyqësore dhe Prokurorisë për Krime të Renda” (pika 3).

   Në bazë të nenit 3/1/c të ligjit nr.10192 dt.03.12.2009 “Për parandalimin dhe goditjen e krimit të organizuar, trafikimit, korrupsionit dhe krimeve të tjera nëpërmjet masave parandaluese kundrejt pasurisë”, mbi kërkesën e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda, është vendosur sekuestro mbi pasuri të luajtshme/të palujatshme të shtetasve Shpëtim, Vladimir, Agur, Jonida Çilotaj, si më poshtë:

   Pasuritë e subjektit Agur Çilotaj:

   -Në Fier, Njesi (Studio Piktori), me sip.40 m2.

   -Apartament banimi 91.25 metër katror në Sarandë.

   -Apartament 89.29 metër katror.

   -Tokë truall 2721 metër katror, në Shkallnuar, Durrës dhe tre ndërtesaa sociale 509 metër katror, total 1500 metër katror ndërtim.

   Pasuritë e subjektit Vladimir Çilotaj:

   -Apartament 98 metër katror.

   -Truall 500 metër katror në Golem.

   Pasuritë (ndërtim i paligjshëm) e shtetasit Vladimir Çilotaj, për të cilat ka aplikuar në zyrën e ALUIZNI-it Fier.

   Pasuritë e shoqërise “Çilotaj Group ltd” shpk:

   -Godinë 290.6 m2, në emër të “Çilotaj Group Ltd”.

   -Godinë 290.6 m2.

   -Truall 6134 m2 truall dhe 2460.2 m2 ndërtesë.

   -Truall 3020 m2 në emër të “Çilotaj Group”.

   -Truall 2000 m2, Golem.

   -Apartament 98 m2.

   -Prona e llojit apartament 64.60 m2.

   -Prona e llojit apartament 98 metër katror

   Pasuritë e shoqërisë “Ladi 2008” sha:

   -Pasuria e llojit Arë 6000 m2

   -Pasuria godinë banimi dhe shërbimi 9 kate në lagjen “Hajro Çakërri”, Vlorë.

   Pasuritë e subjektit Jonida Çilotaj:

   -Pasuria 82 metër katror, apartament.

   Sekuestrimin e sendeve të luajtshme:

   -Të gjithë asetet, kapitalet, të drejtat dhe çdo interes pasuror, përfshirë dhe llogaritë bankare aktive të subjektit tregtar “Çilotaj Group ltd”.

   -Të gjithë asetet, kapitalet, të drejtat dhe çdo interes pasuror, përfshirë dhe llogaritë bankare aktive të subjektit tregtar “Ladi 2008”.

   -Tre automjete në pronësi të Vladimir Çilotajt.

   -Automjet në pronësi të Jonida Çilotajt.

   -12 automjetete në pronësi të subjektit tregtar “Çilotaj” sh.p.k.

   -15 automjete në pronësi të subjektit “LADI 2008” sha.

   Sekuestrimi i disa llogarive bankare në disa banka të subjekteve të mësipërm.

   l.q./b.ha.

   Drogen Umschlagsplatz des „Çilotaj “ Clans in Fiere, identisch sehen die früheren VW und Audi Vertretungen in Monetengro aus, mit „Rokspeed“ des Super Mafia Clans: „Stanaj“

   Natürlich inklusive Schmugglerboote in Tradition, wie bei dem Edi Rama Partner Fatmir Kuci

   illegales Boot des Fatmir Kuci, in Himari in 2016

   Drogen Labore, 94 Appartments, 31 Fahrzeuge wurden beschlagnahmt, eigene Ferien Wohnungen, Drogen Lager, Alles wie im Raum Durres nach dem selben Muster. Finanziert von der der KfW, der Deutschen Botschafterin Susanne Schütz.

   Susanne Schütz in Fiere, mit der Albaner Mafia

   Esotherische Reise Truppe der GIZ in Himari, feiert ihre Partnerschaft mit der Albaner Mafia, mit eigener Folkore Truppe und Animateur Programm in Himari, Dhermi denn dort durfte die Super Mafia ihren Grundstücks Diebstahl und Geldwäsche Projekte mit Hilfe der GIZ feiern. Bestechungs und Betrugsmotor der GIZ und KfW, mit der Deutschen Botschafterin

   GIZ Reise Truppe im Solde der Albaner Mafia auf Reisen und mit Regierungs Service

    

   Gefällt mir

 2. Verhaftet in Spanien: Kreshnik Farruku, Profi krimineller seit langem, unter Berisha, frei Hand, auch unter dem Nachfolger und Innenminister Samir Tahiri, wo er mit neue Identitär erneut in Europa und Spanien operierte. Unter dem Namen „Budlla “ erneut verhaftet in Spanien, auf Grund eines Interpol verhaftet, wo er in Albanien wegen Drogen Handel ebenso verhaftet war, eine Immobilie im Golf von Laze beschlagnahmt wurde, Schiesseien, sein Bruder wurde in Durres erschossen,Shiak Drogen MAFIA
  Erniu, ist sein jüngerer Bruder, und Devi Kasmi der Auftragskiller der Organisation Kreshnik Farruk, Die Spur mit Morden, führt quer durch Europa. Kreshnik Farruku, konnte 2014 aus Albanischen Gefängnis entkommen. Ermordete auch die Auftragskiller, seines Bruders in Amsterdam, denn Reise Freiheit für Kriminelle ist die EU und Deutsche Politik für die Drogen und Verbrecher Clans.

  Kreshnik Farruku fue relacionado con la banda que asaltó el chalé de José Luis Moreno y también se le investigó por dos asesinatos cometidos en el Molar y en la calle Telémaco de Ciudad Lineal

  Mendzici Nurarin, a la izquierda, junto a Devi Kasmi, ambos asesinados. E. M.

  “Pazaret e drogës, dy atentatet e 1 mln euro pasuri e sekuestruar”

  Plagosja e gruas, zbardhet e kaluara e objektivit

  Rezarta LaknoriNga hetimet disaditore ka rezultuar se prishja e pazareve të drogës në Itali dhe Spanjë, dyshohet se ka qenë shkaku i përplasjes me armë në “Don Bosko” mesditën e së premtes. Në këtë ngjarje mbeti e plagosur rastësisht në verandën e lokalit shtetasja Rezarta Laknori. Prokuroria dyshon se Kreshnik Farruku, i cili ka ndryshuar mbiemrin, duke marrë atë të bashkëshortes Budlla, ka qenë objektivi i këtij atentati. Sipas akuzës, Farruku kishte pak ditë që ishte kthyer nga Spanja, ku kishte vuajtur disa vite burg për akuzën e “trafikut të drogës”. Po për të njëjtën akuzë, policia thotë se Farruku është dënuar edhe në Itali në vitin 2007, dënim të cilin e ka përfunduar. Farruku ishte në shoqërinë e kunatit Rinald Budlla dhe dy shokëve të tij Alfred Levanit dhe shtetasit me inicialet SH.H., kur në tavolinën e lokalit në rrugën “Muzaka” janë afruar dy persona. Fillimisht, referuar edhe kamerave të sigurisë, dy personat ende të paidentifikuar kanë pasur debate me Kreshnik Farrukun ku ka ndërhyrë edhe kunati i tij Rinald Budlla. Pas debateve me tone të larta, dy personat janë larguar për t’u kthyer vetëm pak minuta më pas me pistoleta në duar duke qëlluar në drejtim të tavolinës ku ndodhej Kreshnik Farruku. Edhe ai është kundërpërgjigjur me armë zjarri, ku rastësisht plumbat kanë qëlluar shtetasen Rezarta Laknori, e cila ndodhej së bashku me bashkëshortin dhe fëmijën në lokal. Hetuesit thonë se mes tyre janë shkëmbyer 12 plumba me tre armë të ndryshme, ku edhe janë sekuestruar 12 gëzhojat e qitura në verandën e lokalit dhe në rrugën pranë tij. Gjatë marrjes në pyetje, Kreshnik Farruku dhe personat që tashmë janë arrestuar, nuk kanë pranuar të bashkëpunojnë me policinë, duke mos identifikuar atentatorët, me pretendimin se nuk i njihnin. Për konfliktet e Kreshnik Farrukut në Spanjë dhe Itali për trafikun e drogës, në korrik të 2014-s i është bërë atentat vëllait të tij në Durrës me 19 plumba, ku fatmirësisht shpëtoi me një plagë të lehtë në shpatull. Me vendim të Gjykatës së Durrësit në vitin 2012 i është sekuestruar Kreshnik Farrukut dhe familjarëve të tij një pronë e blerë në Gjirin e Lalëzit me vlerë 920 mijë euro, që dyshohet se kanë ardhur nga aktivitetet e paligjshme jashtë Shqipërisë. Në korrik të vitit 2014, Kreshnik Farruku u qëllua me armë zjarri në një pritë, ndërsa ishte në lëvizje në aksin Manës- Maminas. https://www.gazeta-shqip.com/2015/07/20/pazaret-e-droges-dy-atentatet-e-1-mln-euro-pasuri-e-sekuestruar/

  Spanjë arrestohet narkotrafikanti Kreshnik Farruku: Telashe për politikanë në Durrës e Tiranë

  Polica spanjolle këtë fundjavë prangosi Kreshnik Farrukun të kërkuar nga Interpol Roma për trafik ndërkombëtar droge dhe pjesëmarrje në organizatë të strukturuar kriminale. Kreshniku i njohur edhe me mbiemrin Budlla në vitin 2007 ishte dënuar në Itali për trafik ndërkombëtar droge. Përvecse në kërkim nga pala italiane Kreshnik kishte pasur probleme edhe me drejtësinë spanjolle, sepse dyshohej që nga viti 2008 si pjesëmarrës në grabitje me dhunë dhe në vrasje. Arrestimi i Farrukut u krye në Lagjen Tetuan të Madridid. Farruku ka pasur probleme edhe me drejtësinë shqiptar, që i ka sekuestruar mbi 1 milion euro pasuri të tundshme e të patundshme. Farruku ka rënë pre e një atentati në zonën e Don Boskos në Tiranë në vitin 2015. Në këtë atentat u plagos një kliente e një bari, ndërsa pinte kafe me të shoqin dhe fëmijën e vet të mitur. Në vitin 2014 vëllait të Kreshnikut iu bë një atentat në Durrës.

  Policia spanjolle po përpiqet të kuptojë edhe lidhjet e Farrukut me politikanë shqiptarë në Tiranë dhe në qytetin port të Durrësit, si edhe kontakte të tijat me segmente të devijuara të policisë shqiptare. Me interses për thellimin e hetimeve të policisë spanjolle është zbërthimi i mekanizmit të gjakmarrjes midis fiseve Farruku dhe Kërtalla në Shijak dhe Manzë, dy qyteza, që ndodhen ndërmjet Tiranës kryeqytetit shqiptar dhe Durrësit, portit kryesor të Shqipërisë./GJERGJI THANASI/GAZETA IMAPKT

  Kam gegen ca. 180.000 € Kaution vorläufig frei: Pëllumb Petritaj, der Super Grundstücks Urkunden Fälscher und Partner von dem SP Gangster Boss aus Vlore: und von Edi Rama: Fidel Yilli

  Fidel Yllit; Vlore Abgeordneter und MAFIA Boos

  E rëndë në Vlorë/ Gjykata liron kundrejt 25 mln lekë ‚peshkun e Madh‘ të tjetërsimit të pronave

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s